אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

העליון: עומר שאקר יגורש מישראל בתוך 20 יום

בית המשפט העליון דחה את העתירה נגד גירושו של פעיל הBDS עומר שאקר מן הארץ. השר ארדן ברך: "עומר שאקר הוא פעיל BDS המנצל את שהייתו בישראל כדי לפגוע בה מתוכה ואף מדינה שפויה לא הייתה מאפשרת זאת"

העליון: עומר שאקר יגורש מישראל בתוך 20 יום
  (צילום: פלאש90)

הבוקר (ג') פסק בית המשפט עליון על דחיית עתירתו של פעיל הBDS עומר שאקר, והותיר על כנה את עמדת המדינה: "לא נפל פגם בהחלטת שר הפנים שלא לחדש את רישיון הישיבה של שאקר בישראל. על המערער לעזוב את מדינת ישראל בתוך 20 יום."

עוד באותו נושא

ארדן: "הרשות הפלסטינית מהדקת יחסיה עם ה-BDS"

ביהמ"ש העליון הודיע לפני זמן קצר, כי הותיר על כנה את החלטת שר הפנים אריה דרעי, והשר לנושאים אסטרטגיים גלעד ארדן, בעניינו של פעיל ה-BDS, עומר שאקר. ההחלטה, שלא לאשר את המשך שהייתו של שאקר בישראל, התקבלה בהתאם לתיקון לחוק הכניסה לישראל, על רקע פעילותו המתמשכת והרציפה לקידום חרם, משיכת השקעות והטלת סנקציות על ישראל (BDS).

עומר שאקר, המשמש כמנהל תחום ישראל ורש״פ בארגון Human Rights Watch, מאוקטובר 2016, הגיש ערעור לבית המשפט העליון על החלטת בית המשפט המחוזי בירושלים (16.4.19), לפיה אין לאשר את המשך שהייתו בישראל. "בחינת מעשיו והתבטאויותיו של העותר [עומר שאקר], מובילה למסקנה כי לא זו בלבד שלא הוכיח כי זנח את פעילותו לקריאה לחרם על ישראל, אלא כי אותה אג'נדה ברורה, נשקפת ממעשיו ומהתבטאויותיו גם מאז נכנס אל הארץ באשרה, כך שהחשש מניצול השהות בארץ לעידוד פעילות חרם התממש הלכה למעשה", לשון החלטת המחוזי.

מדובר בפעיל חרם העונה לתבחינים שבחוק הכניסה לישראל

כאמור, בפסיקתו היום, בית המשפט העליון קיבל את עמדת המדינה לפיה על הערעור להידחות, שכן "תכליתו היא אחת – להזמין את ערכאת הערעור להיכנס בנעליה של הערכאה הדיונית ולהתערב בקביעותיה העובדתיות". ביהמ"ש המחוזי חקר את עניינו של שאקר תחת המסננות שקבע בית המשפט העליון בעצמו אך לאחרונה. מדובר בפעיל חרם העונה לתבחינים שבחוק הכניסה לישראל, שכן הוכח כי פעילותו הינה מתמשכת ו"מאז כניסתו לארץ המערער לא הניח את חרבו", כך לפי עמדת המדינה.

"מלבד התמיכה השיטתית בתנועת ה-BDS עובר לתחילת עבודתו בארגון, הרי שגם התנהלותו מול FIFA, וגם קריאותיו החוזרות ונשנות להחרמת נכסים ישראליים באזור, מבוססות על שלילה גורפת של לגיטימיות ההתיישבות הישראלית. בנסיבות אלה, אין מקום להתערב בקביעת הערכאה הראשונה לפיה מדובר בחרם שהוטל רק מחמת הזיקה לאזור – להבדיל מהתנהלות קונקרטית של גוף כזה או אחר – כך שהחלטת השר אינה חורגת מגבולות סמכותו", צוין היום בפסק הדין.

ארדן: אף מדינה שפויה לא הייתה מאפשרת זאת

השר לנושאים אסטרטגיים, גלעד ארדן: "אני מברך על החלטת בית המשפט העליון שקיבלה את עמדת משרדי ועמדת שר הפנים, שאין לתת אשרת עבודה לפעיל חרם זר שרוצה לפגוע בישראל ואזרחיה. עומר שאקר הוא פעיל BDS המנצל את שהייתו בישראל כדי לפגוע בה מתוכה ואף מדינה שפויה לא הייתה מאפשרת זאת. מדינת ישראל רואה חשיבות רבה בפעילות ארגוני זכויות אדם אמתיים, ואף מעניקה מידי שנה מאות אשרות שהייה לפעילי זכויות אדם וגם ארגון HRW יוכל למנות נציג אחר בישראל במקומו של שאקר ולכן כל טענות השמאל הקיצוני בנושא זה הן שקריות ואחיזת עיניים."

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
סוף סוף שופטי העליון מתחילים לקבל שכל
אבי | 05-11-2019 15:15
לאט לאט