אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

פעיל הבית היהודי מערער על הדחתו מהמפלגה

אחרי שהבית היהודי הודיעו לנתנאל המאירי כי חברותו במפלגה נשללת, הוא משגר מכתב לראשיה, לפיו, לצעד אין תוקף, והוא אף עומד בכל תנאי הכשירות להיות חבר מפלגה

פעיל הבית היהודי מערער על הדחתו מהמפלגה
  המאירי (צילום: דוברות)

הבית היהודי, ביקש לשלול את חברותם של מספר פעילים מהמפלגה, שקראו לא להצביע לה בבחירות האחרונות. אחד מהם, נתנאל המאירי משגר הערב (שלישי) מכתב לראשיה, המנכ"ל ניר אורבך והיו"ר הרב רפי פרץ, לפיו, לצעד אין תוקף, ואף עומד בכל תנאי הכשירות להיות חבר מפלגה.

המאירי, תושב בת ים הוא עוזרו של הרב דוד הכהן, שחתם על הסכם תמיכה עם סיעת 'יהדות התורה'.  "בקהילתנו ישנה פעילות רבה והשפעה רוחנית וגשמית על העיר בת ים. הקהילה הינה ציונית דתיתה נאמנת למוסדות המדינה וערכי הציונות הדתית, תורה ודרך ארץ", פותח המאירי את מכתבו כשהוא מציין כי הוא מייצג את הקהילה הקיימת 40 שנה.

עוד באותו נושא

שני הפעילים בבית היהודי הודחו מחברותם במפלגה


10

לטענתו, הוא עומד בכל תנאי הכשירות להיות חבר מפלגה. "במכתב המזכירות אין שום טענה על סעיף שבו איני עומד, וממילא שרבוב סעיף 16 במכתב המזכירות תמוה". כשהוא מציין כי "סעיף 155 מצוי בפרק בית הדין וסעיף 100 קובע במפורש שסמכות המזכירות בעניין היא אך ורק להגיש עתירה לבית הדין".

מכאן לדבריו, "ממילא אין צורך להשיב לגופן של טענות כלשהן, שכן למכתב שנשלח לכאורה בשם המזכירות אין שום תוקף". עם זאת, "ככל שתוגש עתירה לבית הדין לפי סדרי דין מקובלים, אשיב לעתירה כמקובל לאור ייעוץ משפטי שקיבלתי, בכל מקרה תעמוד לי טענת הגנה מן הצדק".

בסוף המכתב מאשים המאירי את השניים ש"לא פעלתם נגד עשרות רבות של חברי מרכז שפעלו במוצהר למען ה׳ימין החדש׳ בבחירות באפריל 2019 לדוגמא יוחאי עזרא וגרמי סלטן שהיו חלק מרשימתה"ימין החדש"", ומוכיח משם כי גם "אתם יודעים שזה לא יעמוד בשום מבחן משפטי של בימ"ש".

סיוע של ממש לרשימה מתחרה

מכתב שנשלח אל המאירי, הוסבר מטעם מזכירות המפלגה כי "הרינו להודיעך על בסיס סעיפים 15 ו- 155 לתקנון הבית היהודי ובשל העבודה כי סייעת סיוע של ממש לרשימה מתחרה, לרשימת המפלגה בבחירות לכנסת ה- 22, מופסקת בזאת חברותך במפלגה בכפוף למתן הזדמנות הוגנת להשיב לטענה הנ"ל".

לפי סעיף 155 בחוקה, "חבר המפלגה שנכלל ברשימה או שסייע סיוע של ממש לרשימה מתחרה לרשימת המפלגה בבחירות לכנסת או בבחירות לרשויות המקומיות, בלא אישור וועדת הבחירות או הוועדה המוניציפלית, תופסק חברותו במפלגה".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
5 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
עשו לו ממש עוול
חבר מרכז | 30-10-2019 0:04
ניר הביתה יחד עם בנט והחמין החדש
זעקה קמה,לקריאה להדחת בכירי לכוד שלא הצ' מחל
לית דין ולית דיין | 30-10-2019 8:26
.
2
אדם מוסרי היה פורש בעצמו כשעבר מפלגה
שמעון | 30-10-2019 6:54
מעניין שבעקבות התמיכה של החרדלים הקיצונים אגודת ישראל ירדה במנדט
3
כתבה ריקה מתוכן, למי אכפת?
א | 30-10-2019 10:31
מפלגה ריקה עם 2 מנדטים (מנדט וחצי יותר מכוחם האמיתי). לאחר שבנט ושקד יחברו לליכוד, בבחירות הבאות זה יהיה הסוף של המזרחי-המפדל-הבית היהודי, וטוב שכך. המפזל. מפלגה שתמכה בעקירת סיני ושלא פרשה ממשלת הגירוש בזמן. מפלגה שראשיה הקודמים ומי יודע כמה פעילים, קידמו נושאים רפורמיים. להלן מספר הנציגים שלה בכנסות האחרונות (ללא השותפות) 8, 6, 3, 2. כן יתמעטו... בכנסת הבאה, בעה - 0 עגול...
4
בושה ! אין גבול לחוצפה!!הרצחת וגם ירשת??
חיים | 31-10-2019 13:28
עבד למען מפלגה אחרת ורוצה לנהל מפלגה שהו בז לה ומהתל בה .