אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

בג"צ: צו ביניים נגד הסגרת ההאקר הרוסי לארה"ב

פרשת נעמה יששכר, שופטת בג"צ דפנה ברק-ארז נתנה היום צו ביניים המקפיא את הסגרת ההאקר הרוסי לארה"ב וזאת לאחר עתירתו ועתירת משפחתה של נעמה ישכר נגד המהלך

בג"צ: צו ביניים נגד הסגרת ההאקר הרוסי לארה"ב
  (צילום: יונתן זינדל/פלאש90)

פרשת נעמה יששכר, שופטת בג"צ דפנה ברק-ארז נתנה היום צו ביניים המקפיא את הסגרת ההאקר הרוסי לארה"ב וזאת לאחר עתירתו ועתירת משפחתה של נעמה ישכר נגד המהלך.

עוד באותו נושא

ההתעמרות בנעמה יששכר; אמה לא הורשתה לבקרה

אלכסיי בורקוב, האקר רוסי המבוקש בארה"ב, עתר היום (א') לבג"צ נגד הסגרתו לארה"ב, שעליו חתם בשבוע שעבר שר המשפטים אמיר אוחנה. גם משפחתה של הישראלית הכלואה ברוסיה, נעמה יששכר, עתרה לבג"צ נגד ההסגרה, בתקווה כי בורקוב ישמש כקלף מיקוח להסכם חילופין בין ישראל לרוסיה.

שופטת בג"צ נתנה צו ביניים והקפיאה את ההסגרה עד לדיון ביום חמישי כשכל הצדדים ימסרו נימוקים בעד או נגד ההסגרה עד ליום רביעי.

פרקליטיו של בורקוב, מיכאל עירוני וודים שוב מהסניגוריה הציבורית, מסרו בעקבות העתירה: "מדובר במקרה הראשון שבו מדינת ישראל צריכה להכריע בין שתי בקשות הסגרה סותרות. בורקוב הינו אזרח רוסי ללא עבר פלילי, שמעולם לא ביקר בארה"ב ואין לו זיקה למדינה זו. לפיכך, אנו סבורים שיש להסגירו לרוסיה".

עוד הוסיפו הפרקליטים: "יחד עם זאת, במידה ויוחלט להסגירו לארה"ב אנו מבקשים שכתנאי להסגרתו ארה"ב תתחייב, שבמידה ויורשע, ירצה את העונש ברוסיה, ןזאת כפי שישראל מבקשת עבור אזרחיה".

פרשת הסגרת בורוקוב לארה"ב הסתבכה לאחר מעצרה של נעמה יששכר (26) שנעצרה לפני כחצי שנה בעבירת סמים קלה, ונידונה לשבע שנות מאסר וחצי, כשלאחרונה החלו השלטונות ברוסיה להחמיר את תנאי כליאתה. ברוסיה כאמור מבקשים להשתמש ביששכר כקלף מיקוח כדי לשחרר האקר רוסי הכלוא בישראל והמבוקש בידי ארה"ב.

עוד באותו נושא

נעמה יששכר בראיון מהכלא: "ממש רוצה לחזור הביתה"


6

יששכר כלואה מזה חצי שנה, לאחר שנתפסה באפריל ונגזרו עליה 7.5 שנות מאסר בגין החזקת גרמים בודדים של קנאביס. יצוין כי מדובר בעונש חמור ביותר, בייחוד לאור העובדה, כי יששכר לא ביקשה להיכנס לרוסיה, אלא רק שהתה במוסקבה במסגרת טיסת המשך (קונקשיין) בין ישראל ובין המזרח.

אמה של יששכר הגיעה לבקרה בימים האחרונים אך סורבה להיכנס לתוך בית הכלא בנימוק כי את מכסת הביקורים השבועית שלה סיימה בביקור של קונסולית ישראל במוסקבה. כל הנסיונות מצד עורכי הדין ומצד המשפחה עלו בתוהו, והיא נאלצה לשוב על עקבותיה.

"אני חסרת אונים ולא מצליחה להבין מדוע מידי יום מקשים יותר ויותר על נעמה", אמרה האם. "זו התעללות ואני מבקשת מנשיא המדינה, ראש הממשלה וראש המל"ל להביא לסיום ההתעללות בנעמה. נעמה חפה מפשע ומשלמת מחיר כבד בגלל החלטה מדינית ומשפטית של מדינת ישראל שכלל לא נוגעת לה. היא אינה יכולה להיות בת ערובה וקלף מיקוח בין מדינות".

לפני כשבוע פרסמנו בסרוגים, כי בראיון שנתנה לתקשורת המקומית יששכר סיפרה על תחושותיה בנוגע למצבה ומאמציה של ישראל להביא לשחרורה. "אני לא מאמינה שאני כזו מפורסמת" אמרה. "אני קוראת ספרים, אני כותבת מכתבים, אני מתאימה את שיעורי היוגה שלי לחדר קטן. "אני מרוצה מהתמיכה הגדולה שאני מקבלת מישראל וארה"ב, אך זה לא תענוג גדול להתפרסם בנסיבות הללו. אני ממש רוצה לחזור הביתה, ומקווה שהפרסום הזה יעזור".

עוד באותו נושא

פעם שנייה: פוטין ונתניהו דנו בשחרור נעמה יששכר

עוד סיפרה כי היא מתכתבת מדי יום עם אחיה ואחותה שגרים בארה"ב, זאת מכיוון שנאסר עליה להתקשר לקרובים אחרים. "כאן אתה יכול לשלוח מכתבים אלקטרוניים לפחות כל יום. קרובי המשפחה עונים לי מיד במכתב בחזרה" אמרה. כשנשאלה על תנאיה במעצר, נעמה אמרה כי אין לה כל טענות בנוגע לאוכל או הטיפול הרפואי שהיא מקבלת. "הם מאכילים אותי היטב. הם נותנים לי תרופות להן אני זקוקה, ואפילו ויטמינים" טענה.

שותפותיה לתא הכלא, שלפי הדיווח נבחרו בגלל הידע שלהן באנגלית, ציינו כי הישראלית מחייכת הרבה, לומדת רוסית בכלא, מתקשרת עם האסירות האחרות, שומעת מוזיקה ברדיו ועושה יוגה. "באופן עקרוני, אנחנו עוזרים לה בכל דבר" סיפרו. "אין לה שאלות ובעיות היא ילדה חיובית מאד".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
הבנתם
חיים | 03-11-2019 22:59
אתם בוחרים בובות לכנסת שלא מסוגלים לקבועה כלום ההחלטות שלהם לא שוות גרוש