אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

לא נלך שוב לקלפי: העם אמר את דברו, תסתדרו

אין הצדקה מוסרית, לא חברתית ולא אזרחית-דמוקרטית לשלוח אותנו שוב אל הקלפי. קיבלתם את אמון הציבור פעמיים כדי לפתור את הבעיות של מדינת ישראל, זו הבעיה הראשונה במעלה, אם אותה אתם לא פותרים, אין לכם הצדקה להמשיך

לא נלך שוב לקלפי: העם אמר את דברו, תסתדרו
  Photo by Hadas Parush/Flash90

בכל בחירות מתנהל קמפיין, מוצדק, על כך שהאזרחים יגלו אחריות וילכו להצביע בבחירות. נבחרי הציבור פונים לבקש את אמון הציבור.

השלטון מבקש את הלגיטימציה הציבורית לעצם קיומו, ואומר לאזרחים, השקיעו רגע מזמנכם ובואו לתמוך ולהשמיע את עמדתכם ולבחור את הנציגים שהכי משקפים את רצונכם לכנסת.

אבל רגע לפני שישנה אופציה כזו ששוב מחזירים אותנו אל הקלפי, נבחרי הציבור צריכים לדעת טוב טוב, שזה לא משחק ילדים.

עוד באותו נושא

"טובה ועניינית" הסתיימה פגישת נתניהו ליברמן

אתם ביקשתם את אמון הציבור, קיבלתם. העם אמר את דברו, הגם שהדבר מסובך ומורכב, הוא אמר. אתם שלחתם אותו שוב לקלפי והוא שוב אמר את דברו, עכשיו די.

אם אתם, אלה שבחרנו לכנסת. אם אתם לא מצליחים לפתור את הבעיה הזו, אתם לא ראויים. הרקטות היום שהצטרפו לרקטות בשבוע שעבר, הן רק תזכורת קטנה לאתגרים המקיפים אותנו, אנחנו כבר כמעט שנה ללא מוסדות שלטון המתפקדים היטב. זה פוגע בביטחון, בכלכלה ובראש ובראשונה בחברה. אם את הפלונטר הזה לא תתירו, אם את הבעיה הזו אתם לא יכולים ליישב, איך תטפלו בבעיות האחרות?

מכוח איזה סמכות אתם מוכנים בכלל שאופציה כזו תהיה על השולחן? יופי, יש כיפופי ידיים, ומשחק פוליטי, איך מרכיבים את הקואליציה ומי יהיה בפנים ומי בחוץ, אבל לכל דבר יש דד ליין. לכל משחק יש גבול. אם אתם מוליכים לבחירות שוב, אתם מאבדים את הלגיטימציה שלכם. האזרחים לא ישתקו, לא יהיו פה חלק מהמשחק הזה, שהם נשלחים שוב ושוב לקלפי לבחור נבחרי ציבור לא יוצלחים. כי לכונן מוסדות משטר זו החובה הראשונה שיש לנבחרי הציבור.

שלא לדבר על הרפש של הקמפיינים שאנחנו נחנקים ממנו כבר שנה תמימה- אם תוסיפו את הבחירות לרשויות המקומיות. אין לגיטימציה למהלך כזה, הציבור לא ישתף איתו פעולה, והקלון יהיה על הראש של כולכם. אתם ביקשתם את אמון הציבור ואתם נבחרתם על ידו לפתור את בעיות האזרחים. אז זו הבעיה המרכזית עכשיו. שיהיה בהצלחה.

 

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
18 תגובות - 14 דיונים מיין לפי
1
מאוד קל להגיד למי שלא הלכו להצביע
מרי | 19-11-2019 11:58
אותם אלה שלא הלכו להצביע בבחירות האחרונות והביאו עלינו את האסון הזה. לא תלכו להצביע? את מי אתם משרתים? רוצים כאן ממשלה עם הרשימה המשוקצת? נפלתם על הראש?
מאמר חשוב ואמיתי מאין כמותו, שנכתב בדם העם
מילים בסלע | 19-11-2019 15:51
יצרים אישיים ואגו נפוח של אנשים מביא את המדינה אל עברי פי פחת. כל מי שמכיר את דברי נביאי ישראל, והתוכחות שלהם, יכול להבין עכשיו על מה דברו. כל מי שמכיר את ההיסטוריה של חורבן הבית השני, יכול להבין היום טוב יותר איך הפילוג בעם תרם לחורבן.
2
הקמת ממשלה
שמואל יאור | 19-11-2019 12:08
ראש ממשלה שחרר את עם
Bb החליט שהוא מעל לעם, לחוק, לנהלים
Bb לא ישחרר | 19-11-2019 15:59
יכולת המשחק מול המצלמה של bb והיכולת לשכנע המונים שהוא מעל כולם, היא בהחלט יכולת מדהימה. גם מול העובדות הכי קשות bb משכנע המונים, שהוא זה הם...ושכל ההוכחות נגדו זה תפירת תיק. הפער בין ההערצה לbb מצד חלק מהעם, וההתנגדות מצד חלק אחר...בלתי אפשריים לגישור.
3
הפוך גוטה. הפוך !!!
א | 19-11-2019 12:25
יש מחלוקת עזה בעם. העם חצוי לשניים. אם יש משהו שהעם לא רוצה זה אחדות. הרי הם מתים להכניע ולסלק את נתניהו. ואנחנו יודעים שיש בעיה רצינית עם גנץ כמוביל. לא סומכים עליו . נקודה. אז איזה אחדות העם רוצה ?! צריך לתת לעם את ההזדמנות להכריע. בחירות.
העם לא חצוי לשניים. תרגיע
דגכ | 19-11-2019 14:16
יש קונצנזוס שרוב הישראלים מסכימים עליו. יש לנו מדינה עם מוסדות מתפקדים, תשתיות, חינוך, צבא ומערכת בריאות. האנשים היחידים שמרחיקים אותנו מהטוב אלה הפוליטיקאים שמבזים אחד את השני, מלהיטים את הרוחות, משסים את הציבור וגורמים לאנשים כמוך לחשוב שהעם חצוי. ועצה קטנה לך אדוני - תיזהר מאוד במחשבות כאלה ובאמירת דברים כאלה, שהם אבני בניין של חורבן הבית השלישי... מעשים מתחילים מדיבורים. דיבורים מתחילים ממחשבות.
הפקקפ
משה | 19-11-2019 12:54
העיקר על ביבי אתה סומך
4
לא מבין....
ש | 19-11-2019 12:27
האתר הזה מתהדר באיצטלה של ימין וכותב הפוך... שטיפת מח שלילית
5
ממשלת אחדות ליכוד-כחול לבן, בלי ערבים-דתיים.
נחמן | 19-11-2019 12:46
מה שהם צריך היא ממשלה חילונית מרכז מפה ליברלית ששוה לפחות 70-80 מנדטים. את הערבים, הדתיים והקצוות מימין ושמאל להשאיר לאופוזציה. ממשלה כזאת תוכל להחזיר את המדינה למסלול. לטפל בבעיות הכלכלה, חברה, תחבורה, בריאות ובטחון ותשאיר את הטיפול בשטחים לממשלה הבאה.
6
פקק
משה | 19-11-2019 12:53
אין פלונטר פוליטי,יש פקק היסטרי שחוסם כל אפשרות לממשלה,הפקק נקרא בנימין נתניהו שלא הספיק לו עשור של כלום,תוקע המדינה ליותר משנה,כדי לחמוק ממשפט. כל השאר זה ספינים ושקריםהמומחיות של הליכוד והעומד בראש מפלגת המשתפים העונה לשם...ליקוק למנהיג העליון ואשתו
7
די לביביזם
די לביביזם | 19-11-2019 13:01
כן לממשלת מיעוט לתקופה של 3חודשים . עד אז יהיה מנהיג חדש ועידן חדש בליכוד- עידן שפוי. ואז תהא ממשלת אחדות ללא הסחיטה החרדית וללא הסחיטה של כול ההזויים. להחזיר את השפיות לישראל אחרי נאומי פתח תקוה !
8
בחירות
גו עמר | 19-11-2019 16:06
מאיפה הבאת הכתבה פרשן מיסכן עד שלא תהיה הכרעה ברורה צרכים לבחור.למה ממשלת אחדות שמחדות תהיה בכל קונסטלציה משותקת ושוב תיפול
9
סוף סוף מילים מאחדות ומקרבות
אני | 19-11-2019 18:28
מקווה שזה לא מן הפה אל החוץ! הגיעה העת לחשוב על הביחד ולא על המחלוקות!
10
המשחק של טראמפ
עמוס | 19-11-2019 18:58
טראמפ הוכיח הפעם שהוא פסיכופט והוא יקבל דקטורת על המהלך האחרון שלו ולא משנה מה הוא יחליט כי זה לא ישנה את האמת הוא לא יכול לתת מה שלא שלו תתפקחו ותעמדו על קרקע יציבה כי לא תוכלו להכחיש שכבשתם שטחים לא שלכם ואתם חיבים להחזיר ולהגיע להסדר עם השכנים שלנו כי אין לכם ברירה וצריך אנשים אמיצים בשביל לעשות את המהלך הזה אחרת לא יהיה שקט ולא מדינה
11
צריך לשים את האמת על השולחן.
לוי | 19-11-2019 20:02
הסיסמא, העם אמר את דברו, חוטאת למטרה במצב הטוב, ושקרית במצב הגרוע. הנתונים הם, כל מי שבחר בבלוק ה-55, רצה את ביבי כרה.כלמי שבחר בכחול לבן, מרצ והעבודה, רצה את גנץ(מדובר על כ-43 מנדטים). מי שבחר בליברמן, לא כל כך עניין אותו מי יהיה רה, הוא רק רצה משהו נגד הדת. אבל, גם עם ליברמן. הם מגרדים את ה-50 מנדטים. את הערבים, אי אפשר לכלול בשום מצב. אם כך, רוב העם בחר בביבי. מה לעשות? לא מתלהב ממנו, אך זו הבחירה. הבעיה, שאין לביבי אפשרות להרכיב ממשלה נשיא המדינה די מבוןט מהעניין ולכן הוא החליט שהעם אמר את דברו. אגב, זה גם אותו עם שבחר בטרור, ואותו עם שבשמו הנשיא התנצל בפני יאיר,גולן. אז מה לעשות? העם לא אמר,זאת, הנשיא החליט לאנוס את העם לאמירה זו(כמו בשאר דבריו).
12
בחירות
ללא שם | 19-11-2019 22:13
קודם שיעוף הנוכל שיושב בבלפור ויעזוב את כל המדינה חבל שבחרו בו כל הליכודנכים
13
ח"כ כהנה, רק נכנס לפוליטיקה וכבר מדבר שטויות
יוסף | 19-11-2019 23:14
חכ כהנה, החבר של בנט ושקד, מה נדבקת מהשטויות שלהם. אתה מטיף לגנץ את מי לצרף לקואליציה. הבושה וחרפה שאתם המחשבים שותפים טבעיים של ראש ממשלה עבריין, אשתו הורשעה, בן עם פה גורה, שמוסע בליל שבת מבלפור לפוסיקט ברג, ברכב שרד, נהג ומאבטח על חשבון המדינה, כדי לאפשר ליאיר נתניהו ליין בבית זונות. כהנה, הנה האדמור מגור, הורו של הליצמנים הגיע לארץ, כדי להפיץ שנאה, לממן טרור של הליצמנים, להכות חיילים, להלך אימים על מי שמעז להתגייס לצבא, ולא שמענו אותך. כהנה, החרדים סרבני גיוס, אלימים, מרבי עבודה, הבנטים שלך משרתים פחות מ חצית שירות של חילוני, ואתה מתייחס אליהם כאל שותפים טבעיים. כהמה, אתה שקרן וצבוע ומסית ומצית. החלטת לתקוף בעיה, דבר הראשון נקה מחנך משורש כל הרע, כולל הגזענות, חינוך ללא הדרה למזרחיים, כאן אתה והבנט ושקד שלך, נעלמים ונאל ים
14
ממש כאילו אני כתבתי את זה. כך מרגישה. בושה!
די עם גן הילדים | 20-11-2019 0:53
כל המנהיגים אינטרסנטיים. ביבי מתייעץ לפני כל החלטה עם עורך הדין שלו. במקום עם הקבינט. האם דבר זה או אחר יפגע בו אישית. ליברמן עושה צחוק מכולנו. ראש הממשלה ירד לגמרי מהפסים. די!!!! איפה אזרחי ישראל? איפה המדינה?! עושים מאיתנו צחוק. אנחנו בכלל לא קיימים. שקופים. זהו!! נמאס!!!!