אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

לראשונה: סרטים ביהודה ושומרון יזכו לתמיכה יוצאת דופן

מועצת הקולנוע אישרה הערב (א') לראשונה תמיכות בהפקות סרטים אזוריות ביהודה ושומרון. השרה מירי רגב שיזמה את המהלך: "עשינו היסטוריה! הגיע הזמן שקולות יהודה ושומרון שהודרו לאורך שנים יקבלו ביטוי גם בקולנוע"

לראשונה: יהודה ושומרון בדרך להפוך לבירת קולנוע?
  קולנוע, לא רק בהוליווד

יהודה ושומרון בדרך להפוך לבירת הסרטים? מועצת הקולנוע אישרה הערב (א') את הזוכים במנגנון התמיכה החדש שיזמה שרת התרבות והספורט, מירי רגב, התומך בסרטים אזוריים בצפון ולראשונה ביהודה ושומרון. במסגרת הרפורמה תנתן תמיכה ייעודית להפקות סרטים בסכום כולל וחסר תקדים של למעלה משמונה מליון ש"ח.

"הבטחתי ואני מקיימת! אנחנו עושים היום הסטוריה" מסרה השרה רגב לאחר האישור "משרד התרבות והספורט יתמוך בהפקות סרטים אזוריות בצפון ולראשונה גם ביהודה ושומרון ובתקווה כבר בעתיד הקרוב גם בדרום".

(צילום: Alex Kolomoisky/YEDIOTH AHRONOTH/POOL)

עוד הוסיפה רגב: "מה שהחל בהקמתה של הוועדה לבחינת עבודתן של קרנות הקולנוע ממשיך כעת ביישומה של הרפורמה המקיפה, שהובלתי בתחום הקולנוע. הרפורמה נותנת הזדמנות שווה לאותם קולות בצפון וביהודה ושומרון.

טחנות הצדק התרבותי, המביאות לידי ביטוי את מנעד הקולות בחברה הישראלית, פעלו אצלנו מהר ובימים אלה מושלם עוד שלב בתיקונה של מפת התרבות בישראל. היוצרות והיוצרים מהפריפריה, הצפון ומיהודה ושומרון הופכים להיות יותר ויותר במרכז העניינים, לא רק על הבמה אלא גם על המסכים. בקרוב יתאפשר להם להביא את היכולת והכשרון שלהם לידי ביטוי".

הגופים בדרום לא יקבלו תמיכה

בצפון עמדו בתנאי הסף לתמיכה עמותת ״מרכז תרבות נוף הגליל״, באמצעות ״קרן רבינוביץ׳-פרויקט קולנוע״ ו-״קרן קולנוע גליל״. ביהודה ושומרון עמד בתנאי הסף ״מרכז קהילתי שומרון״ באמצעות ״קרן גשר״. בעוד שבדרום, אף אחד מהגופים שהגישו לא עמדו בתנאי הסף.

"לצערי הרב, הגופים שהגישו מהדרום לא עמדו בתנאי הסף. כולי תקווה שבשנה הבאה גופי הדרום יעמדו בתנאי הסף ויוכלו ליהנות מתמיכת המדינה כבר בשנת 2020 כדי שגם בדרום יוקמו קרנות קולנוע וקולם יישמע" מסרה רגב וסיכמה:

"תודתי לכל המערכת המקצועית שפעלה למימוש המדיניות: מנכ״ל משרד התרבות והספורט, עוה"ד יוסי שרעבי, ראשת מנהל התרבות, גלית והבה שאשו, מנהלת תחום הקולנוע, אתי כהן, חברות וחברי המועצה לקולנוע בראשות היו״ר, אייל בורס."

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
4 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
כל הכבוד! מרענן וחדשני
מיכאל | 03-11-2019 22:27
בהצלחה לכל היוצרים בשומרון ובצפון
2
גן עדן נסיעות בזמן
נוסעת בזמן בילעדית | 04-11-2019 2:15
אני מחבבת אותה אבל כבר לא אוהבת את הליכוד שאין בו מעשים. רק מעשים והמון. על מרים רגב להקים אוניברסיטה מסורתית מודרנית עם קתדראה לחכמי ערב, שלעדות המיזרח ששולטים המון יש חלק ענק בהמסתם. אמיצים ניפלאים מהפכנים אוונגרדים נביאים נביאות מעולם לא היתנתקו מהתנך ובחוכמתם ההרמונית ידעו שהם לא החותם האחרון . כי אדמת הוליווד העיברייה תביא את הזוהר הכי גדול בעולם. כולם באו לאומיים עיבריים שופעים יופי נהדר הרמוניה תמימות יושר . ורוח הנבואה העיברי של הוריהם באמסמים שלהם. היא חייבת מייד לדרוש כמה מיליארדים להקמת אוניברסיטה לכבודם ולהקים גם מיכללה לאומנות ותרבות עיברייה לאומית ברוח המיזרח התנכי של הוליווד חגורת התנך. הכל חדשנות עתידנות פנטזיה שתשים דגש על עולם הנבואה. כל הזמן אומרים לי להיתבייש בהוריי המתוקים ובאבותי התנכיים. אז למה שבתי למה כולנו שבנו.עשרות שנים המדינה תחת שילטון הליכוד ואין כלום. עתה רק מעשים בזה המיבחן.
3
יש לי כבר רעיון לתסריט מדהים
ראובן | 04-11-2019 14:29
תלמיד חכם שמגלה מערה סודית ובה ישן אליהו הנביא. מציע לתפקיד התלמיד החכם את סמוטריץ' ובתור אליהו הנביא את כבוד הרב אליהו מצפת. השילוב הזה מבטיח הליכה על השטיח האדום בטקס שיערך במערת המכפלה בנוכחות כבוד השרה מירי.
4
קולנוע בהיוש
ויטלי | 04-11-2019 22:50
כשאני שומע את זה אני תמיד חושב על אורי אנסבכר המסכנה שלמדה במגמת קולנוע והייתה יכולה להיות אמנית ויוצרת מעולה. כמה חבל איזו אבידה לעם ישראל