אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

איפה אין לימודים ואיפה מתחילים בעשר?

צה"ל משגר הנחיות פיקוד העורף מעודכנות הבוקר (חמישי) לפיהם, ישובי העוטף ומערב לכיש- החזרה לשגרה תיערך רק לאחר הערכת מצב עם ראשי הרשויות ומשרדי הממשלה. בשאר הארץ - המגבלות הוסרו

הנחיות פיקוד העורף: חזרה לשגרה, למעט עוטף עזה
  חמ"ל משרד החינוך

למרות הפסקת האש לכאורה בין ישראל לארגון הטרור הג'יאהד האיסלאמי, דובר צה"ל משגר הנחיות פיקוד העורף מעודכנות הבוקר (חמישי) לפיהם, ישובי העוטף ומערב לכיש- החזרה לשגרה תיערך רק לאחר הערכת מצב עם ראשי הרשויות ומשרדי הממשלה.

בתוך כך, הוסרו המגבלות בשאר אזורי הארץ.

משרד החינוך מעדכן כי בהתאם להנחיות פיקוד העורף מהבוקר (ה'): הלימודים יתקיימו בכל הארץ, למעט בישובי העוטף ( 5 יישובים) ומערב לכיש (מועצה אזורית חוף אשקלון). במקומות אלה לא יתקיימו לימודים אלא לאחר הערכת מצב שתתקיים עם ראשי הרשויות ומשרדי הממשלה.

אין לימודים

במועצה האזורית מרחבים הבהירו הבוקר כי  נכון לרגע זה – אין שינוי בהנחיות פיקוד העורף, הבוקר לא יתקיימו לימודים במועצה, ומקומות עבודה- רק חיוניים. אם יהיו שינויים- נעדכן.

גם במועצה אזורית חוף שקלון "לא יתקיימו לימודים במוסדות החינוך ברחבי המועצה – כולל גנים, מעונות, חינוך מיוחד, בתי ספר ולימודים מחוץ לרשות. יש להמשיך ולהישמע להנחיות ההתגוננות", כתבו לתושבים.

מהמועצה האזורית שדות נגב נאמר כי "למרות השמועות בתקשורת על הפסקת אש, חשוב לנו להבהיר שבשדות נגב אין שינוי בהנחיות ולא תתקיים פעילות בכל מסגרות החינוך במועצה. כמו כן לא יהיו הסעות לכל המסגרות (פנים וחוץ) לרבות חינוך מיוחד.

יש להמשיך ולשמור על הנחיות ההתגוננות: לשהות בסמוך למרחבים מוגנים או הכי מוגן שיש. בהמשך הבוקר תתקיים הערכת מצב במסגרתה נקבל עדכונים ממערכת הביטחון ונעדכן אתכם בהתפתחויות במידה ויהיו"

בעיר אשקלון הודיעו כי כמו כן כי "למרות הדיווחים על הפסקת אש, אין שינוי בהנחיות וגם היום, חמישי, 14.11.19, לא יתקיימו לימודים באשקלון. מזכירים לכם, כל העת, לשמור על הנחיות ההתגוננות של פיקוד העורף".

במועצה אזורית אשכול כי יש להמשיך לשהות בסמוך למרחבים מוגנים או הכי מוגן שיש בהתאם לזמן ההתרעה בכל ישוב". ו"לא יתקיימו לימודים בכל מוסדות החינוך".

יש לימודים

אך עיריית קריית מלאכי הודיע כי "לאחר הערכת מצב מול פיקוד העורף: חוזרים לשיגרה. הלימודים יתקיימו החל מהשעה 9.00 בבוקר בכל מערכות החינוך".

כמו גם עיריית באר שבע: "מערכת החינוך תחזור הבוקר בשעה 10 ללימודים. כל המגבלות הוסרו. חזרה לשיגרה".

אופקים: לאחר התייעצות מול פיקוד העורף הוחלט על חזרה לשיגרה. הלימודים יתקיימו החל מהשעה 10:00 בבוקר בכל גני הילדים ובתי הספר. מעונות היום ייפתחו ב 09:30.

עדכון עיריית רמת-גן: בהתאם להנחיית פיקוד העורף הוסרו המגבלות באזורנו. מוסדות החינוך ישובו לשגרה מלאה. גני הילדים יקיימו את פעילותם בגני האם כפי שבשגרה. תלמידי שכבת י' בתיכון בליך יקבלו הודעה פרטנית ממנהלת התיכון.

דוברות מועצה אזורית נחל שורק: בהמשך להודעה הקודמת על קיום לימודים, אנו מעדכנים כי לפי הנחיית פיקוד העורף הוסרו המגבלות באזורינו, חוזרים לשיגרה. הלימודים יתקיימו היום בכל מוסדות החינוך, גנים ומעונות היום.

עיריית יבנה: "בהתאם להנחיות פיקוד העורף, עיריית יבנה מודיעה כי הלימודים בכל מוסדות החינוך בעיר יתקיימו היום כרגיל, למעט בית ספר "בנות לאה" ו"אור דוד"".

עיריית בית שמש בהנחיות לתושבים: "לאחר הערכת מצב שהתקיימה הבוקר ובהתאם להנחיות פיקוד העורף: העיר בית שמש בשגרה מלאה ולימודים יתקיימו כרגיל".

בהתאם להנחיות פיקוד העורף, עיריית רחובות מודיעה כי הלימודים בכל מוסדות החינוך בעיר יתקיימו היום כרגיל.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו