אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

החרמת הטלפונים: תגובת ההגנה של המשטרה

החרמת הפלאפונים של יועצי ראש הממשלה עוררה גל זעם וביקורת חריפה על המהלך, בתגובה הודיעה המשטרה כי החיפוש יעשה רק לאחר שיתקבל צו של בית משפט בנושא וללא חיטוט במכשיר

החרמת הטלפונים: תגובת ההגנה של המשטרה
  יונתן אוריך, דוברו של ראש הממשלה (צילום: פלאש 90)

החרמת הפלאפונים של יועצי ראש הממשלה בנימין נתניהו עוררה גל זעם וביקורת חריפה על המהלך, בתגובה מסרו גורמים במשטרה כי החיפוש יעשה רק לאחר שיתקבל צו של בית משפט בנושא, והם שמורים בכספת.

עוד באותו נושא

המשטרה חוקרת: מקורבי נתניהו הטרידו את מומו פילבר


6

הטענה נגד לקיחת הפלאפונים, כי מדובר בפגיעה בפרטיות במכשירים בהם קיימים חומרים רגישים, אישיים, ופוליטיים. אולם גם לכך השיבו במשטרה, ולפי פרסום בוואלה, הנבירה במכשיר תעשה באופן מוגבל, על סמך מילות חיפוש בלבד.

(קרדיט: הליכוד)

באופן חריג הוציאה המשטרה ודוברות משרד המשפטים הודעה משותפת, בה הן מבהירות" "רשויות אכיפת החוק רואות בחומרה רבה כל ניסיון להלך אימים על עדים, לנסות לגרום להם לשנות עדותם או להטרידם בכל דרך. חומרה יתרה יש לראות מטבע הדברים כשהדבר נעשה כלפי עדי מדינה, במטרה להשפיע על עדותם.

בהמשך נכתב: "באשר לחקירה שבה מדובר, הרי שהיא עודנה מתנהלת ומטבע הדברים בשלב זה לא נוכל לפרט לגבי מהלכיה. העדויות הראשונות שנגבו בעקבות תלונת עד המדינה למשטרה אודות אירוע ההטרדה שהתרחש בכניסה לבית מגוריו, היו קשורות לרכב שנעשה בו שימוש, והן אלה שהובילו לגורמים שנחקרו בימים האחרונים.

נוכח הרגישות הברורה החקירה מתנהלת תחת פיקוח של הדרגים הבכירים ביותר במערכת אכיפת החוק, והיא תימשך ככל שהדבר יידרש לשם הגעה לחקר האמת."

בנוגע להחרמת הטלפונים של אנשי המטה של ראש הממשלה נאמר בהודעת המשטרה ומשרד המשפטים: "באשר לסוגיית תפיסת הטלפונים של החשודים, הרי שהדבר נדרש בשל צרכי חקירה מובהקים.

בשל הרגישות המיוחדת המובנת הוחלט כבר מן השלב הראשון כי יתבקש צו מבית המשפט שיאפשר אך ורק חיפוש מצומצם, שנועד לאתר מידע הקשור לאירוע מושא החקירה בלבד, וכי בשל הרגישות במקרה זה, החיפוש ייערך במתווה זהיר שייקבע ויאושר על ידי בית המשפט.

המדינה תבקש כי במידת האפשר השופט הוא זה שיבצע את איתור החומרים הרלוונטיים ולא גורמי החקירה. בניגוד לפרסומים שגויים, צו החיפוש האמור נועד אך ורק לאיתור מידע הרלוונטי לחקירה."

החקירה – הטרדת עד מדינה

כל זאת במסגרת החקירה החושדת כי השניים הטרידו בחודש אוגוסט האחרון, את עד המדינה מומו פילבר במהלך מערכת הבחירות, ובכך עברו על סעיף 249 לחוק העונשין שקובע כי: "המטריד אדם בנוגע להודעה שמסר האדם, או עומד למסור, בחקירה על פי דין, או בנוגע לעדות שמסר האדם, או עמד למסור, בהליך שיפוטי, דינו – מאסר 3 שנים".

בנו של ראש הממשלה יאיר נתניהו, התבטא בחריפות נגד החרמת הטלפונים, ואמר: "תחשבו על כל מה שיש בפלאפון שלכם. כל מה שיש בוואטסאפ, בתמונות, באינסטגרם, אולי סרטונים אינטימיים, אולי בגידות , אולי סתם סודות. תדמיינו שמאות אנשים זרים מחטטים לכם בפלאפון באופן חופשי. פגיעה כזאת בכבוד האדם וחירותו אמורה להיות מוצדקת רק כדי לפענח רצח או אונס.

אז זהו ש…משטרת ישראל, בהוראת הפרקליטות, החרימה את כל הפלאפונים של כל העוזרים הבכירים של רוה״מ, בגלל שמאשימים אותם שהקימו דוכן ברסלב הומוריסטי מתחת לבית של מומו פילבר והחונטה אומרת שזה ״הטרדת עד״. זהו אין פאנץ׳. אנחנו מדינה דיקטטורית באופן סופי. צאו לרחובות כי אתם הבאים בתור".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
20 תגובות - 14 דיונים מיין לפי
1
בוער הכובע ....
על ראש ה... | 28-10-2019 13:29
על ראש ה.... בוער הכובע .....
הפרקליטות לא מצליחה. אחרי השקעה של מיליארד
ליאת פרידמן | 28-10-2019 15:19
בפרקליטות עדיין לא מצליחים להפיל את ראש הממשלה. אחרי השקעה של מיליארדים מכספי ציבור, ואחרי מינוי עדי מדינה, לאחר סחיטה ואיומים. כדי להפליל את ראש הממשלה האהוד ביותר שהיה לישראל.
2
המקובלים: מי שהחרים את הטלפונים יהיה חולה מאד
עידו 2 | 28-10-2019 14:18
המקובלים ערכו שאלות קבליות והחליטו את הדברים האמורים
אהלן לעידו 2
התמים | 28-10-2019 22:44
ומה החליטו המקובלים באשר למי שמאיים על עדים ומונע משפט צדק ? זו דרך נאותה - או דרך של מאפיונר ? מה דינו ?
3
משטרע
דוד | 28-10-2019 14:34
מדינת משטרה בושה
4
לא צריך לטוס לרוסיה כדי לחטוף עונש לא מידתי.
. | 28-10-2019 14:35
הוא נמצא כאן...
5
ביבי אוהב שקיפות אצל אחרים
שקוף | 28-10-2019 14:39
ממה הוא מפחד ? מה הוא מסתיר ?
בפרקליטות עדיין לא מצליחים להפיל את ראש הממשל
אבי אורנים | 28-10-2019 15:20
בפרקליטות עדיין לא מצליחים להפיל את ראש הממשלה. אחרי השקעה של מיליארדים מכספי ציבור, ואחרי מינוי עדי מדינה, לאחר סחיטה ואיומים. כדי להפליל את ראש הממשלה האהוד ביותר שהיה לישראל.
6
למה לא מחרימים טלפונים של מדליפים סדרתיים
אמיר | 28-10-2019 14:55
וזה קורה כל יום לנגד השצש
7
בית המשפח יחליט????
אביגדור | 28-10-2019 15:12
מה פתאום, שוב ושוב מגיעים לפתחו של השופט, הרי הוא הבעיה, הוא הדיקטטור, הוא שונא הדמוקרטיה, הוא זה שמוזן, מתחת לשולחן, בכספי שלמונים, דרך קרן וקסנר ושונאי ישראל נוספים, על מנת לקדם אינטרסים זרים ורעים. מה פתאום להגיע לפיתחו של פרקליט או שופט.????
אביגדור
התמים | 28-10-2019 22:55
אתה צודק. באופן אוטומטי ברור שכל שופט מוזן ממומן ומשוחד על ידי קרן כזו או אחרת....כמה קטן אתה. כמה שקרן אתה. כמה שטוף מוח אתה. האם באמת אתה חושב שהציבור אוכל את השקרים הילדותיים האלה ? ומי לדעתך אמור לפסוק בסוגיה אם לא שופט ? הפוליטיקאים הצדיקים דוגמת דרעי, דודי ביטן, ליצמן, חיים כץ, קצב, אולמרט, הירשזון ? מי ? אולי אנשים קטנים כמוך ? שקרנים כמוך ? מפיצי רעל פחדנים כמוך ? אנשים בורים כמוך שאינם יודעים דמוקרטיה וחוק מה הם ? אנשים כמוך שחושבים שרק דעתם נחשבת ולאחרים אין זכות דיבור ? מי ? אז פרק א בדמוקרטיה אומר שבכל סוגיה כזו מכריע בית המשפט. שופטים ושוטרים תתן לך בכל שעריך. כך נכתב בתורתנו הקדושה - והייתה לכך סיבה טובה. ואתה איש קטן ונמוך מצח - תחזור לחור ממנו באת ותן לגדולים לנהל את העניינים.
8
המשטרה והפרקליטות יעשו הכל כדי להפליל את נתני
ליאת פרידמן | 28-10-2019 15:17
אך הם עדיין לא מצליחים. אחרי השקעה של מיליארדים כדי להפליל את הראש ממשלה האהוד ביותר שהיה לישראל.
9
שי ניצן רגיל להשתמש באמצעים דרקוניים
נחום | 28-10-2019 16:18
ראינו בהתנתקות איך השתמש במעצרים ממושכים על עבירות מזעריות
10
פרקליטות
דניאל | 28-10-2019 16:19
את הפרקליטות לא מעניינת עגלת ברסלב עם רמקולים זה תרוץ להלאים את הסלולרי של היועצים של ביבי ולעשות בהם כרצונם לא משנה להם שאולי יש בהם סודות מדינה או דברים אישיים אל נתפלא אם בעוד חודש,יצוצו הדלפות אצל אנשי התקשורת מטעם אני א יבדתי את האמון בתשקורת הפרקליטות ובמשטרה אני מרגישה במדינה טוטליטרית פרשת דרייפוס ופרוטוקולים של זיקני ציון מתגמדים לעומת עלילת הדם שנעשית לנתניהו
11
זכויות הפרט ???
יפה ילוז | 28-10-2019 16:23
החרמת טלפונים גם של חשודים ברצח ונבירה בהם מחייבת אישור קודם של בימשפ ולא בדיעבד , האם נתניהו ואנשיו יוצאים מן הכלל ,האם רשויות האכיפה חושבות שכך מתנהל משטר תקין? והאם יוצאות הן מנקודת הנחה כי ציבור האמון בהן גדול מאוד שלא יחטטו/ינברו בטלפונים(אף אם חלקית) בטרם האישור , לא אתפלא אם מחר תחל חקירה בתיק 7000/ 100,000 נגד נתניהו , אוי לנו שלכך הגענו . אחת שלא תומכת בו
למגיבה יפה ילוז
התמים | 29-10-2019 7:27
הידע המשפטי שלך ממש מוגבל , שלא לומר מוטעה ומטעה. במקרים רבים אין צורך בצו שופט מראש כדי לתפוס ראיות. הכל תלוי בנסיבות ובעמדת החשוד. כך או כך, המשטרה כבר הודיעה שלצורך נבירה בטלפון היא תפנה לבית המשפט. כך נאה וכך יאה.
12
הטרדות
קלייר | 28-10-2019 17:12
חודשים על גבי חודשים בריוני השמאל בהנהגת אלדד יניב ומני נפתלי הטרידו את היועץ המשפטי, שזה תפקיד בכיר לכל הדעות. המשטרה לא התרגשה וגם לא הפרקליטות,כי זה שירת את המטרה שלהם לעבור ברכב ולומר את דעתם, זו דמוקרטיה. אבל, הם אמרו משהו שהבהיל את הפרקליטות , שפילבר נאלץ לשקר, ובסך הכל המטרה לפגוע בביבי ולהפיל אותו. נגעו בנקודה רגישה.
ממש
התמים | 29-10-2019 7:34
לא דומה הפגנה נגד ממלא תפקיד למסע הפחדות כנגד עד במשפט. מה הקשר בין הדברים ? מותר להפגין כנגד ממלאי תפקיד. אסור להפחיד עדים. מה לא ברור ? הפחדת עדים מקובלת על המאפיה , אך מדינה מסודרת בה שולט החוק חייבת למנוע זאת ולהגן על עדים .
13
הכל מתפרק בתיקי ראש הממשלה. ולכן יש פרשה חדשה
רננה | 29-10-2019 7:22
הבעיה שהיא כבר פיגוע אסטרטגי בחופש האזרח הסביר. שי ניצן ומבליט סכנה לדמוקרטיה וזכויות האזרח
14
קוריאה
צפון | 29-10-2019 8:35
צפון קוריאה.