אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

שלכם ברשימה? אלו הסיסמאות הגרועות ברשת

חברת האבטחה "Immunidata" פרסמה דירוג של 32 הסיסמאות הגרועות ביותר לשנת 2019, הכוללים את הסיסמאות הנפוצות ביותר של משתמשים שחשבונותיהם נפרצו או שפרטיהם דלפו לרשת. האם הסיסמא שלכם ברשימה?

שלכם ברשימה? אלו הסיסמאות הגרועות ברשת
  (צילום: שאטרסטוק)

דירוג שלא תרצו להיות בו: חברת הסייבר האמריקנית "Immunidata" פרסמה דירוג של 32 הסיסמאות הגרועות ביותר ברשת לשנת 2019. הדירוג בחן את הסיסמאות של מעל 21 מיליון משתמשים שחשבונותיהם נפרצו על ידי האקרים, לצד הסיסמאות של משתמשים שפרטי החשבון שלהם דלפו לרשת- והביא את הסיסמאות הנפוצות ביותר, אשר לדבריהם מהווים יחד כ-75 אחוז מכל הססמאות בחשבונות שנבדקו.

מרבית הסיסמאות שנכללו בצמרת הדירוג המפוקפק הם צירופים של מספרים שקל מאד לנחש. באופן לא מפתיע, הצירוף "000000" דורג במקום הראשון, וצירופים דומים מאד נמצאו בהמשך הרשימה: הצירוף "111111" דורג במקום השני, ואחריו "112233" במקום השלישי, "123456" במקום הרביעי, "12345678" במקום החמישי, ו"123456789" במקום השישי.

גם צירופי אותיות רבים נכללו בדירוג, בראשם הסיסמא "AAAAAA" במקום ה-11 ו"ABC123" במקום ה-12. צירוף האותיות "Qwerty", המורכב מהאותיות הראשונות במקלדת, הופיע גם כן ברשימה.

בדירוג נכללו גם סיסמאות שכללו מילים פשוטות, ביניהם המילה "Password" ("סיסמא" באנגלית) שהגיעה למקום השביעי ברשימה. מילים נוספות שהיוו מטרה פשוטה להאקרים הם "Snowman" ("איש שלג") במקום השמיני, "iloveyou" ("אני אוהב אותך") במקום התשיעי, ו"Welcome" ("ברוכים הבאים") במקום ה-13.

רוב הסיסמאות בדירוג נכללו גם ברשימה של החברה משנה שעברה, אבל הנתונים גם מצאו מספר מילים חדשים ששימשו כסיסמאות גרועות. בין הכניסות החדשות נמנו "Student" ("סטודנט"), "Soccer" ("כדורגל"), ו-"Opensesame" ("שומשום היפתח", הסיסמא המוכרת מהאגדה "עלי באבא וארבעים השודדים").

הרשימה הכילה גם צירוף של סמלים: "!@#$%^&*" הופיע במקום ה-20, ואם אתם חושבים שמדובר בסיסמה שאין סיכוי שמישהו ינחש- כדאי שתדעו שכל הסמלים הללו מופיעים ברצף אחד אחרי השני במקלדת המחשב. עוד סיסמאות שנפרצו השנה כללו "התחכמויות" דומות, ביניהן "1QAZ2WSX" (האותיות הראשונות בכל שורה במקלדת) ו-"789_234" (משורות מקלדת המספרים". בכל מקרה, לא משנה מה בחרתם לסיסמא שלכם ברשת, אם היא מופיעה בדירוג הזה- כדאי שתשנו אותה מהר.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו