אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הקלות בהנחיות: הוראות פיקוד העורף ליממה בקרובה

פיקוד העורף הודיע כי ניתן לקיים מחר לימודים בגוש דן ובשורת ערים ויישובים במרכז ובשפלה, אולם בכל אזור הדרום ההנחיות החמורות נשמרות: אין לימודים וללא כינוסים והליכה לעבודה

הקלות בהנחיות: הוראות פיקוד העורף ליממה קרובה
  סקירת מצב במשרד החינוך

יממה לפרוץ ההסלמה הבטחונית ברצועת עזה, בפיקוד העורף משגרים הנחיות חדשות מיום שלישי 12.11.19 החל משעה 23:00 ועד ליום רביעי 13.11.19 בשעה 20:00.

לפיהן, ישנה הקלה באזור דן, ירקון והשפלה שם ניתן לקיים לימודים, למעט במבנים יבילים או בניה קלה ועבודה ללא הגבלה.ה תכנסויות ואירועים עד 300 איש בשטח פתוח, ובשטח סגור – ללא הגבלה ואין הגבלה כלל להליכה לעבודה.

אולם בעוטף עזה, אזור לכיש, הנגב ודרום השפלה ההוראות נשארות חמורות. בהן אסור הכינוס מעל 100 ובשטח סגור בלבד, לא יתקיימו פעילויות ואין יציאה לעבודה, למעט מקומות חיוניים.

ממשרד החינוך נמסר כי "בהתאם להנחיות פיקוד העורף מהערב הלימודים בגוש דן, תל אביב וירקון יתקיימו כסדרם. עם זאת, הלימודים במקומות אלה לא יתקיימו במבנים יבילים". כמו כן, "לא יתקיימו לימודים בטווח של 0-40 ק"מ. המשרד עומד בקשר רציף עם פיקוד העורף, וימשיך לעדכן בכל שינוי או התפתחות".

 

נוער אופקים פגשו הערב (שלישי) חיילים מפיקוד העורף, השוהים בעיר בעקבות ההסלמה בדרום. תוך זמן קצר הצליחו הנערים לארגן לחיילים ארוחת ערב מפנקת כשלאחריה הם פתחו בריקוד לשירת 'עם ישראל חי'

נוער אופקים וחיילי פיקוד העורף בריקוד מחזק (צילום: תמר פלח)

החל משעות הבוקר ועד לשעה זו זוהו כ- 200 שיגורים משטח רצועת עזה לשטח ישראל. סוללות כיפת ברזל יירטו עשרות שיגורים, כאשר אחוזי היירוט עומדים על מעל ל-90 אחוז. כמו כן הודגש כי מעל 50 אחוז מכלל השיגורים נפלו בשטחים פתוחים.

מוקדם יותר שר הבטחון החדש נפתלי בנט הכריז על מצב מיוחד בעורף ביישובים הנמצאים בטווח של עד 80 ק"מ מרצועת עזה, זאת בהתאם להמלצת הדרגים המקצועיים. אורכה של ההכרזה תקפה כרגע למשך 48 שעות, אך מותנה באישור הממשלה ע"י משאל טלפוני בין השרים.

מדובר בהחלטה הראשונה של בנט כשר הבטחון, לאחר שהעביר הודעה בנושא למזכיר הממשלה וכן ליו"ר ועדת חוץ וביטחון, בה נאמר כי מצב החירום הוכרז מכיוון ש"קיימת סבירות גבוהה שתתרחש התקפה על האוכלוסייה האזרחית".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו