אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הערעור נדחה: המשטרה תוכל לחדור לטלפונים של יועצי נתניהו

בית המשפט המחוזי דחה את הערעור יועצי ראש הממשלה יונתן אוריך ועופר גולן והתיר למשטרה לחדור לטלפונים האישיים שלהם כדי לחלץ חומרים בחשד להטרדת עד המדינה שלמה פילבר

מכה ליועצי נתניהו: ביהמ"ש התיר את החדירה לטלפונים
  (צילום: פלאש90)

בית המשפט המחוזי דחה את הערעור יועצי ראש הממשלה יונתן אוריך ועופר גולן והתיר למשטרה לחדור לטלפונים האישיים שלהם כדי לחלץ חומרים בחשד להטרדת עד המדינה שלמה פילבר.

היועצים כבר הודיעו כי יערערו לבית המשפט העליון, אך מכיון שכבר ערערו למחוזי, הערעור כרוך באישור של בית המשפט. עם זאת לפסק ניתן צו עיכוב ביצוע עד לבירור האם יוגש ערעור או לא

עוד באותו נושא

שתוף פעולה מפתיע: ברק כהן ויועצי נתניהו נפגשו

ביקורת גם על המשטרה

בפסק הדין קבע השופט "מדובר בהליך חקירה. נמצא כי לחוקרים היה חשד סביר לביצוע העבירה ע"י החשודים וכי בניידים חומר הקשור לביצועה. יש בסיס לקביעה שסיכול החיפוש בניידים – יש בו כדי לפגוע בחקירה".

יחד עם זאת מתח ביקורת על המשטרה, שביקשה את האישור בדיעבד: "היה עליהם להוציא צו טרם החיפוש. הסכמה של חשוד בעיצומה של חקירה אינה הסכמה. החשודים לא מילאו טופס הסכמה"

שני יועציו של נתניהו המיוצגים על ידי עו״ד עמית חדד ועו״ד נועה מילשטיין, יחד עם עו״ד ליאור אפשטיין ועו״ד מאיר ארנפלד המייצגים מעורבים נוספים בפרשה, הגישו את הערעור לבית המשפט המחוזי בתל אביב בעקבות הפעולות הבלתי חוקיות לדבריהם שביצעה המשטרה ביודעין במהלך החקירה.

בערעור נחשף כי המשטרה פעלה באופן לא חוקי גם ביחס לטלפונים של מעורבים נוספים בפרשה, נוסף לגולן ואוריך, ככל הנראה מדובר בניר חפץ, בפרשה בה נחשף השבוע כי כי המשטרה הטיחה בנחקרים מידע שהופק באופן בלתי חוקי במהלך חקירתם.

עוד טוענים המערערים כי המשטרה הודתה שהתכוונה מראש לתפוס את הניידים ולחדור אליהם מבלי להוציא צו שופט, וכעת לאחר שנתפסה היא מבקשת מבית המשפט להלבין את פעולותיה.<h2>חיסיון פרלמנטרי; חיסיון עיתונאי; חיסיון עורך דין-לקוח</h2>ביחס לאירוע העומד במרכז החקירה נטען בערעור כי המעשה בוצע במסגרת קמפיין הליכוד לבחירות האחרונות, יממה לאחר שפורסמו בחדשות ערוץ 12 תמלילים של חקירות פילבר. ״פרסומים אלה יצרו סערה תקשורתית ופוליטית בעיצומו של קמפיין בחירות. בתגובה לפרסומים אלה, רצו בקמפיין הליכוד להעלות למודעות התקשורתית אמירות אחרות של פילבר ולכן נשלח הרכב – לא במטרה להטריד עד; אלא במטרה תקשורתית-פוליטית להשמיע בתקשורת את אותן אמירות מזכות כחלק מקמפיין הבחירות של מפלגת הליכוד״, נכתב בערעור.

בנוסף נטען בערעור כי גולן ואוריך ״הינם מהאנשים הקרובים ביותר לראש הממשלה ולבני משפחתו, ומצויים איתו בקשר יום יומי. במסגרת עבודתם, עוסקים המערערים בסוגיות פרלמנטריות שונות, ובשל כך נמצאים בקשר הדוק עם שרים וחברי כנסת. המערערים נמצאים בקשר ישיר ורצוף עם גורמי תקשורת שונים ובכלל זה ראשי מערכות, עורכים, וכתבים ואף מצויים בקשר שוטף עם עורכי דינו של ראש הממשלה. נוכח האמור, תכתובות רבות של המערערים חוסות תחת שורה של חסיונות – חיסיון פרלמנטרי; חיסיון עיתונאי; חיסיון עורך דין-לקוח״. טענה זו מגובה בראיות ותקדימים שהובאו בערעור ויובאו בדיון.

בבקשת הערעור נכתב כי לאור הנימוקים המשפטיים והציבוריים הרבים שהובאו בו, בית המשפט מתבקש להימנע מהוצאת צו חדירה לטלפונים הניידים, ולהורות למשטרה לחשוף את תיעוד חקירתו של אוריך שהוקלדה באופן לא חוקי לקבוצה פנימית של המשטרה "השלמות 4000".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
שופטים מוטים, ומעוותים
אביגדור | 19-11-2019 18:43
באמריקה, זה נגד החוקה. האמנדמנט הראשון, האדם וחירותו. לא היה עובר, כי אין הצדקה. זה לא טרור, אולי חשד להטרדת עד.... בית המשפט, איבד את הקרדיט וגם את האמון.