אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הסוף לבלגן: אפליקציה חדשה תעשה סדר בכשרות

אפליקציה חדשה של המשרד לשירותי דת תעשה סדר בעולם הכשרות, כשכל תהליכי העבודה יהיו במערכת ממוחשבת. האפליקציה תציג את כל תהליכי העבודה של משגיחי הכשרות, עם פירוט מדויק על סוגי המזון שבדק, מה מצא ומה צריך לתקן

הסוף לבלגן: אפליקציה חדשה תעשה סדר בכשרות
  אילוסטרציה (צילום: שאטרסטוק)

עושים סדר בעולם הכשרות: המשרד לשירותי דת משיק בימים אלו אפליקציה חדשה, שתרכז את כל תהליכי העבודה של משגיחי הכשרות על עסקי המזון בישראל. במסגרת האפליקציה הפעולות יוצגו במערכת אחת גדולה וממוחשבת, שתהיה שקופה לכל העוסקים בתחום הכשרות ומפוקחת.

את הפרויקט הדיגיטלי הוביל מר ליאור אשכנזי, מנהל אגף בכיר לטכנולוגיות דיגיטליות, מידע וסייבר במשרד לשירותי דת, שציין כי מדובר בפרויקט הדגל בעולם הכשרות. "תהליך המחשוב של שירותי הכשרות הוא פרויקט מורכב במיוחד בהיבט של ההטמעה שלו בקרב העובדים בתחום והממונים עליהם, אבל בסוף כולם יירתמו, בדיוק כפי שקרה עם מחשוב תהליכי העבודה במועצות הדתיות, שהחל לפני שלוש שנים וגם אז היו הרבה מאוד התנגדויות וספקות – אבל כיום, מרבית שירותי הדת שהמדינה מעניקה לתושביה הם ממוחשבים, וכמעט אין צורך להגיע לסניפי המועצה הדתית" אמר. לדבריו, האגף מעניק שירות ל-131 מועצות דתיות, 30 לשכות דת, 600 גופי קבורה ו-120 עובדי המשרד והרבנות הראשית לישראל. 

האפליקציה גם תסייע לעבודתם של משגיחי הכשרות, שיוכלו לדווח אונליין על זמני ושעות הכניסה שלו לבתי עסק ומתי יצא משם. "ההטמעה פה הייתה מורכבת בגלל אופי אוכלוסיית העובדים במקצועות האלו" הדגיש אשכנזי. עוד ציין כי "האפליקציה הותאמה לטלפונים כשרים הנמצאים בפיקוח וועדות הרבנים. בנוסף, האפליקציה מכילה את כל תהליכי העבודה של משגיח הכשרות, עם תפריט מדויק לגבי סוגי המזון שבדק, מה מצא ומה דורש תיקון – הכל שקוף לציבור".

השר לשירותי דת, הרב יצחק וקנין, ברך על האפליקציה החדשה: "מדובר בפריצת דרך בעולם הכשרות שהופך לחכם יותר ומתואם לאתגרים הטכנולוגיים הניצבים בפנינו. המשרד לשירותי דת התברך בצוות מקצועי יעיל ומיוחד ופרויקט האפליקציה היא אבן דרך נוספת בפרויקטים רבים ונוספים אותם הוביל האגף". 

מנכ"ל המשרד לשירותי דת, עו"ד עודד פלוס, ציין: "בסקר שביעות הרצון שנערך על ידי משרד רה"מ זכה האגף לציון הגבוה ביותר לעומת יתר האגפים במשרד, ובהשוואה ליתר אגפי מערכות המידע במשרדי הממשלה האחרים. הפיתוח של אפליקציית הכשרות מצטרף לשורה של פיתוחים בתחום המחשוב אותם הוביל בכישרון רב מר ליאור אשכנזי ובהם מערכת לניווט במקומות קדושים. פרויקט נוסף שעתיד לעלות בשנה הבאה הוא פרויקט כספית: מערכת שתמחשב את כל תהליכי המחשוב במועצות הדתיות ובכל הלשכות הנותנות שירות".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
3 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
כשרות
אורן | 19-11-2019 21:45
כבר שנים שעם ישראל סובל מהבלוף הגדול שיש כשרות אין משגיחים בבתי מיטבחיים אין שוחטים ששחוטים לפי ההלכה תמורת בצע כסף גם את הטמא הופכים לכשר רק אולי שחיטה פרטית יכולה להיות כשרה אז שהיה לכם לבריאות
2
הרבנות הראשית - הגוף המושחת בישראל
שרון | 19-11-2019 22:05
רב הראשי שביקר בכלא לכמה שנים. שוחד, נפוטיזם, עדתיות. באמת גוף פרימיטיבי שעושה שירות נוראי ליהדות.
3
רבנות אחלה כשרות
דןד | 21-11-2019 12:27
ככה אני חושב