אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

יועצי נתניהו: מסר מזעזע, השוטרים צפצפו על החוק

יועצי ראש הממשלה בנימין נתניהו, יונתן אוריך ועופר גולן, על החלטת בית המשפט לאפשר חדירה לטלפונים: "במקום שבית המשפט יתן למשטרה סטירה, הוא נותן לה סוכריה. אבסורד", פרקליטם: נפנה לעליון

עו"ד עמית חדד, פרקליטם של ראש הממשלה ויועציו, בתגובה להחלטת ביהמ"ש בערעור היום (שלישי) בעניין בקשת המשטרה לחדירה לטלפונים הניידים של יועצי ראש הממשלה אוריך וגולן:

"בית המשפט קיבל את הטענות שלנו", אמר חדד על כך שהמשטרה פעלה בחוסר סמכות, "המחלוקת שלנו עם בית המשפט היא מה המשמעות של פעולה בחוסר סמכות. אנחנו נביא לעליון וננסה לשכנע שכאשר המשטרה פועלת בחוסר סמכות – התוצאה ההכרחית היא להפסיק את החקירה, למנוע את מתן הצווים ולהחזיר את הטלפונים".

יועצי ראש הממשלה בנימין נתניהו, יונתן אוריך ועופר גולן מסרו:

"בית המשפט המחוזי חיזק את החלטתו של בית משפט השלום, וקבע שהמשטרה, שאמונה על שמירת החוק, דרסה אותו ברגל גסה כשהפרה במתכוון את זכויות היסוד שלנו. אבל במקום שבית המשפט יתן למשטרה סטירה, הוא נותן לה סוכריה. אבסורד".

"התנהלות בתי המשפט מעבירה למשטרה מסר ציבורי מזעזע: צפצפו על החוק, המשיכו לרמוס את זכויות הפרט, ואל תחששו – כי בכל מקרה יבוא השופט שיציל אתכם. בית המשפט העליון חייב לשים סוף להתנהגות המערב הפרוע של המשטרה ולהבהיר לה שמדינת ישראל היא מדינת חוק שאפילו המשטרה כפופה לו".

עוד באותו נושא

פרקליטו של נתניהו: נחצו קווים אדומים


24

הערעור נדחה: המשטרה תוכל לחדור לטלפונים של יועצי נתניהו

כזכור, לפני שעה קלה היום (שלישי) בית המשפט המחוזי דחה את הערעור יועצי ראש הממשלה יונתן אוריך ועופר גולן והתיר למשטרה לחדור לטלפונים האישיים שלהם כדי לחלץ חומרים בחשד להטרדת עד המדינה שלמה פילבר.

היועצים כבר הודיעו כי יערערו לבית המשפט העליון, אך מכיון שכבר ערערו למחוזי, הערעור כרוך באישור של בית המשפט. עם זאת לפסק ניתן צו עיכוב ביצוע עד לבירור האם יוגש ערעור או לא.

בפסק הדין קבע השופט "מדובר בהליך חקירה. נמצא כי לחוקרים היה חשד סביר לביצוע העבירה ע"י החשודים וכי בניידים חומר הקשור לביצועה. יש בסיס לקביעה שסיכול החיפוש בניידים – יש בו כדי לפגוע בחקירה".

יחד עם זאת מתח ביקורת על המשטרה, שביקשה את האישור בדיעבד: "היה עליהם להוציא צו טרם החיפוש. הסכמה של חשוד בעיצומה של חקירה אינה הסכמה. החשודים לא מילאו טופס הסכמה".

