אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב שרלו על הכרזת ארה"ב: "אל תבטחו בנדיבים"

הרב יובל שרלו, מתייחס להכרזה של הממשל האמריקאי לפיה ההתיישבות ביו"ש היא חוקית, ואומר כי עם כל השמחה בדבר יש לזכור את הפסוק: "אל תבטחו בנדיבים בבן אדם שאין לו תשועה"

הרב שרלו על הכרזת ארה"ב: "אל תבטחו בנדיבים"
  (צילום: ישיבת פתח תקווה)

הרב יובל שרלו, ראש ישיבת ההסדר 'אורות שאול' בתל אביב, מתייחס להכרזה של הממשל האמריקאי- בניגוד לדעת הקהל העולמית- לפיה ההתיישבות ביו"ש היא חוקית , ואומר כי עם כל השמחה בדבר יש לזכור את הפסוק : "אל תבטחו בנדיבים בבן אדם שאין לו תשועה".

בקבוצות 'זיקים' בהן הוא מפרסם מדי ערב מאמר קצר, כתב הרב שרלו:

"הלכה יסודית קובעת כי בשעה שמתרחש בעולמו של האדם דבר טוב- הוא מברך על כך שהחיינו, או הטוב והמטיב, אף שהוא מכיר גם בדברים הבעייתיים שהיא לא פתרה, או בכך שהיא עלולה לגרום לתסבוכת גדולה.

"באשר הוא שם"- אין אנו יודעים לצפות עתידות, ואנו מחויבים לבטא את שמחתנו על ההווה, בד בבד עם ידיעתנו שלא ברור לאן הדברים מובילים.

"בהיותכם מתי מספר, כמעט וגרים בה" נקבעה הברית בינינו ובין ארץ ישראל. ברית זו זכתה לאשרור. אנו יודעים שהפה שאסר עלול להיות הפה שהתיר, בין ברצונו ובין בהפסקת כהונתו".

"אנו זוכרים את דברי נביאינו, שלימדו אותנו פעם אחר פעם שאומות פועלות לאור האינטרסים שלהן, ואל לנו לשכוח זאת; אנו מודעים לכך שהצהרה אינה פותרת את הבעיות, ומאות אלפי אנשים שאינם חלק מאתנו גרים שם, ואין באופק פיתרון לכך; ועוד ועוד. אף על פי כן, אנו מודים על כך שהאחיזה שלנו בנחלה שהיא ירושה לנו מאבותינו, והיא חלק מהברית שלנו עם הקב״ה- מקבלת חיזוק. ומעל לכל, "צַהֲלִי וָרֹנִּי יוֹשֶׁבֶת צִיּוֹן כִּי גָדוֹל בְּקִרְבֵּךְ קְדוֹשׁ יִשְׂרָאֵל" (ישע' י"ב: ו').

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
8 תגובות - 6 דיונים מיין לפי
1
הרב שרלו
יהודי. | 19-11-2019 20:42
כבוד הרב, לא חייבים להגיד כשאין מה.
חולק עליך. כבר שילמנו ביוקר על שאננות וזחיחות
אורקל | 19-11-2019 21:28
יאה לכבד את דונלד טראמפ ולהודות לו על ההכרה. וגם צריך לזכור שפוליטיקאים עושים דברים מתוך אינטרס. כרגע האינטרסים שלו פועלים לטובתנו, ומחר זה יכול להתהפך. צריך להתעזר בסבלנות ולראות איך המציאות מתפתחת. יהודי שמכבד את עצמו גם זוכר שהאיש איננו צדיק, ויש לו היסטוריה מפוקפקת של מעשים שאינם עולים בקנה אחד עם המסורת שלנו (בלשון המעטה).
2
הוצאת את הנשמה מהתודה
אבי | 19-11-2019 21:47
ככה מודים לה'? הרי אפי' בשורה רעה יש לברך מתוך שמחה, קל וחומר בשורה טובה.
הוא אומר שמודים בשמחה, אף על פי שיש חששות
אני. | 20-11-2019 9:31
תקרא שוב. ועזוב את הכותרת המטופשת ש'סרוגים' אתר התעמולה הנלוז והבזוי, בחר להעניק למאמר היפה המשובח והמאוזן... תדע סרוגים מייפים ומצדיקים את הרע, מלכלכים ומשחירים את הטוב והיפה. זה דרכם כסל למו.
3
כותרת לא מדוייקת
גוליבר | 19-11-2019 21:54
הוא אומר שיש לשמוח על כך אך מוסיף הסתייגות
4
כבוד הרב
מגיב | 19-11-2019 22:58
מודעים לכך שהצהרה אינה פותרת את הבעיות, ומאות אלפי אנשים שאינם חלק מאתנו גרים שם- סליחה כבוד הרב,איפה זה שם? בטירה שסמוכה למקום ישיבתו של הרב ברעננה, או טייבה או קלנסואה, כפר קאסם, יפו,חיפה,לוד? 'שם' זה אצבע וחצי מ'כאן'. ההתחלה בלא לבטוח בבשר ודם היא לא לקבל חלוקה מדומיינת שעשו האומות לארצנו וגזרה על חצי מעבר ירדן המערבי להיות 'מעבר להרי החושך'. גרים כאן, ממש כאן, אנשים שאינם רוצים להיות חלק מאיתנו. ו'אין פיתרון באופק' זה ניתוח שמתבקש מפוליטיקאי, כבודו רב ולא פוליטיקאי, נא יביא לנו את אשר מעבר לאופק, שם יש מצוות לא תחונם שאינה בטלה, שם יש תקווה ומעשה להוריש את הארץ מיושבייה, גם בניגוד לרצונם רל. ואם נחשוש מה יאמרו הגויים, אל דאגה, כבודו לימד אותנו 'אל תבטחו בנדיבים בבן אדם שאין לו תשועה', אמן כן יהי רצון
5
יש פתרון לאומות
אכן | 20-11-2019 7:24
תושבות ולא אזרחות. זה פתרון מוכר בעולם.
6
כולי תקווה
אמנון | 20-11-2019 8:45
חבל שאתה לא מיישם את שיטתך גם כלפי הקרן לישראל חדשה