אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

כחול לבן וישראל ביתנו הגיעו להסכמות חלקיות

כחול לבן וישראל ביתנו, הודיעו בתום יממה של דיונים כי הגיעו לסיכום חלקי סביב העלאת הכנסה לקשישים ולא תהיה פגיעה בהעלאת קצבאות הנכות. עם זאת, לא קיבלו החלטות בנושאי ליבה

כחול לבן וישראל ביתנו הגיעו להסכמות חלקיות
  נציגי המו"מ בפגישה (צילום: אלעד מלכה)

בתום יממה של שיחות ארוכות בין כחול לבן וישראל ביתנו, הודיעו בסיום הפגישה השנייה כי המפלגות הגיעו לסיכום חלקי סביב העלאת הכנסה לקשישים וכי לא תהיה פגיעה במתווה העלאת קצבאות הנכות. עם זאת, לא קיבלו החלטות בנושאי ליבה הקריטיים.

במהלך היום צוות המו״מ כן דן בסוגיות מהות שעומדות על הפרק, בכדי להתקדם בגיבוש עקרונות ממשלת האחדות הלאומית הליברלית הרחבה, אך אלו טרם התקבלו.

ישיבת הממשלה, ראשון האחרון (צילום: סרוגים)

הצוותים הגיע להסכמות בנושאים הבאים: בתקציב הקרוב תתבצע העלאת ההכנסה המינימלית לקשיש לגובה של 70% משכר המינימום. בנוסף, לא תהיה פגיעה במתווה העלאת קצבאות הנכים, והנושא יעוגן בבסיס התקציב הקרוב.

בכחול לבן מעוניינים מאד להגיע להבנה על קווי יסוד עם ישראל ביתנו שעל בסיסם ליצור לחץ על הליכוד במטרה שיצטרפו. משכך, פגישת המשך של הצוותים תקבע לימים הקרובים.

עוד באותו נושא

ההצעות לנתניהו: בחירות ישירות ופגישה עם ליברמן


10

אתמול נערכה במשך שעתיים פגישת צוותי המשא ומתן של הליכוד וכחול לבן, שתי המפלגות הודיעו כי הפגישה הייתה באווירה רצינית – אך כי הפערים הגדולים בין המפלגות נותרו על כנם.

"פגישת צוות המו״מ של כחול לבן והליכוד הסתיימה זה עתה. הפגישה התקיימה באווירה טובה, רצינית ועניינית" נאמר בהודעה משותפת של הסיעות. "הפערים הגדולים בין המפלגות נותרו בעינם. פגישת המשך צפויה להתקיים כבר בימים הקרובים".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
5 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
פתטי
פתטי | 07-11-2019 17:39
פתטי
2
גוש הימין יתפרק בבחירות נוספות
עדי | 07-11-2019 18:06
חבל על הזמן, הסקרים העמוקים מראים אחרת מהנראה לעין בבחירות במרץ - ימינה מתמוטטת והליכוד מאבד חמש מנדטים בגלל כתבי האישום ובגלל חגורת תומכי ביבי עם הנאומים המטורללים והדעות המוזרות שמרחיקות ליכוד שפוי מכל הסחי הזה
3
גנץ
ז | 07-11-2019 19:22
גנץ ולפיד יעשו יד אחד עם הערבים בשביל להפוך לראשי ממשלה. אין גבול לגועל שלהם
יהודים מזרחיים = ערבים
ערבי יהודי גאה | 07-11-2019 20:56
חלאס עם ההתנשאות הזאת. אנחנו יהודים שבאנו מארצות ערב ויש לנו תרבות ייחודית לנו, אנחנו ערבים ולא צריכים להתבייש בזה, האשכנזים הכניסו לנו לראש שערבי זה כינוי גנאי ודבר רע. אנחנו מוסיפים פשע על חטא בזה שאנחנו מזלזלים ושונאים את הערבים המוסלמים מסביבנו, שדווקא יש לנו איתם יותר מכנה משותף מאשר עם האשכנזים.
עדיף ערבים על מירי רגב
אז מה | 07-11-2019 20:03
לפחות הם ערבים אמיתים, ולא ערב רב