חוק חדש בסין: עוצר לילי יוטל על משחקי מחשב

חוק חדש בסין יטיל "עוצר" לילי על משחקי מחשב ברשת, במסגרתו ילדים מתחת לגיל 18 לא יורשו לשחק בשעות הלילה. המהלך נועד להיאבק בתופעת ההתמכרות למשחקי מחשב בקרב ילדים ובני נוער

חוק חדש בסין: עוצר לילי יוטל על משחקי מחשב
  אילוסטרציה (צילום: שאטרסטוק)

ממשלת סין הודיעה היום (חמישי) על חוק חדש שנועד להילחם בתופעת ההתמכרות למשחקי מחשב ברשת בקרב ילדים ובני נוער. במסגרת החוק, שייכנס לתוקף ויחול על כל פלטפורמות האינטרנט במדינה, יאסר על ילדים מתחת לגיל 18 לשחק במשחקי רשת בשעות הלילה.

הצעת החוק קובעת שה"עוצר" הלילי ייחל בשעה 22:00 בימי חול, ויסתיים בשעה 8 בבוקר שלמחרת. בסופי שבוע, חגים וחופשות מבית הספר האיסור ייכנס לתוקף בשעה 23:30, אך במקביל קטינים יוגבלו לשלוש שעות של משחק במהלך שעות היום – זאת כדי למנוע מצב שבו הילדים משחקים ללא הפסקה במשך יום שלם.

הממשלה עובדת כעת עם רשויות השיטור במדינה כדי ליצור מאגר רישום אינטרנטי הכולל רק שמות אמיתיים, שנועד לאפשר למנהלי המשחקים לבדוק את זהות השחקנים מול המאגר הלאומי ולוודא כי קטינים אינם משחקים מעבר לשעות המותרות. בשלב הזה לא ידוע האם תהיה אכיפה רשמית ועונשים קבועים למי שמפר את החוק.

עוד הוחלט להציב מגבלות על כמות הכסף שהשחקנים יכולים לשלם כדי לקנות דברים לחשבונותיהם במשחקי הרשת – מרכיב המהווה חלק מרכזי במשחקי רשת בשנים האחרונות. שחקנים מתחת לגיל 8 לא יוכלו להשקיע כסף כלל, וקטינים בגילאים שבין 8 ל-16 יוכלו להשקיע עד 200 יואן (כ-100 שקלים) בחודש. בני נוער בגילאי 16 עד 18 יקבלו "תקציב" גדול יותר ויוכלו להשקיע מדי חודש עד 400 יואן (כ-200 שקלים) בחשבונותיהם.

סין נחשבת לשוק הגדול ביותר בעולם למשחקי מחשב, כשבשנת 2018 ההכנסות ממשחקים בסין עמדו על כ-38 מיליארד דולר. ההגבלות החדשות פורסמו על ידי משרד הדוברות, שאמרו כי הם "מעוניינים ליצור מרחב אינטרנטי נקי יותר, בניסיון להגן על הבריאות הפיזית והמנטלית של הילדים".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
חבל על הזמן
מומיןאמא | 07-11-2019 19:07
רעיון ג א ו נ י