אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

יהודה גליק לסרוגים: "יום רבין הוא יום מפוספס"

חכ"ל יהודה גליק אמר הערב לסרוגים: "מאז הרצח במקום לנצל אותו ליום שמאחד ימין ושמאל, בעד חוסן הדמוקרטיה של מדינת ישראל, הוא הופך להיות יום שבו אנשים מחפשים איך הם יכניסו אחד לשני"

יהודה גליק לסרוגים: "יום רבין הוא יום מפוספס"
  (צילום: אוריאל בארי, סרוגים)

חבר הכנסת לשעבר יהודה גליק השתתף הערב (א') בהשקת מרכז התקשורת של המוזיאון לידידי ישראל בירושלים, ובשיחה עם כתב סרוגים, התייחס לציוץ שלו על נאום בני גנץ בעצרת לזכר רבין שעורר סערה בימין.

עוד באותו נושא

נתניהו: הופתעתי מהאשמה ותפיסת הטלפונים של יועציי


9

חכ"ל יהודה גליק, בנוגע לציוץ שלך אתמול על העצרת לזכר רבין. אתה חושב שנתניהו יכול לעלות כאן הערב ולתת נאום כמו שגנץ נתן אתמול?

אנשים הבינו כאילו הציוץ שלי היה ביקורת נגד נתניהו, אבל הביקורת היא על שני הצדדים. אני זוכר שלפני כמה שנים הגיע צחי הנגבי לעצרת וביזו אותו. התכוונתי לומר שהלוואי שנגיע למצב שגם ראש הממשלה נתניהו יכול לבוא ולשאת את הנאום הזה.

צילום: אוריאל בארי, סרוגים

נתניהו לא מספיק דוחף את המסרים המפייסים

אני גם חושב שראש הממשלה נתניהו, לצערי, לא מספיק דוחף את המסרים המפויסים, אני חושב שאנחנו בעידן שבו העם בישראל מחכה לאחדות בכל המובנים, לא רק לגבי איזו ממשלה טכנית מאחדת. אנחנו נמצאים באירוע שבאים אלינו חברינו מכל העולם, הם צופים אל עבר מדינת ישראל, הם מצפים לזה שעם ישראל יהיה מאוחד ואנחנו פה ירושלים, עיר שעושה כל ישראל חברים, אז ממשלה בירושלים, שמאחדת.

אני חושב שגם יום רבין הוא יום מפוספס, מאז הרצח במקום לנצל אותו ליום שמאחד ימין ושמאל, בעד חוסן הדמוקרטיה של מדינת ישראל, הוא הופך להיות יום שבו אנשים מחפשים איך הם יכניסו אחד לשני, איך הם יאשימו, למה לא לשכוח ולא לסלוח? כל הרעיון שבו נמשיך לשנוא אחד את השני, בוא נמשיך להאשים אחד את השני – לא מקדם אותנו מילימטר.

לכן, טוב עשה גנץ, שדיבר שראש הממשלה וראש האופוזיציה ולא משנה מי הם, צריכים לדבר בעצרת הזו, הלוואי שנגיע לזה.

עוד באותו נושא

גנץ בעצרת לזכר רבין: "שוב ההסתה מרימה את ראשה"


19

מה אתה חושב על הנאום של גנץ אתמול?

אני חושב שהתרשמתי, לא שמעתי את כולו, אבל מהקטעים ששמעתי, התרשמתי מנאום שעסק בצדדים החשובים והערכיים, שסובבים סביב נושא האחדות. אני חושב שזה הכיוון. לא הייתי שם מגבלות לאחדות, לא ליברלית ולא אחרת. צריכה להיות אחדות שכוללת חרדים, חילונים, דתיים, ימין, שמאל ומרכז.

היו הרבה דיבורים לפני הטקס, על המניעה של ההשתתפות של עמיר פרץ, זה גם יכול להיות בין השאר חלק מההכשלה של האחדות?

אני יכול להבין את הפגיעה של אנשי מפלגת העבודה, על כך שעמיר פרץ לא דיבר, יחד עם זאת, מי שחשב שזה צריך להיות אירוע לא פוליטי – צדק. אפשר היה לבקש מהנואמים שלא לשאת נאום פוליטי, והיה צריך להיות מקום שאדם כמו עמיר פרץ ימצא את מקומו לנאום.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
8 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
תודה לבורא עולם שזרק את גליק מהכנסת
עידו 2 | 04-11-2019 0:44
למה גליק נדבק לקרן לישראל חדשה?
מה המקובלים אומרים?
לגמגמ | 04-11-2019 8:40
שהכושלאמאשך בגבס?
2
אוף שתוק כבר נודניק
עדי בן יוסף | 04-11-2019 5:44
לא מעניין אף אחד, לא רבין ולא היום שלו. אפילו בתי ספר כבר עושים לצאת ידי חובה כי משרד החינוך מכריח. יודע כי יש לי 3 ילדים בבתי ספר כרגע (כן, רק שלשה, מצטער ) שתי עובדות מכריעות להאיר עינייך, סעידי ג'ודה: א. כולם מגנים את הרצח. ב. כולם מתעבים את רבין. בעצם עוד עובדה: אתה נודניק
אנשים מעריכים את רבין
צגחגיכמ | 04-11-2019 8:39
רק מזרחיים עם רגשי נחיתות כמוך, כפויי טובה ששונאים אשכנזים, ושונאים את דור המייסדים שעלו מאירופה והגיעו עם כישורים שאפשרו להקים מדינה מערבית. אתה מעדיף מנהיגים שמלטפים לך את רגשי הנחיתות, אפילו שהם בזים לך בסתר ליבם.
3
אתם נורמלים לאחד כזה נותנים במה
יאקי | 04-11-2019 6:36
אתם נורמלים לאחד כזה נותנים במה
4
הבן אדם לא סותם את הפה.. מקשקש כל הזמן
צריך לייצר כותרןת .. | 04-11-2019 6:38
היגיע הזמן שתבין שאתה לא מעניין אף אחד. די שתוק
5
סליחה
אני | 04-11-2019 7:25
כמה חבל, שצחי הנגבי לא חשב להתנצל בעצרת. מדובר ברצח פוליטי, שבוצע בשיא ההסתות, בתהלוכות של רשע ושל ייחולים למות ראש הממשלה יצחק רבין. אם צחי הנגבי שהיה אחד הפעילים בהסתות לא הגיע לעצרת כדי לומר: חטאתי עוויתי , פשעתי, והרי אני כאן כדי לבקש סליחה... הרי שבואו הוא המבזה.
עוד פעם אתה - לא נמאס
אוראור | 05-11-2019 10:22
לך כבר - או מה? אה? תעשה טובה כבר - יאללה!