אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

גולים איראנים בשומרון: "מעריצים את את מדינת ישראל"

משלחת עיתונאים הגיעו השבוע לבקר בשומרון, מתוכם כחמישה גולים איראנים. ביניהם טייס לשעבר בחיל האוויר האיראני. הם הצטלמו עם דגל איראן הישן, ואמרו: "מעריצים את היהודים ואת מדינת ישראל"

איראנים בשומרון: "מעריצים את את מדינת ישראל"
  (צילום: רועי חדי)

השבוע הגיעה לשומרון משלחת ובה למעלה מ-30 כתבים, עיתונאים בעלים, מפיקים ועורכים של אתרי תקשורת מרחבי העולם, ביניהם משלחת של כחמישה גולים איראניים אשר הגיעו לארץ לועידת התקשורת הנוצרית ונשארו יום נוסף על מנת להגיע לסיור בשומרון.

עוד באותו נושא

לראשונה: תקציב קולנוע ליו"ש- לקרן קולנוע שומרון

במהלך הסיור ביקרו חברי המשלחת במרפסת של המדינה, באיזור תעשייה ברקן, שילה הקדומה, יקב כביר, הר כביר ובהר גריזים.

בין חברי המשלחת האיראנית היה גם דריוש שחיחה, טייס לשעבר בחיל האוויר האיראני שנמלט מאיראן לאחר שנידון למוות. לדבריו: "אנחנו אוהבים את מדינת ישראל, תמיד אהבנו, אנחנו מתפללים שהשלטון האיסלאמיסטי יתפרק, באנו כדי לבקש ממדינת ישראל לעזור לנו לשחרר את איראן מהשלטון הנורא שיש שם".

הייתי טייס בחיל האוויר האיראני

ריוש שיתף את הנוכחים בסיפורו: "הייתי טייס בחיל האויר האיראני, אחרי המהפכה נשלחתי לכלא משום שהתנגדנו לחומייני, ולרוע המזל נכשלנו. הורשעתי, אבל במלחמה נגד עיראק הם נזקקו לי כטייס, אז הם שיחררו אותי כדי שאוכל להילחם עבורם" מספר דריוש שחיחה.

"לאחר זמן הם עצרו אותי שנית, אך הפעם תכננתי בריחה, טסתי במטוס של חיל האויר מעל ערב הסעודית, ונחתתי במצרים ב-1991 שם נטשתי את המטוס. זמן קצר שהיתי במצרים, סאדאת כיבד אותי מאוד, אבל המוסלמים הציקו. כך שלאחר זמן קצר עברתי לארה"ב מאז אני שם."

על עתיד היחסים עם ישראל ענה דריוש כי לדעתו יש עתיד מזהיר ליחסים עם ישראל "אני פה בשביל זה. לאורך ההיסטוריה היו לנו יחסים טובים עם היהודים, הערצנו אותם. כעת צריך שחרור באיראן, ולכן אני פה, מבקש מהממשלה ומהאומה הישראלית לעזור לנו לשחרר איראן. אני רוצה שהישראלים יעזרו לנו, יש לנו צבא דומה, ומטרות דומות. ואני חושב שאם נחזק את הידידות עם ישראל נוכל לעזור זה לזה"

יוסי דגן ראש מועצה אזורית שומרון: "המועצה האזורית שומרון פועלת ברחבי העולם כולו, מול חברי פרלמנט וקונגרס ומובילי דעת קהל. התרגשנו לארח את המשלחת האיראנית, שגם היא הביעה חיבה גדולה כלפי ישראל והשומרון והביעה תקווה כי היחסים בין איראן לישראל יחזרו למסלולם כפי שהיה בתקופת השאה שהיה אוהד ישראל"

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
איש מסוכן
יוסי ד ,נרקומן פרסום | 14-11-2019 16:37
ימכור את אמא שלו,תמורת פרסום או מצלמה,רפואה שלימה.
2
מזרח תיכון חדש
מרציפן | 14-11-2019 18:58
חבל .כי אתם מוחקים מה שלא נראה לכם גם אם אין דברי הסתה . אתם לא אוהבים לקרוא את האמת ....