אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

אופיר סופר נבחר כיו"ר סיעת הבית היהודי

ח"כ אופיר סופר נבחר כיו"ר סיעת הבית היהודי-האיחוד הלאומי, זאת במסגרת חלוקת התפקידים בין 2 הסיעות. היום תתקיים ישיבת הסיעה הראשונה, שם המינוי צפוי לקבל את אישור הסיעה

אופיר סופר נבחר כיו"ר סיעת הבית היהודי
  (צילום: פלאש90)

ח"כ אופיר סופר נבחר לתפקיד יו"ר סיעת הבית היהודי-האיחוד הלאומי, זאת במסגרת חלוקת התפקידים בין 2 הסיעות. היום (שני) תקיים הבית היהודי-האיחוד הלאומי ישיבת סיעה ראשונה לכנסת ה-22, שם המהלך צפוי לעבור את אישור הסיעה.

סופר ישמש גם כן כחבר בוועדה המסדרת, בעוד שח"כ מוטי יוגב יהיה נציג הסיעה בוועדת הכספים ובוועדת משנה לענייני חוץ וביטחון.

(צילום ועריכה: אריאל ליבא)

אמש דווח כי הועדה המכינה את המועצה פנתה למספר אנשי מפתח סרוגים כדי שאלה ישבו במועצה הציבורית של הבית היהודי, שתמנה כ-40 חברים. בין מקבלי הפניות ניתן למנות את העיתונאית שרה ב"ק, מזכ"ל הקיבוץ הדתי אמיתי פורת, יו"ר החטיבה להתיישבות גאל גרינוולד, מייסד הפורום הדיגיטלי יוסף שפייזר ועוד. במקביל שלחה הבית היהודי פנייה לכל המבקש להיות חבר במועצה הציבורית להגיש מועמדות עד יום חמישי הבא. בסרוגים פרסמנו לראשונה על מועמדותה של שרה ב"ק, ובנוסף פרופ' יונתן הלוי המנהל לשעבר של בית החולים שערי צדק, שכנראה סרב.

עוד באותו נושא

5 שמות ראשונים במועצה הציבורית של הבית היהודי


17

מבחינת ראשי הבית היהודי, יש רצון כי הנציגים יבטאו את כל קשת הציונות הדתית, מה שכולל כאלו שלא הצביעו בקלפי 'טב' בבחירות האחרונות. הוועדה תתכנס בהתאם לזמנים הפוליטיים, כאשר במידה ויחליטו לצאת בחירות שלישיות הדיונים יתקיימו בדחיפות מסויימת, אך המפלגה מעריכים כי כך יהיה קשה לבנות מהלך לטוח ארוך.

לפני מספר שבועות פרסמו במפלגה את תכנית חומש, כחלק מהפקת הלקחים והסקת מסקנות משתי מערכות הבחירות שהיו השנה. היו"ר, השר רפי פרץ הקים צוות חשיבה שאמון על התכנית שהגיע לאחר מחקר עומק, לפיה קהלים חדשים לא הצביעו למפלגה בבחירות, ושם נשארו על ה"בייס" ופחות ממנו בבחירות האחרונות, בזמן שש"ס  לדוגמא הביאו כ- 60 אלף קולות חדשים בתוך חודשיים. לטענתם, הציבור נמצא בכל ערי הפריפריה אבל זה לא בא לידי ביטוי. ומשכך, יש צורך בחשיבה מחודשת איך מביאים קהל חדש/ ישן כמו אנשי פריפריה ודתיים ליברלים.

עם זאת, לא מדובר בסתירה בין התכנית לבין איחוד מפלגות עם האיחוד הלאומי או כל גורם פוליטי אחר, אלא לאחר מיצוב המפלגה מחדש יחל המשא ומתן להחיל מיזוג שכזה.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
6 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
שירי מימון
שלמה | 11-11-2019 10:57
מי היא בכלל שירי מיימון
2
בחירה יושב ראש
יעקב | 11-11-2019 11:15
אדם מישכמו ומעלה מכיר אותו אשית בחור כארזים בחירה מעולה ובהצלחה לכולם
3
יפה מאוד. עכשיו מסיבת בורקסים
יאיר נתניהו | 11-11-2019 11:36
מברקים דחופים נשלחו לבנצי גופשטיין, איתמר בן גביר ומשה ליאון. תנורי האפייה עובדים במלוא העוצמה היהודית. בקרוב הזלילה הגדולה תחל.
ססובר ושקד בביקיני
לח | 11-11-2019 12:19
מושלם
למה לא הזמינו את ססובר בביקיני
דוד | 11-11-2019 12:01
זה לא יפה שססובר לא הוזמנה, היא הבטיחה שהמערכת הבחירות הקרובה היא תתלבש צנועה..
4
אנשי שטח
שמעון | 11-11-2019 12:04
שמעו היטב .מינוי בכירים אנשי ניהול מקורבים לא יועיל . יש למנות להקשיב לפעילי השטח לחיילים בחזית .אלו. הבסיס. האמיתע של התנועה . די למינוי מםורסמים