מרגש: זה הנושא המרכזי שילווה את טקס המשואות השנה

ועדת טקסים וסמלים בראשותה של השרה מירי רגב, בחרה הערב (ד') את הנושא המרכזי לטקס העצמאות ה-72 למדינת ישראל: "חיבורים בחברה הישראלית". השרה רגב מסרה: "אנו מצדיעים לאותם אזרחיות ואזרחים המקדישים את חייהם לחיבור וקירוב לבבות"

מרגש: זה הנושא שנבחר לטקס המשואות השנה
  (צילום: Hadas Parush/Flash90)

בדיוק בזמן שיש כל כך הרבה פילוג בחברה הישראלית, הערב (ד') ועדת הטקסים והסמלים בראשותה של השרה מירי רגב, בחרה בנושא "חיבורים בחברה הישראלית" כנושא המרכזי לשנת העצמאות ה-72 למדינת ישראל.

חברי ועדת טקסים וסמלים: היו״ר שרת התרבות והספורט מירי רגב, שר המדע והטכנולוגיה, אופיר אקוניס ושר החינוך רפי פרץ הצביעו פה אחד בעד הנושא.

טקס המשואות ה-72 לעצמאותה של מדינת ישראל, יתקיים השנה בסימן הצדעה לאזרחים ולאזרחיות ישראלים, בני כל הדתות והעדות, שתרמו תרומה משמעותית להדגשת המחבר והמאחד בין תושבי ישראל, לשיח בין מגזרי החברה, להיכרות ולמידה של קבוצות שונות בישראל, ליצירה אווירה של סובלנות ושל קירוב לבבות ולחיזוק הערבות ההדדית בחברה הישראלית.

"מבטיחה שהטקס יהיה מרגש ומכבד לתפארת מדינת ישראל" (צילום: Hadas Parush/Flash90)

שרת התרבות והספורט מירי רגב מסרה: "החברה הישראלית מורכבת מפסיפס של אזרחים ואזרחיות, בעלי רקעים, תרבויות ותפיסות שונות. פסיפס זה הוא חלק מסוד קסמה של מדינת ישראל, והחיבור בין חלקיו השונים מבטיח את בטחונה ואת שגשוגה של מדינת ישראל בשנים הבאות.

אנו מצדיעים לאותם אזרחיות ואזרחים המקדישים את חייהם לחיבור וקירוב לבבות, להם המשפט "ואהבת לרעך כמוך" הוא ערך עליון הנועד לאחד ולמצוא את היפה ברוח האדם, גם השנה אני מבטיחה שהטקס יהיה מרגש ומכבד לתפארת מדינת ישראל."

יש לכם הצעות למדליקי משואות? 

מוזמנים להציע את מדליקי המשואות לשנת ה-72 לעצמאות המדינה, את ההצעות יהיה ניתן להגיש לאימייל ייעודי שייפתח בזמן הקרוב על ידי מרכז ההסברה. מידע נוסף והקריטריונים יפורסמו באתר משרד התרבות והספורט.

הקריטריונים יפורסמו לציבור הרחב בהתאם לנהלים.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
ךא חסר
רובי | 07-11-2019 17:31
לפיד,ליברמן,המשטרה.הפרקליטות,שי ניצן, ליאת בן ארי.כספית,פלג,גולן ....