עוד באותו נושא

שתוף פעולה מפתיע: ברק כהן ויועצי נתניהו נפגשו

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
12 תגובות - 7 דיונים מיין לפי
1
בגתן ותרש
מממ | 19-11-2019 15:42
שני מלככי פינכה מגעילים.
ידען, מכיר מגילת אסתר
אביגדור | 19-11-2019 19:10
אין מי שיכול מול בנימין, גם לא עמלק(איראן), רק מרדכי, בזכות שהיה מזרע שבט בנימין, ניצח את המן. ולכן ביבי, הוא היחידי שנותן בראש לאיראנים.
2
זו אותה מגמתיות שהיתה בטלפון של עורך דין נווה, שהדס שטייף קיבלה חסינות שלאחר מעשה למעשה פלילי שנעשה שלא כחוק
ניל | 19-11-2019 15:50
אף אחד אינו מעל החוק, והמסר של בית המשפט צריך להיות כזה, ולא מסר של להכשיר את השרץ.... מעשה שנעשה כנגד החוק צריך להיפסל, יש חוק האזנות סתר, ושוטר או חוקר צריכים לקבל היתר מבית המשפט לכל חדירה לטלפון של אדם פרטי... ולא שכל אחד ישחק אותה איזה ׳מוסד׳ שפועל מעל החוק
העניין הוא באיזון
התמים | 19-11-2019 22:44
במשפט הישראלי יש כללי ראיות. אבל בתי המשפט עושים איזון בין הנזק לעיקרון ובין הנזק שייגרם בכך שראייה חשובה לא תיחשף רק משום שקיים עיקרון מסויים. במקרה הנדון יש עיקרון של קבלת צו חיפוש מראש ויש מנגד ראייה חשובה במכשיר הטלפון. האם בשם העיקרון נסכל חקירה ולא נשלוף את הראייה ? בית המשפט החליט שעדיף לשלוף את הראייה. זו אינה פעם ראשונה שהועדף אינטרס הציבור שראייה חשובה תיחשף , על פני זכותו של הפרט לפרטיות וזכותו שיוצא צו חיפוש מראש. השכל הישר גובר על עיקרון ערטילאי.
3
אתה רואה
צחי | 19-11-2019 16:29
כשאתה רואה את עורכי הדין האלה אתה מיד מבין למה שנאו יהודים
אביגדור
התמים | 19-11-2019 22:50
איך בודקים טוהר יהדותו של אדם ? כמו שהגרמנים בדקו ? איך ???? התגובות הממומנות שלך נמאסו כבר. אתה ממומן על ידי קרן חרטטנוטוביץ שהורסת את מדינת ישראל ומחללת את היהדות האמיתית.
בדיקת יהדות דחופה
אביגדור | 19-11-2019 19:04
עם התבטאות אנטישמית מכוערת שכזאת, מציע לך לבדוק את יהדותך. מסופקני
4
כנראה שהאמת בניידים הורגת
Hguy | 19-11-2019 17:25
מלחמת החורמה כל כך נחושה ששכנראה צדיקי הדור יודעים שמה שיש בניידים יפליל אותם. כנראה שיהיו יחד עם ביבי באותה קלחת.
5
צפנו גם לבית הדין בהאג
שרלוק | 19-11-2019 17:30
מטומטמים . ככה תופסים עבריינים אם לא הבנתם אתם חיילים בארבון פשע 7כך צאיך לנהוג בכם .
6
ערעור לעליון? זה ראש הנחש....
אביגדור | 19-11-2019 18:53
המשחק מכור, מסופקני אם זה יעזור, בטוח שהנשיאה תמנה לתיק, שופט מכור מטעם, כפי שעשו לנשיא קצב.....
אביגדור
נתמים | 19-11-2019 22:18
מה עם הכסף ??? ספר שאתה מקבל כסף מקרן חרטטנוטוביץ כדי לפרסם תגובות....ספר הכל. וקצב ? הוא עוד צדיק מצדיקי הדור. באמת הבאת תנא דמסייע ממש חזק. עכשיו שיכנעת את כולם.
7
מיסכנים
לינור | 20-11-2019 15:18
מה יש,רק לראש הממשלה מותר להיות גנב ונוכל.?.הציבור יראה לו מאיפה משתין הדג.