אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הנהג שהקליט בסתר את יאיר נתניהו ישלם פיצויים

רועי רוזן, הנהג שהקליט בסתר את בנו של ראש הממשלה, יאיר נתניהו ישלם פיצויים בסך עשרות אלפי שקלים ופירסם התנצלות: "אני מצטער על הפגיעה שנגרמה לו בשל פרסום הדברים, הוא התנהג אלי בחברות ובכבוד"

הנהג שהקליט בסתר את יאיר נתניהו ישלם פיצויים
  (צילום: פלאש 90)

פשרה בתיק התביעה של יאיר נתניהו נגד רועי רוזן, הנהג שהקליט אותו בסתר בזמן נסיעתו עם חבריו למועדון חשפנות ביולי 2015.

בפשרה בין עורכי הדין שהוגשה לבית משפט השלום בתל אביב, מסכימים הצדדים על מחיקת התביעה בתמורה לפיצוי של 30,000 שקלים מרוזן לנתניהו הבן.

רוזן שיגר התנצלות, לפיה "במסגרת עבודתי כנהג שהסיע את יאיר נתניהו הקלטתי חילופי דברים שנאמרו ברכב. לא עשיתי זאת בכוונה לפגוע ביאיר נתניהו שככלל התנהג אלי בחברות ובכבוד ואני מצטער על הפגיעה שנגרמה לו בשל פרסום הדברים ובשל התחושה שנפרץ המרחב הפרטי שלו".

נוסח ההתנצלות

נזכיר כי בתביעה המקורית דרש נתניהו מיליון שקלים מהנהג על ההקלטה שנעשתה ללא ידיעתו. על פי כתב התביעה שהגיש עורך הדין המייצג את משפחת נתניהו – עו"ד עמית חדד, ההקלטה הוותה פגיעה בפרטיות והפרת אמון, ואף מדובר בהאזנת סתר אסורה, בנימוק שהנהג לא היה צד בשיחה. עוד נטען כי פרסום ההקלטה על ידי חברת "החדשות" הכפיש אותו וגרם לו "עגמת נפש של ממש למען בצע כסף".

בכתב התביעה נגד רועי רוזן נטען כי "במעשיו החמורים של הנתבע הוא הפר את החובות הבסיסיים החלים עליו כעובד וכעובד לשעבר, ובעיקר חובות האמון, תום הלב והסודיות הנתבע מעל בתפקידו בצורה החמורה ביותר בכך שהביא, עבור בצע כסף, לפרסום בציבור של שיחה פרטית של מר יאיר נתניהו עם חבריו ובכך לא רק שגרם לתובעת לנזקים אדירים אלא אף גרם לשרי הממשלה לשקול לוותר על אבטחתם כדי שתישמר פרטיותם".

(צילום: חדשות 2)
.

לפי פרסומים שונים, הקלטת נמכרה בתמורה ל-50,000 שקלים, עם זאת בהסכם הפשרה בין נתניהו ורוזן, הוחלט כי כל צד ישא בעלויות המשפטיות שלו, כך שמתוך 20,000 השקלים הנותרים, לא ברור כמה נשאר לנהג המקליט.

"אבא שלי סידר לאבא שלך 20 מיליארד דולר"

בהקלטה נשמע בנו של ראש הממשלה אומר לבנו של טייקון הגז קובי מימון, מבעלי מאגר "תמר": "אבא שלי סידר לאבא שלך 20 מיליארד דולר". נתניהו עצמו התייחס להקלטה יום אחרי הפרסום, ואמר כי "בני יאיר כינה אתמול את דבריו בצדק 'דברי הבל'. הוא עשה את זה תחת השפעת אלכוהול והתנצל על כך. הוא אמר שאלה לא הערכים שעליהם הוא התחנך בבית. מדובר בחציית קווים אדומים בנושא האבטחה ולא פחות בחציית קווים מבחינה תקשורתית".

בהמשך גם הוגשה הצעת חוק המתקשרת לפרסום, לפיו תיאסר הקלטה של עובד ציבור להקליט בסתר עובד ציבור אחר או נבחר ציבור, וכן את בני משפחתו. על פי הצעת החוק, אם נעשתה הקלטה אסורה, ניתן יהיה לסלק את המקליט משירות המדינה, וכן יראו אותו כמי שעבר על חוק הגנת הפרטיות, כולל האפשרות לתבוע אותו ולקבל ממנו פיצויים ללא הוכחת נזק. הקלטה תהיה מותרת אך ורק אם נעשתה כדי לחשוף שחיתות או דבר עבירה פלילית, או כדי למנוע פגיעה בזכויות עובדים.

עופר גולן, דוברו של יאיר נתניהו לא מסר תגובה

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
8 תגובות - 6 דיונים מיין לפי
1
לא הוגן
נתן | 03-11-2019 13:11
30000 שח זה לעג לרש....אם זה היה איש ציבור ששייך לשמאל הנהג היה משלם מאות אלפי שח
Bb הקליט את נוני מוזס, והתנהג לא בחברות וכבוד
גם bb הקליט | 03-11-2019 21:05
אי לכך, מכיוון שbb פגע בפרטיות של נוני מוזס, וגרם לו עלבון וצער, על bb לשלם למוזס סך של 30,000 זוזים במטבעות זהב
2
כעת דרעי צל לתבוע את כהן הבן.
הקלטה לא ידיעה=חמור. | 03-11-2019 13:18
.
3
מעל באמון
מגיב | 03-11-2019 14:37
אני די מתעב את יאיר נתניהו, אבל במקרה הזה הנהג אכן מעל באמון.
העובדה שחשף את נוהגי הבילוי פגעה בשמו הטוב
צער ובושת | 03-11-2019 21:10
העובדה שנחשפה העובדה שהילד הוא חובב מועדוני חשפניות ונערות ליווי ב-400 שח, ושמי שמשלם על תחביביו הם בנים של טייקון שהילד טען שאביו עשה לו מערוף בשווי 20 מיליארד דולר (=שנגרע מהציבור)...זוהי פגיעה קשה במי שנחשב לילד עמל שלומד תורה וספרות יפה
4
ואו כמה כסף מוכנים לשלם
א.א.חיפה | 03-11-2019 14:44
רק כדי לפגוע בביבי ובבני משפחתו אני קוראת ולא מאמינה כמה התקשורת מלוכלכת אפשר להשיג וללכלך. הפרקליטים כמה באמת לבסוף נהנים.
5
אני שמח כי יאיר מגן על הדמוקרטיה
נאור | 03-11-2019 16:11
אמנם הוא מרגיז הרבה אנשים אבל תכלס כשאתה מסתכל על מה שהוא אומר ומנטרל שנאה שיש לאנשים הוא אומר אמת
6
שטינקר שמאלן יוצא בזול
שטינקר שמאלן | 03-11-2019 23:25
שטינקר שמאלן יוצא בזול