אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הח"כים הדתיים יוצאים למאבק: שדולה לשמירת השבת

חברי כנסת מהליכוד, ש"ס, יהדות התורה והבית היהודי-האיחוד הלאומי יערכו מפגש משותף במטרה להתמודד עם כניסת התחבורה הציבורית בשבת לערי המרכז. יוגב: "הדיון על זהות השבת וערכי המדינה לא יכולים להיות מוכרעים באמצעות פרצות בחוק או חקיקה כפייתית

יוצאים למאבק: שדולה בכנסת לשמירה על השבת
  צילום: מארק ניימן לע"מ)

הח"כים הדתיים יוצאים למאבק על ציביון השבת, לקראת השקת מערך ההיסעים העירוני בשבתות בערי המרכז.  ח"כ מוטי יוגב (הבית היהודי) יזם את הקמת שדולת השבת, שתתכנס ביום שני הקרוב בכנסת.

בין המשתתפים:  יו"ר סיעת הליכוד החדש, ח"כ מיקי זוהר, חברי הסיעות החרדיות ש"ס ויהדות התורה וחברי הבית היהודי והאיחוד הלאומי.

סטטוס שמירת השבת נפרץ

בהזמנה לכנס נכתב: "המציאות בה סטטוס שמירת השבת נפרץ, עיר אחר עיר בעיקר במרחב גוש דן, קוראת לנו ומחייבת אותנו להתאחד בשדולת השבת ולפעול ככל יכולתנו לחיזוק שמירתה במרחב הציבורי. מכיוון שיש תהליכים המתהווים ממש בימים אלו, בהתייחס לתחבורה ציבורית בערים שונות.

סמוטריץ על תחבורה ציבורית בשבת

יוגב הסביר את הקמת השדולה: "אנחנו עומדים בפני מדרון חלקלק שאחריו השבת הציבורית תיראה שונה לחלוטין הדבר באחריותנו. מטרת השדולה להאיר מחדש את ערכי השבת, לייצר שיח חיובי לשמירת השבת ולחזק את צביונה במישור הציבורי. הדיון החשוב על זהות המדינה וערכי השבת, לא יכולים להיות מוכרעים באמצעות פרצות בחוק מחד או חקיקה כפייתית מאידך. עלינו לשוב לדבר יחד זה עם זה, להאיר ולהבהיר שיותר מששמרו ישראל את השבת, שמרה השבת את ישראל".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
4 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
טעות- ההתכנסות תכריח את החילונים לחלל שבת
א.צ. | 06-11-2019 19:00
חובה רק הסברה אסור ליצור שינאה לדת אסור לכפות לעבוד חכם
2
מישהו מפריע לשמור שבת?
בולשביקים ארורים | 06-11-2019 19:59
כל מי שרוצה יכול לשמור שבת. מי שיש לו עסק ורוצה לפתוח אותו בשבת לא יכול?? אתם בולשביקים. זה ימין?? זה שמאל קיצוני כמו בימי סטאלין שהשלטון קובע לבן אדם פרטי אם לפתוח את העסק שלו בשבת.
3
נקים שדולה להפסקת עוצר חסרי הרכב בשבת
מאסנו ברודנות שלכם | 06-11-2019 22:05
רדו מאתנו!
4
שדולה להרתחת צואה בכנסת
צואה רותחת | 06-11-2019 23:08
חברי כנסת חובבי הז׳אנר יפגשו במטרה לקדם שיח ציבורי בנושא.