מחטף: הסכם האיחוד מרוקן את סמכויות מרכז הבית היהודי - סרוגים

מחטף: הסכם האיחוד מרוקן את סמכויות מרכז הבית היהודי

הערב יתכנס לראשונה המרכז החדש של 'הבית היהודי' כשעל סדר היום אישור הסכם האחדות עם האיחוד הלאומי. מה שלא יודעים רוב חברי המרכז כי במסגרת ההסכם יעברו הסמכויות של קביעת זהות השרים מהמרכז לידי הסיעה בכנסת, ובכך למעשה יופקעו רוב סמכויותיו של המרכז.

מחטף: הסכם האיחוד מרוקן את סמכויות מרכז הבית היהודי
  יחסלו את עצמם. המרכז (יוסי זליגר)

מרכז הבית היהודי הולך לאשר את הפקעת סמכיותיו.

המרכז החדש של מפלגת הבית היהודי יתכנס הערב (ב') לראשונה מאז נבחר, וייתכן כי זו תהיה גם ההתכנסות האחרונה.

הסעיף המרכזי שעל סדר היום של הועידה אותה ינהל הח"כ לשעבר שאול יהלום, הוא אישור הסכם הריצה המשותפת לכנסת בין הבית היהודי והאיחוד הלאומי.

ההסכם שנחתם ביום חמישי, כמעט ולא הובא לידיעת הציבור. חתימתו בליל יום שישי, הביאה לכך שבעיתוני סוף השבוע הוא לא הוזכר, ומשיחה עם מספר צירים בועידה הם אומרים כי טרם ראו את פרטיו.

סעיף 2 ו3 להסכם אומרים כי "המפלגות שהן צד להסכם יתמזגו למפלגה אחת… כש"תהליך המיזוג של המפלגות יחל מיד לאחר הבחירות לכנסת ה-19" פרק הזמן שניתן לאיחוד המפלגות הוא בתוך 180 יום מאז כינון הממשלה החדשה.

ומה עושים עד אז?

סעיף 14 להסכם האיחוד קובע כי: "הסיעה הינה הגוף הקובע עד למיזוג המפלגות והיא תורכב מחברי הרשימה המשותפת שיבחרו לכנסת ה-19. לפיכך יתר התפקידים שיעמדו לרשות הסיעה לרבות יו"ר הסיעה וב"כ הסיעה, יאוישו על פי קביעת הסיעה בכנסת, תוך התייעצות ותיאום של יו"ר הרשימה עם ח"כ אורי אריאל."

בכך למעשה לוקחים חברי הסיעה את הסמכויות של מרכזי הבית היהודי, שעד היום הוא שהיה מוסמך לקבוע את התפקידים אותם ימלאו חברי הכנסת של המפלגה. סעיף נוסף (21) קובע כי: "אישור ההסכם על ידי הצדדים משמעו כי כוחו של הסכם זה יגבר על כל הנחיה או תקנון פנימי אחר."

בנט עוקף את המרכז

בבחירות האחרונות למרכז הבית היהודי, הגישו 1,011 מתפקדים את מועמדותם, כשהם התחרו על 1,000 מקומות ועוד 80 משוריינים. בעקבות כך בוטלו הבחירות וכל המועמדים יכללו במרכז החדש.

הרוב במרכז, שלא לומר רוב מוחלט שלו, מורכב מאנשי המפד"ל הישנה, אותו מרכז בו שלט היו"ר המודח זבולון אורלב.

גורם בבית היהודי אמר ל'סרוגים' כי במסגרת ההסכם בנט מנסה לעקוף את המרכז. "הוא הולך להגיד להם אחדות ולפרט על הרשימה לכנסת ובדלת האחורית הוא הולך להכניס את הסעיף שינטרל את המרכז".

תגובת הבית היהודי על הדברים לא התקבלה ותתפרסם לכשתתקבל.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
8 תגובות - 8 דיונים מיין לפי
1
עוד מפלגה של ג'ובניקים
שמואל ארגמן | 03-12-2012 17:55
שיעלמו לנו אל תוך רכבי השרד מיד לאחר הבחירות!
2
ברוך השם שעוקפים את המרכז
ישרון | 03-12-2012 21:07
מי זה המרכז הזה? לא מכיר אותו ולא סומך עליו
3
בנט יהפוך את הבית היהודי ליהודי ביתנו (כמו ישראל ביתנו)
חיים | 03-12-2012 21:12
אחרי שישראל ביתנו נבלעה לתוך הליכוד אין בנוף הפוליטי עוד מפלגה עם יושב ראש כל יכול שלא שואל אף אחד.בנט ישלים את החוסר הזה כשיהפוך את הבית היהודי ליהודי ביתנו
4
בנט, זה באמת לא יפה
חבר ועידה | 03-12-2012 21:47
5
בנט יהפוך את הבית היהודי ליהודי ביתנו (כמו ישראל ביתנו)
חיים | 03-12-2012 21:55
אחרי שישראל ביתנו נבלעה לתוך הליכוד אין עוד בנוף הפוליטי מפלגה עם יושב ראש כל יכול שלא שואל אף אחד. בנט ישלים את החסר כשיהפוך את הבית היהודי ליהודי ביתנו
6
נוסח ההסכם שונה ואושר רק לאחר השינוי
אלחנדרו | 03-12-2012 21:57
7
המשמעות של זה היא אחת בלבד:
אייל להב | 04-12-2012 7:16
בנט הולך לשבור אחרי הבחירות חזק שמאלה - לרוקן את הבית היהודי מתוכן וכוח ולהפוך למפד"ל זין...הכי שמאלנית רפורמית שיש. למי שיש שכל וקורא את המהלכים המלוכלים של בעל הכיפה הסרוחה הנ"ל שימהר להצביע ל"עוצמה לישראל" של בן ארי...אחרת יגלה שלמחרת הבחירות הוא מתעורר אם מפד"ל סוג ז' ששוברת חזק שמאלה פוליטית בכל סוגיה....!!! כשתבוא סוגיית גירוש יהודים מאדמתם המפלגה של בנט תצביע בעד !!! תזכרו שהזהרתי אתכם !!!
8
7 התגובות הראשונות הן של אנשים מבחוץ.
עמוס ארליך | 05-12-2012 15:23