אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הלחצים על ניר חפץ| המשטרה: "הכל בהתאם לחוק"

רק 24 שעות לאחר הסערה שהתפוצצה עם פרסום הלחצים שהופעלו על עד המדינה ניר חפץ, מגיבה המשטרה: "החקירות מתנהלות באופן מקצועי, יסודי ובהתאם לחוק, לא נתייחס לחלקי מידע היוצרים עיוות של המציאות"

הלחצים על ניר חפץ| המשטרה: "הכל בהתאם לחוק"
  (צילום: פלאש 90)

יממה לאחר הסערה שהתפוצצה אמש עם פרסום תמלילי חקירתו של עד המדינה ניר חפץ ממנה עולות בעיות אמינות ומהימנות קריטיות, מגיבה המשטרה: "החקירות מתנהלות באופן מקצועי, יסודי ובהתאם לחוק, לא כל שכן כשמדובר בחקירות רגישות הקשורות באישי ציבור".

בהמשך לפרסומים כי החוקרים איימו הפעילו לחץ בלתי סביר על חפץ, במשטרה סירבו להתייחס לדיווחים ותקפו את הטענות נגדם. "אין בכוונתנו להתייחס לחלקי המידע המפורסמים בתקשורת באופן היוצר עיוות מוחלט של המציאות". עם זאת ציינו כי "כלל פעולות החקירה נבחנות מראש לאור תבחינים משפטיים מחמירים של גורמי המקצוע במשטרה".

עוד באותו נושא

חוקריו של ניר חפץ איימו: "נרוקן אותך מנכסיך"


11

עוד אמרו כי "למעלה מן הצורך נציין כי זימון עדים ונחקרים מבוצע רק לצורכי חקירה, והכל בהתאם לחוק ולהנחיות המשפטיות. כל טענה אחרת בהקשר זה הרי שהיא שגויה מיסודה". וביקשו להדגיש כי  "כפי שאמרנו פעמים רבות בעבר, אנו שבים ומדגישים, תיק החקירה המדובר נוהל על ידי צוות חוקרים בכיר, בפיקוח מלא של ר' להב 433 ור' אח"מ".

מדובר בחומר נוסף שמצטרף לעדויות סותרות של עד המדינה ניר חפץ וגרסאות שונות בחקירת תיק 4000, שחשף העיתונאי עמית סגל. לפי הדיווח, חפץ שינה את גרסתו מספר פעמים, כשיום אחרי שחתם על הסכם עד המדינה: "אני כבר מתבלבל לי מה אני זוכר מהחקירה ומה אני באמת זוכר, זה מתערבב", ובפעם אחרת אמר: "זיכרון זה לא הצד החזק שלי, אני אזכור עכשיו הרבה אבל עוד חצי שנה אשכח".

נתניהו נגד עדי המדינה, תגובה מ- 2018

במענה לפרסום, ראש הממשלה נתניהו העביר תגובה שנתן ב- 2018 שם אמר כבר אז בחריפות כי הדברים מוכיחים שאין בסיס לחקירות נגדו. "אני רוצה להגיד כמה מילים על תעשיית עדי המדינה. לוקחים אנשים שטוענים שהם ביצעו איזה עבירה. מכניסים אותם למעצר, מהלכים עליהם אימים, אומרים להם: 'החיים שלכם הסתיימו, החיים של המשפחה שלכם הסתיימו. אנחנו ניקח מכם כמעט הכל, גם את החירות שלכם. אתם רוצים להיחלץ מזה? יש מוצא אחד – לכלכו על נתניהו. לא חשוב שתגידו שקרים הזויים, העיקר – לכלכו על נתניהו" טען.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
6 תגובות - 6 דיונים מיין לפי
1
פשוט לא להאמין אין מילים
אמיר | 05-11-2019 21:39
שברו את כל השיאים והכל חוקי
2
אביחי מנדלבליט הוא שועל שיודע להימלט
המיואש | 05-11-2019 22:58
כשהמלתעות מתקרבות עוד כשהיה פצ''ר תעשו פרשת אדם מלול בגוגל, כבר אז הוא ידע להתחמק הנוול
3
משתמע מתמליל החקירה
משה | 06-11-2019 0:18
בתמלילים של הזיכרון המתעורר של ניר חפץ, שלא סיפק את הסחורה, ולמחרת נזכר, החוקר שואל אותו, אתמול לא זכרת ש... והיום נזכרת שכך וכך איך אתה מסביר את הפער? משתמע מהפרסום שבתמליל החקירה אין אפילו את מה שניר נזכר, זה מתחיל בחוקר, שאומר פתאום נזכרת, כנראה שחקר אותו בסתר מחוץ לפרוטוקול והכניס לו נוסחא לפה, אחכ הוא מיתמם ושואל איך אתה מסביר את הפער, כביכול הוא אובייקטיבי באמת רוצה לדעת
4
למה לא חוקרים את החוקרים?????
המימד החמישי | 06-11-2019 7:48
המשטרה וגנץ היו מעורבים ביחד בחברה כושלת שנקראה המימד החמישי ומומנה על ידי איש קש של פוטין. למה לא חוקרים את האינטרסים של המשטרה לחסל חלילה את ביבי כדי להעלות את גנץ? למה לא בודקים איזה מעטפות הם קיבלו דרך המימד החמישי הזה וכל הנלווה? האם הפכנו להיות מדינה של עולם תחתון שממומנת על ידי מרגלים של רוסיה?
5
לפיד
נלסון | 07-11-2019 6:57
בחור רק מתוכן חוץ מרכילות.כמה הבדל גדול בין אבא טומי לפיד שבנה לבנו עתיד ולפיד יאיר.בטח הוא יכול להיות ביש עתיד שקידם לו טומי
6
יא ברעכען, יא ברעכען!!!
הפוסק | 07-11-2019 12:02
אין כל צורך בועדת חקירה לחקירת פשעי הפרקליטות, כולל שי ניצן ואדון מנדבליט. יש צורך דחוף להשליך אותם למעצר עד תום ההליכים בגין פשעיהם, ושם כבר הם ייחקרו יותר בעדינות ממה שנחקרו עדי המדינה, עד להגשת כתבי אישום נגדם. יא ברעכען, יא ברעכען!!! כי נצח ישראל לא ישקר ולא ינחם!!