אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

"ראשי ישיבה שמסלקים תלמידים הם שופכי דמים"

הרב הראשי לישראל, הראשון לציון הרב יצחק יוסף, יוצא במתקפה קשה נגד ראשי הישיבות שמסלקים בחורים מהישיבה ומכנה אותם "שופכי דמים": "ככה לזרוק בחור מהישיבה? זה קל לזרוק. תטפל בו"

"ראשי ישיבה שמסלקים תלמידים הם שופכי דמים"
  (צילום: דוד כהן/ פלאש90)

הרב הראשי לישראל, הראשון לציון הרב יצחק יוסף, יוצא במתקפה קשה נגד ראשי הישיבות שמסלקים בחורים מהישיבה ובכך מעמידים בסכנה את עתידם הרוחני. במהלך שיעור פנימי שמסר הרב יוסף ותכונו פורסם באתר החרדי 'כיכר השבת', כינה אותם הרב יוסף "שופכי דמים".

הראשון לציון והרב הראשי, הגאון רבי יצחק יוסף, יוצא במתקפה נגד התופעה של ראשי ישיבות שמסלקים בחורים, ומסירים בכך את אחריותם מעתידם הרוחני של הבחורים.

בשיעור סיפר הרב יוסף: "בשבוע שעבר דיברתי עם איזה משגיח של אחת הישיבות; יש לו בחור שבא עם 'בלורית גדולה', והוא מיד סילק אותו מהישיבה. התקשרתי אליו, אמרתי לו: למה אתה מסלק אותו מהישיבה? ייצא אחר כך מסכן לרחוב, ייצא אחר כך ויתקלקל".

הראשון לציון סיפר כי הוא אמר לאותו המשגיח: "אתה שופך דמים. לא רק הוא: הוא יגדל, ייצא שבאבניק, ייצאו לו גם בנים מקולקלים. מה אתה עושה? בשביל מה?".

הרב יוסף סיפר מה הוא הציע לאותו משגיח לעשות: "תקרא לו, תגיד לו 'הבלורית הגדולה שלך מפריעה לנו; באים בחורים להתקבל לישיבה ורואים אותך עם כזו בלורית – לא רוצים לבוא לישיבה, הולכים לישיבות אחרות; אחר כך באים רק בחורים חלשים ובינוניים'".

"תן לו כסף שיילך להסתפר", הציע הרב הראשי למשגיח. "תדבר על ליבו בצורה יפה. ככה לזרוק אותו לרחוב?'. והוא שמע לי בקולי".

בסוף דבריו בנושא אמר הרב יוסף: "רבותיי. זה נשמות. ככה לזרוק בחור מהישיבה? זה קל לזרוק..תטפל בו. למה לזרוק? 'בחור קצת מתחצף' – שובבים הצעירים – 'יאללה לבית'; למה? יש שיטות אחרות".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
11 תגובות - 7 דיונים מיין לפי
1
בוגרי ישל"ץ רבים סבלו נזרקו והתקלקלו
אהבת ישראל... | 05-11-2019 18:21
2
לא כולם מתאימים להיות תלמידים
מסמגלבמכ | 05-11-2019 18:33
לא כולם מתאימים ללמוד מדעי המחשב ולא כולם מתאימים ללימודים בכולל. שילכו ללמוד בבית ספר מקצועי וישתלבו במשק. מה יש? למה זה לא טוב? למה צריך להשתמש בכינויים קשים? מה עדיף? שאותם בני נוער יהיו שבבניקים ששומעים טראנס ומנפנפים על מנגל בגן סאקר? במקום לכוון אותם למקום שהם מתאימים אליו ושם יצליחו ויתפתחו להיות אנשים הגונים ומועילים, מחזיקים אותם במקום שהם לא מתאימים לו, נוזפים בהם כל הזמן, מזכירים להם כמה הם גרועים, יוצרים להם תדמית של כישלון.
לא כולם מתאימים להוראה ואהבת התלמיד באמת
אהבה והשקעה בתלמיד | 06-11-2019 6:44
רב שרצה לסלק תלמיד התיעץ ברב חשוב. תוך כדי שיחה שאל אותו הרב מה שם אם התלמיד? לא ידע הרב המסלק. אמר לו הרב -אם אינך יודע את שם האמא אז לא התפללת עליו!
3
זוועה
עדי | 05-11-2019 19:13
משרד החינוך על מפקחיו יודעים ומחליקים. אכן שפיכות דמים. הם ישלמו ביוקר!
4
עדיף שלא היה מדבר
חיים | 05-11-2019 19:48
אין לו מוסג מה קורה בישיבות
5
נכון מאוד. כל הכבוד. בדרכי נועם!!!
אור | 06-11-2019 5:06
יישר כח
6
כולם למדו מיצחק יוסף
עולה להר | 06-11-2019 13:03
כמו שהליצן הזה מקלל אלו שעולים להר הבית ושמח שהמדינה סגרה ההר בתשעה באב ליהודים טהורים, ככה למדו ממנו רבנים להתנהג בחוסר שכל.
הרב יצחק יוסף
נדב פנירי | 21-11-2019 18:28
תתבייש לך חתיכת חוצפן ככה אתה מדבר לגדול הדור?למה מי זה הרבנים שלך בכלל שאתה מדבר עליהם?ישראל אריאל?מה אתה מבין בהלכה בכלל?אתה לא יודע כלום!אתה סתם חתיכת אפס שלא מבין כלום בהלכה אתם וכל תנועות הנוער שלכם שברוב חוצפתם מעיזים ככה לדבר ולהתווכח עם כל גדולי הדור שהתנועות האלה הם עפר ואפר לידם!סתם תנועות של ילדים בני 15 שחושבים שהם מבינים משהו בכלל בהלכה!
לרם הכופר במצוות השם
עולה להר | 12-11-2019 14:51
יש 200 מצוות בתורה שרק בהר הבית אפשר לקיימם מי נתן רשות לרב בימנו לבטל אותם. יצחק יוסף דוחה 200 מצוות של הקדוש ברוך הוא. קולא עצומה שלא שמענו. מי נתן לבור וליצן הזה רשות. (אין השוואה בין היום ללפני 1967--כמו שאומרים אל תהי שוטה).
ל-6 הבור בתורה, הדבר הזה הוא איסור!
רם | 10-11-2019 21:25
וכך פסקו כל גדולי הדור וגם אלו שלפניהם ואלו שלפניהם. רק אתם חבורה של בורים חושבים שאתם יודעים יותר טוב מפוסקים מה מותר ומה אסור, רק על החוצפה שלכם כבר מגיע לכם לא לעלות. שלא נדבר על הבושות שאתם עושים שם, עולים ביום תשעה באב לעשות טיול וצילומים משמחים ביום החורבן. אז תגיד לי, החידא שאמר לא, לא מבין? והרב מרדכי אליהו? והרב אלישיב? והרב עובדיה יוסף? אף אחד לא מבין רק אתה וחבריך שבקושי יודעים את האות א'?
7
נכון! נכון! נכון!
חיים פלח | 07-11-2019 8:56
27% מהיוצאים בשאלה במגזר החרדי זאת נטו הסיבה הזאת!