אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

"אסור שזה יקרה": כך יסוכל מינוי עודה ליו"ר האופוזיציה

במפלגת הליכוד פועלים למנוע תרחיש בו חבר הכנסת איימן עודה יתמנה לראשות האופוזיציה, תפקיד רגיש שנושאו מקבל עדכונים בטחוניים מראש הממשלה: "אסור לתת לזה לקרות"

"אסור שזה יקרה": כך יסוכל מינוי עודה ליו"ר האופוזיציה
  (צילום: יונתן זינדל/ פלאש90)

אמנם המגעים הקואליציוניים אינם מניבים שום התקדמות והקמת ממשלה לא נראית באופק, אך בליכוד חושבים מספר צעדים קדימה ופועלים לסכל את מינויו הצפוי של חבר הכנסת איימן עודה ליו"ר האופוזיציה. החוק הנוכחי קובע כי ראש המפלגה הגדולה שאינה בקואליציה מתמנה באופן אוטומטי לראשות האופוזיציה, אלא אם כן יותר ממחצית מחברי האופוזיציה מצביעים בעד מועמד אחר. מכיוון שבליכוד לא מוכנים לסמוך על מפלגות האופוזיציה במפלגת השלטון פועלים לשנות את החוק בכדי למנוע מאיימן עודה להתמנות לתפקיד.

"אסור לתת לזה לקרות", אומר חבר הכנסת הסרוג מהליכוד, שלמה קרעי, שאף מתכוון לפעול בנושא.

עוד באותו נושא

גנץ רמז לשיחות: נתניהו זימן את ראשי הימין


8

לדבריו: "למרות קואליציית המיעוט המתגבשת והסיכוי שאיימן עודה יהיה בכלל בקואליציה, אנחנו בליכוד חותרים לממשלת אחדות בראשות נתניהו ונערכים לכך". קרעי מסביר כי "במידה ותקום ממשלת אחדות, איימן עודה, יו"ר הרשימה המשותפת שחבריה תומכים בטרור, עלול להיות לפי החוק היום, יו"ר האופוזיציה. מתוקף תפקידו הוא יקבל מעמד מיוחד, יהיה זכאי לעדכונים מדיניים ובטחוניים מראש הממשלה וינאם בכל פעם שראש הממשלה נואם בכנסת".

כמעט מכות במליאה: איימן עודה מול חברי הליכוד.

לדברי הח"כ הטרי "עדכון בטחוני שוטף לתומכי טרור ומציאות מופרכת שכזו לא מתקבלים על הדעת". קרעי שיתף כיצד הוא מתכוון לפעול בנושא ואמר: "הגשתי הצעת חוק שלפיה במידה ובאופוזיציה אין סיעה מעל 15 מנדטים, תפקיד יו"ר האופוזיציה יהיה ברוטציה בין מפלגות האופוזיציה. יו"ר האופוזיציה לא יקבל עדכונים מדיניים ובטחוניים מראש הממשלה ויוכל לנאום אחרי ראש הממשלה רק במקרים מיוחדים".

