אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

בגלל תחב"צ בשבת: חבר המועצה פרש מהקואליציה

חבר מועצת העיר רמת גן, עורך הדין זוהר ישרים, הודיע על התפטרותו מהקואליציה בעקבות הפעלתה של תחבורה ציבורית ברחבי העיר בשבת. סגן ראש העיר מטעם המפלגה טרם פרש

בגלל תחב"צ בשבת: חבר המועצה פרש מהקואליציה
  (צילום: יוטיוב/ רמת גן-גבעתיים News)

חבר מועצת העיר רמת גן, עורך הדין זוהר ישרים, הודיע על התפטרותו מהקואליציה בעקבות הפעלתה של תחבורה ציבורית ברחבי העיר בשבת.

ישרים הוא חבר סיעת ש"ס- הסיעה הדתית המאוחדת בעיריית רמת גן. נציין כי סגן ראש עיר מטעם ש"ס, דוד מנחם, נשאר בקואליציה וטרם הודיע על פרישה.

החלטתו של ישרים לפרוש הגיעה לאחר שהתייעץ עם הרב קנייבסקי בעקבות הוראתם של רבני העיר, ובראשם הרב יעקב אריאל, כי ישיבה בקואליציה שמקדמת תחבורה ציבורית בשבת היא "חילול השם". במענה לשאלתו הורה הרב קנייבסקי לישרים לפרוש מהקואליציה, תוך שהוא משיב לו תשובה קצרה: "תפרוש ותקדש שם שמיים".

בהודעה שפרסם לפעילים כתב ישרים: "הודעתי לראש העיר היום על סיום חברותי בקואליציה. קיומה של תחבורה ציבורית בשבת מהווה פגיעה של ממש בצביונה היהודי של העיר.  אינני יכול עוד לשמש כ"מזוזה" המכשירה הליכים, אשר יש בהם כדי לפגוע בחלקים נרחבים מהציבוריות הרמת- גנית, המבקשים חיים יהודיים בעיר בישראל".

ישירים ציין כי "אינני יכול עוד לעמוד מנגד לקולות הציבור- תושבי העיר המסורתיים, הדתיים והחרדים ואף חלקים מהציבור החילוני אשר משוועים לשמירת צביונה היהודי של העיר כפי הנשמר מזה כ- 70 שנים".

ישרים ביקש להבהיר כי "חשוב לי ציין כי אינני חלוק עם ראש העיר בתחומים ובנושאים שונים מלבד נושא זה, וסיכמנו יחד להיפרד בידידות ובכבוד הדדי. אמשיך לשרת אתכם תושבות ותושבים יקרים מספסלי האופוזיציה".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
האם פוטר לפני יומיים או התפטר ואחרי חצי שעה ה
צ.א. | 31-10-2019 20:12
נא לבדוק את תגובת ראש העיר