אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

האדמו"ר מסאטמר: "המפלגות החרדיות מוכרות את התורה בשביל לשבת בממשלה"

האדמו"ר מסאטמר, המבקר בימים אלו במדינת ישראל, נשא נאום במסגרת קבלת הפנים שנערכה לו בירושלים, ותקף בחריפות את המפלגות החרדיות: "מוכרים את כל התורה בשביל לשבת בממשלה"

"מוכרים את התורה בשביל  לשבת בממשלה"
  (צילום: חיים גולדברג/ סרוגים)

ביקור האדמו"ר מסאטמר.

האדמו"ר מסאטמר, המבקר בימים אלו במדינת ישראל אותה הוא תוקף מעל כל במה, נשא הערב (שלישי) נאום במסגרת קבלת הפנים שנערכה לו בירושלים, ותקף בחריפות את המפלגות החרדיות: "מוכרים את כל התורה בשביל לשבת בממשלה".

האדמו"ר התייחס לנושא גיוס החרדים לצה"ל ואמר כי "היום עושים איתם עסקים ומוותרים על החינוך של תינוקות של בית רבן. גזירה כגזירת גיוס בני הישיבות – שלפני כמה שנים היו מרעישים עולמות, ומתכנסים רבבות יהודים להתפלל על גזירת השמד – היום עושים עסקים כמה כן יתגייסו".

"בשנים האחרונות גם התחילו לגייס בנות. היום יושבים בשקט ולא מרשים בכלל למחות כנגד זה. איך יכול יהודי עם רגש של קדושה לשבת בשקט כשהשכינה בוכה?", תהה האדמו"ר.

האדמו"ר הוסיף כי "לא רק שלא נלחמים נגדם, גם מחזקים אותם. כותבים בעיתונים בהתפלאות על הצבא ועל החיילים החרדים".

בהמשך, התייחס למצב הפוליטי בישראל ותקף את המפלגות החרדיות: "הם מחזקים את הכופרים ונותנים כבוד לראש הממשלה ואומרים לו: אחינו אתה. ושוברים את החומות של ההתבדלות".

"בבחירות האחרונות הם כרתו ברית עם מפלגות שנלחמו נגדם, והיום הם הולכים איתם. אין חילול שם שמים גדול מזה שיהודים חרדים עושים יד אחת עם מי שמתגרים באומות ומעמידים את כל היהודים החרדים בעולם בסכנה".

עוד באותו נושא

האם צריך להקביל פניו של הרבי מסאטמר שיגיע לארץ?


37

"ויותר מכך, בימים האחרונים, יושבים ועושים משא ומתן עם גדולי שונאי הדת שאומרים בפירוש שהם רוצים לעקור התורה וקיום המצוות. עם כאלה יושבים ועושים משא ומתן על איזה גזירה אפשר להשלים, למחצה, לשליש ולרביע. כדי שהם יוכלו להיות שותפים בממשלה הזאת. הכל בגלל שהם רוצים להיות חלק ממשלת השמד למרות שעד לפני שנה נלחמו באותם חוקים, על חילול שבת וכו' והיום הם עושים פשרות על כל הקדוש לנו".

בסוף דבריו אמר האדמו"ר: "בסוף זה לא יצליח, וילכו לבחירות נוספות – כל אחד רואה שיהודים חרדים מוכנים לשאת ולתת על הדברים החשובים ביותר לעם ישראל. הכל במסווה של לסייע לחרדים מבפנים. זה נקרא יהדות התורה? מוכרים את כל התורה הקדושה כדי שיוכלו לקחת חלק בממשלה".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
11 תגובות - 10 דיונים מיין לפי
1
ליצן פתטי
ש | 19-11-2019 22:27
ליצן פתטי
2
#האדמור_מסאטמר_מחליף_את_עמית_סגל
גולשת משועשעת | 20-11-2019 0:02
הפרשן הפוליטי החדש... כנראה גולש הדוק בערוץ 12
3
יהודי צדיק, אחד היחידים שנלחם באמת בערב רב
זאב | 20-11-2019 0:10
דעה יהודית צלולה, ולא ציונות מעווטת
4
אדמור עלק
אבי | 20-11-2019 1:15
שיחפש מי שינענע אותו, הוא עצמו מסכן את היהודים כאן בארץ הקודש אם הסגנון דיבור המעוות שלו, זה מותר לעשות לפי התורה?
5
מותר לחרדים להתפשר על עניני גיוס ולימודי ליבה
דוד | 20-11-2019 2:01
ניתן להתפשר רק בעיניני גיוס כמו מכסות וכו וכו וכן בענין לימודי ליבה. השאר זה דאורייתא ואסור להתפשר כלל. שבת זה שבת, נישואין כדת משה זה נישואין כדת משה... פשוט לא ניתן להתפשר על השאר. וצריך לעמוד בניסיון כדי שלא נגרום חלילה לעיקוב הגאולה. והבוטח בהשם חסד יסובבנו.
6
עמוק כעומק הכינרת בקיץ
שי | 20-11-2019 5:59
עוד קשקשן חרדי שחזר על קלישאות לעוסות בתוספת אנחות, קרעכצן ודמעות תנין.
7
לא אוהבים את האמת
גולן | 20-11-2019 6:12
הציבור החרדי נמצא במיתקפה מכל מיני מפלגות גם המפלגות השותקות אוחזות שצריך לוותר על היהדות המלחמה אבודה העיקר הוא הכסף וזה נותנת סטמר לציבור היהודי בארץ ישראל
8
בתור דת״ל - הוא צודק בהרבה דברים
יהודי | 20-11-2019 8:32
כל שומר תורה ומצוות צריך לעשות חשבון נפש האם הוא נלחם על התורה ב100%, או שמא ב.20% הציונות הדתית שלנו צריכה לעשות תשובה ולהילחם במי שנלחם בתורה.
עאלק דתלש..
חרדי | 21-11-2019 19:10
ממ...
9
לאדמור מסרטמר
לחייני ישראל | 20-11-2019 8:38
החרדים מכרו את אלוהים מזמן והחליפו אותו בשווה כסף ..הן מקיימים באדיקות כסף כסף תרדוף למען תחייה וירשת
10
טול קורא מהין עינייך
מוטי | 23-11-2019 19:43
א. אתם מוכרים את התורה והרוחניות של ילדכם בזה שאתם גרים בחול לא צריך הרבה בשביל לבדוק את אחוזי השוליים ואחוזי הנשירה הגבוהים שיש בסאטמר. ב. קודם כל תעשה שלום עם אחיך שזה גורם לחילול השם כמו שאמר הרב סולוביצאק למה צריך שניים. ג. היהודי הכי גדול שגר בחו''ל לא יכול לדבר על היהודי ששומר תורה ומצוות הכי פשוט שגר בארץ ישראל ארץ העמים עפרה טמא וכל הטומאה נמצאת שם וראיה לזה שכותב החסד לאלפים שכל מי שנקבר בארץ ישראל ינצל מחיבוט הקבר.