לדברי קרעי: "החוק קבע מעמד רם וחשוב ליו"ר האופוזיציה מאחר ובדרך כלל הוא מגיע ממפלגה המהווה אלטרנטיבה שלטונית. במצב של סיעות אופוזיציה שאף אחת מהן לא עולה על 15 מנדטים, אף אחת מהן לא מהווה אלטרנטיבה שכזו, ועל כן יש להתאים את החוק למצב החדש".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
15 תגובות - 9 דיונים מיין לפי
1
לאומנות ערבית בכנסת
ס.תחמן | 04-11-2019 9:50
עשר שנים הימין בשלטון . עשר שנים של פריחת הלאומנות הערבית המונחיית מרמאללה. עכשיו נזכרתם? להזכיר למאזינים אוקטובר 2000. הצפון חסום. מפקד המחוז הצפוני אליק רון עוצר את הפורעים ברגע האחרון ומפעיל כוח. . עברו כמה שנים מאז אבל לא שכחנו. הליכוד שכח. בל ד בכנסת של העם היהודי?.
2
מעניין אם באירופה או בארה"ב היו פוסלים יהודי
יובל | 04-11-2019 10:02
מתפקיד כלשהו בשל יהדותו, והרי לא ייתכן שיהודי שזיקתו היא קודם כל לעם היהודי וכפועל יוצא מכך לישראל, הרי לא יעלה על הדלעת ש.... בלה בלה בלה.... איזה זעקות שוד ושבר היו נשמעות במפלגת הליכוד. אבל לנו מותר להפלות אזרחים ונציגי ציבור, כי לנו מותר...
היהודים בחול לא אייבים ולא נלחמים, אבל רוב הערבים נלחמים בעם היהודי יש הבדל גדול
משו | 04-11-2019 13:53
כן, רק לנו מותר.
אביגדור | 04-11-2019 13:27
מי שמשווה, בין עם ישראל לעמים. ולא מבין שזה כמו ההבדל בין אור לחושך. הוא כנראה לא משלנו. אז אתה משוחרר לעזוב.
3
קרעי הסתום פוחד שעודה ימכור צוללות למצרים ?..
א | 04-11-2019 10:10
ושבני דודים שלו יגזרו הון עתק מהעסקה ? כי באמת לא הבנתי. הלוואי ואיימן עודה ואחמד טיבי יהיו בקואליציה, ולא באופוזיציה.... הם הרבה יותר הגונים ואמינים מחברי הגועליציה הנוכחיים.
מן הסתם, אינך יהודי, עם תגובה כזאת
אביגדור | 04-11-2019 13:25
ערב רב, שמנסה לכפות עצמו על העם היהודי. לא מתאים לך, עוף.
4
שינאה
ניסים | 04-11-2019 10:24
אני המום מהתגבה כצד אנשים אך השינאה לראש הממשלה מעבירה אותם על דעתם ומוכנים למכור את המדינה לערבים
תגובה לדביל
שלי | 04-11-2019 20:29
לצערי אנחנו לא לומדים לכך.הסתכלו מה האיסלם גרם לאירופה ,הם הורסים אותה מבפנים. אונסים ,רוצחים ,גונבים,מחבלים בסדרי המדינות,בתי הספר יורדים בהשגיהם הכל שם נהרס מדרדר.זאת בדיוק התוכנית שלהם כאן בארץ לשם הם שואפים. נראה לי שהדביל גם מכוון לשם. שום קבוצה יהודית בנכר אינה מאיימת על החברה שבה היא מתגוררת.אין מקום להשוואה.מציעה טרנספר גם לדביל בתוכם.
בינתיים מי שמכר את האזרחים זה ביבי
דביל | 04-11-2019 10:53
אתה דביל
5
חוק מיותר
רוני | 04-11-2019 10:48
פשוט מאוד, לחוקק חוק שאסור לחבר כנסת שאינו יהודי, שאינו מגנה טרור, להיות יור האופוזיציה, או שרק הנשיא ימנה יור אופוזיציה.
6
תגובה שלוש, אתה צריך להבדק
רוני | 04-11-2019 10:50
מרוב השינאה שלך לביבי אתה מוכן למכור את המדינה. מציע לך לבדוק את הלאום שלך, כנראה שאתה לא יהודי.
7
גנץ והערבית המשותפת
פרשננו | 04-11-2019 11:35
המפלגה הערבית המשותפת היא פאשיסטית, לאומנית ערבית גזענית נגד הלאום היהודי ומטרתה לפרק את מדינת ישראל. אז למה גנץ מנהל איתם משא ומתן לקואליציה? זה לא מסתדר לי
ותגיד
המעניש | 04-11-2019 15:30
זה הסתדר לך בעבר כשביבי הקים איתם בלוק חוסם בשנות ה-90? זה הסתדר לך כשביבי ישב עם המשותפת בחדר אחד ואמר סליחה סליחה על קמפיין הערבים נוהרים לקלפיות? זה הסתדר לך כשהמפלגות הערביות היו חלק שותף לפיזור הכנסת בסבב א'? הממ, הסתדרות סלקטיבית יש בימין. כשנח רואים 66 כשלא, עוצמים עניים וצועקים בוגדים.
8
הצעה על בסיסי אותו רעיון
המעניש | 04-11-2019 11:57
הצעת חוק שלפיה מפלגות עם פחות מ-10 מנדטים (מינימום) לא יהיו זכאיות להוות חלק במומ קואליציוני (ובכך לא יחזיקו את הקמת הממשלה כבת ערובה לשגעונותיהם) כל עוד ישנן שתי מפלגות שסך המנדטים שלהן משלימים קואליציה של 61. לאחר מומ קואליציוני של שתי המפלגות הגדולות תוכל להצטרף כל מפלגה שתחפוץ על בסיס קווי המתאר שסוכמו עי אותן שתי המלגות הגדולות.
9
יו"ר האופוזיציה
רינה | 04-11-2019 22:39
ביבי אל תתמם? אתה שלחת את כל הסיעות הערביות שיחברו לסיעה אחת גדולה. זה חוזר אליך כבומרנג