אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

"שבוע להרכיב ממשלה": הליכוד וכחול לבן נפגשו בפעם השלישית

בפעם השלישית נועדים צוותי המשא ומתן של הליכוד וכחול לבן. יריב לוין: "מקווים שנשמע מכחול לבן שהם מקבלים את מתווה הנשיא ומוכנים לממשלת אחדות", אלקין: "אפשר תוך שבוע לסיים משא ומתן"

"שבוע להרכיב ממשלה": הליכוד וכחול לבן נפגשו בפעם השלישית

בפעם השלישית נועדים היום (רביעי) צוותי המשא ומתן של הליכוד וכחול לבן בכפר המכבייה. ליו"ר כחול לבן בני גנץ נותרו עוד שבועיים בדיוק לניהול משא ומתן לאחריהם ייאלץ להשיב את המנדט אם נכשל במשימה.

בפגישה משתתפים ראש צוות המו״מ מטעם הליכוד השר יריב לוין, השר זאב אלקין ועו״ד מיכאל ראבילו, ומצד כחול לבן הגיעו ד״ר יורם טורבוביץ ושלום שלמה.

גנץ, ישיבת סיעת כחול לבן

מקווים שהפעם ניתקל בגישה אחרת

"אנו מקווים שנשמע היום מכחול לבן שהם מקבלים את מתווה הנשיא ואת ההחלטה העקרונית שהם בכלל מוכנים ללכת לממשלת אחדות", אמר לוין בפתח הפגישה. "מתקבל הרושם שלפחות חלק מהמרכיבים, בראשם יאיר לפיד, פשוט לא מעוניינים שתקום כאן ממשלה, וכפועל יוצא גם הישיבות עד עכשיו היו עקרות לחלוטין. אנחנו מאוד מקווים שהפעם ניתקל בגישה אחרת".

אפשר תוך שבוע לסיים משא ומתן

על דבריו הוסיף אלקין: "אנחנו עם ניסיון רב של משאים ומתנים קואליציוניים, ואני חייב להגיד שמשא ומתן כזה עוד לא פגשתי, כשאנחנו מוזמנים בערך פעם בשבוע", הוא תיאר. "אני מקווה שהיום יודיעו לנו בכחול לבן שהם קיבלו החלטה שהם רוצים להקים ממשלת אחדות רחבה לפי מתווה הנשיא, ואז ניכנס למשא ומתן ארוך ומייגע שאפשר תוך שבוע לסיים אותו כדי שתהיה ממשלה למדינת ישראל. אין פתרון אחר".

הפעם נפגשים הצוותים לאחר עיכובים רבים שכללו בטווח החלפת מהלומות בין ראשי המפלגות וטענות כי הצדדים מסרבים להתקדם. "נתניהו לא מוכן לוותר על הבלוק, נתניהו לא מוכן לוותר על החסינות, נתניהו לא מוכן לדון על קווי יסוד של ממשלת אחדות", כתב אתמול גנץ בטוויטר.

עוד באותו נושא

ההצעות לנתניהו: בחירות ישירות ופגישה עם ליברמן


10

בינתיים בבלוק הימין ממשיכים להריץ את האפשרות לבחירות ישירות, למרות שבליכוד אמרו כי נתניהו לא מקדם את חוק הבחירה הישירה אך השר זאב אלקין טען כי נתניהו דווקא מעוניין בו.

מוקדם יותר פרסמנו כי בינתיים, בכירים בבלוק הימין אומרים כי המהלך ל"בחירה ישירה" יצא אל הפועל רק במידה ורוב הסיעות יצהירו על הסרת החרמות אחת נגד השנייה. ליצמן מתנגד למהלך, כחול לבן מרבים להגיב לנושא.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
4 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
המקובלים ציוו לשים צואה רותחת בפיו של ביבי
המקובלים | 06-11-2019 16:37
ביבי ציווה לשים מקובלים בפה של צואה רותחת
2
אסור להסכים לנבצרות אחרי מה שמתגלה
קובי | 06-11-2019 17:27
אחרי מה שמתגלה פה אין פה שום כתב אישום יציב
3
צודק קובי אסור להסכים לנבצרות אחרי מה שרואים
דני | 06-11-2019 17:51
יש פה תיקים שנראים תפורים אם כחול לבן רוצים בחירות יקבלו בחירות זה יעמוד במוקד
4
טיפשות
משה | 06-11-2019 19:31
ביבי חושב שכולם טיפשים כמו מצביעיו,מגיע למומ עים בלוק חסינות,רוצה להיות ראשון למרות שנוצח.למה שיסכימו ? המדינה לא מעניינת אותו,העיקר להמלט ממשפט, להמשיך להסית נגד כולם ולעשות עוד כסף ( מה לגבי הצהרת הון ?), חיסל את הליכוד (חבורה של משתפים),שם מבקר מדינה שידאג לו למימון,שר משפטים שדואג רק לו ושר תקשורת שמונה בשל חנפנותו המתרפסת.חיסל את משרדי הבריאות והחוץ. על מה אתם מעריצים אותו ?