אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום
כלכלה ונדל"ן, נדל"ן, תוכן שיווק

להשקיע חכם: מרכז העסקים החדש על כביש 5 שמשנה את הכללים

פרויקט "טופ סנטר" המתוכנן בקרקע הצמודה לאזור התעשייה לב הארץ לגביו מקודמת תכנית אשר תאפשר את בנייתו של מרכז העסקים החדש של ראש העין והסביבה. הזדמנות להשקיע בנדל"ן במיקום שלא כדאי לפספס

להשקיע חכם: מרכז העסקים החדש שמשנה את הכללים
  (צילום: MSN נדלן)

התכנון להקמת מרכז תעסוקה, מסחר ובילוי על קרקע בראש העין הצמודה לפארק העסקים לב הארץ ועל כביש 5 ממצב את הקרקע כאחת ההזדמנויות החמות להשקעה בנדל"ן. כאשר מי שמקדם את התכנית אשר תפשיר את הקרקע הוא בנצי ליברמן – מנהל רשות מקרקעי ישראל לשעבר.

לאחר תנופת הבנייה בראש העין בשנים האחרונות עם אישורן של אלפי יחידות דיור חדשות, מתוכנן שלב נוסף: תכנון מקומות תעסוקה, מסחר ,משרדים ובילוי שיספק מענה למאות אלפי תושבים ומבקרים מהאזור.

איך זה עובד?

רכישה של קרקע חקלאית במחיר אטרקטיבי לפני עליית המחירים הצפויה, החל מ-259,000 ש"ח ,הצפויה להכפיל ואף לשלש את עצמה ע"פ חוות דעת מקצועית של שמאי מקרקעין (ע"פ תקן 22-משרד המשפטים)

כאשר הנדל"ן בערים השכנות פתח תקווה, גבעת שמואל במגמת עלייה, ההזדמנות החמה המוצעת בראש העין מספקת מענה מעניין לרבים המחפשים אחר השקעת נדל"ן חדשה ומעניינת.

במה שונה פרויקט "טופ סנטר" המתוכנן  בראש העין? והאם הקרקעות המוצעות להשקעה במחירי הזדמנות צפויות לקבל אישור לטובת הקמת פארק עסקים חדש? יצאנו לבדוק עם בנצי ליברמן, האחראי על תכנון וקידום הפרויקט, כיצד הפרויקט החדש יכול לפתח את אזור ראש העין והסביבה בשנים הבאות.

אזור גוש דן באמת זקוק למקום מסחר ובילוי נוסף?

 "קודם כל צריך להבין שבפרויקט המתוכנן יש שילוב של עסקים מסחר ובילוי, אבל עיקרו מושתת על שני דברים מרכזיים: מגדלי משרדים – פתרון לאלו המחפשים לקבל משרד הקרוב למקום מגוריהם, ובנוסף מה שאנחנו מגדירים כמרלו"גים (מרכזים לוגיסטיים) מתקדמים: חללים פתוחים לאחסנה עבור יבואנים, חברות הייטק, טכנולוגיה ואלקטרוניקה מרכזי אחסון ומכירות שניתן להגיע אליהם עם כלי רכב מסחרי עד הכניסה ממש".

"לאותם מרכזים לוגיסטיים ישנם ביקושים באזור גוש דן והמרכז לאור העובדה ששטחי תעשיה קלה רבים כמו מוסכים, נגריות, בתי מלאכה וייצור מסורתיים, נעלמו בשנים האחרונות לטובת הקמת מגדלי מסחר ומשרדים ומגדלי מגורים. קחו לדוגמא את אזור התעשיה קרית אריה שבפתח תקוה – כיום מגדילים את אחוזי הבניה באזור זה וניתן לראות איך האזור כולו הופך לפארק עבור חברות הייטק, סייבר וחברות טכנולוגיה מתקדמות".

"זו הכוונה בין היתר גם בפרויקט "טופ סנטר-ראש העין"- הכוונה היא לתכנן מרכזים לוגיסטיים משוכללים יחד עם מגדלי משרדים, ומכיוון שחטיבת הקרקע היא גדולה הוספנו בתכנון אזורי מסחר ובילוי שיפעלו גם לאחר שעות העסקים. כך שלשאלתך אם אזור המרכז צריך עוד מקומות מסחר ובילוי התשובה היא כן. ראש העין וסביבתה גדלה ומתפתחת בקצב מהיר ובסופו של דבר אנשים אוהבים שיש בקרבת אזור מגוריהם מקומות מסחר תעסוקה ובילוי, וכפי שציינתי, בראש העין כבר ניתן לראות תנופת בנייה עם כ-15,000 יחידות דיור חדשות –מה שאומר, אלפי תושבים שזקוקים לשטחי מסחר תעסוקה ובילוי". 

אתם מדברים על שינוי ייעוד של כחמישים דונם מחקלאי למסחר תעסוקה משרדים ועוד – זה אפשרי?

"חטיבת השטח מוגדרת כיום -חקלאי", אומר ליברמן, "אבל אם נסתכל על כל המתחם של אזור התעשייה לב הארץ שצמוד למגרש  המדובר , גם הוא היה לפני כן בייעוד חקלאי (בשטח השיפוט של כפר קאסם). עכשיו, המגרש צמוד דופן  לאזור התעשייה לב הארץ – אותם שטחים שבתחום השיפוט של ראש העין, וגם פה כמו בכפר קאסם, העירייה רוצה ומעוניינת לפתח את האזור מה שיאפשר עוד הכנסות מארנונה והגדלת מקומות תעסוקה ואזורי בילוי ועסקים– ולכן שינוי הייעוד שאותו אנו מתכננים ומציעים ,לדעתי הוא בסבירות גבוהה ומתבקשת". 

מה הניסיון המקצועי שאתה יכול לתרום לפרויקט מהסוג הזה?

"כמי שכיהן כמנהל רשות מקרקעי ישראל בעבר עסקתי בין היתר בתכנונים שונים, יש לי היכרות מקרוב  עם התהליכים לאישור תוכניות  מול ועדות מקומיות ומחוזיות. הפרויקט הזה הוא מיוחד", מסכם ליברמן, " שילוב של מיקום מעולה ומרכזי, סמיכות לכביש 6, וצמוד לכביש 5, תוואי רכבת וצמוד דופן פארק עסקים חי, קיים ופועל – לב הארץ. לכן אני סבור שהרשויות יבינו את הצורך  במתחם עסקים חדש ובשינויי הייעוד, כי התנאים בשטח מדברים בעד עצמם. 

לדברי חברת MSN נדל"ן המשווקת את הפרויקט, ועל פי חוות דעת שמאי מקרקעין שבחן את נתוני העיסקה רכישת זכויות במגרש עליו מתוכנן הפרויקט כיום במחירים נמוכים טרם אישור התוכנית המוצעת, צפויה לייצר לרוכשים רווחים נאים.

לפרטים נוספים לחץ כאן

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו