אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הפרלמנט בצ'כיה: "מגנים כל צורה של אנטישמיות"

הפרלמנט הצ'כי אישר החלטה המגנה את האנטישמיות במדינה - אשר להגדרתה כולל גם פעולות לחרם על ישראל. ההחלטה קוראת לממשלה לפעול נגד כל גילוי אנטישמיות ולהגביר את האבטחה של הקהילה היהודית

הפרלמנט בצ'כיה: "מגנים כל צורה של אנטישמיות"
  נשיא צ'כיה מילוש זמאן בביקור בישראל. ארכיון (צילום: פלאש 90)

עומדים לצד ישראל: חברי הפרלמנט של צ'כיה אישרו אמש החלטה המגנה את האנטישמיות במדינה, וקוראת לפעילות נגדה. לפי ניסוח ההצעה, ההגדרה של אנטישמיות כוללת גם פעילות נגד ישראל וכל ניסיון לחרם כנגד המדינה.

"אנו מגנים בחריפות כל צורה של אנטישמיות, כולל נגד מדינת ישראל וכל ניסיון של הכחשת השואה; דחייה של, כל ניסיון להטיל ספק בזכותה של ישראל להתקיים ולהגן על עצמה; גינוי כל קריאה בצ'כיה ובפורומים בינלאומיים לחרם על ישראל; קריאה לממשלה להתנגד לכל צורה של אנטישמיות ושל חרם על ישראל; קריאה לממשלה להתנגד לכל תמיכה באיחוד האירופי, באו"ם או במוסדות בינלאומיים למימון ארגונים הקוראים לחרם על ישראל; קריאה לממשלה להגביר פעולות למניעת אנטישמיות בצ'כיה ובאיחוד האירופי ולהגביר האבטחה על אותם גורמים ומוסדות העלולים להיות מטרה של אנטישמיות" נכתב בהצעה, שאושרה ברוב של 120 תומכים לעומת 20 מתנגדים.

ההחלטה הועלתה בפרלמנט על רקע אירועי האנטישמיות האחרונים באירופה, בראשם פיגוע הירי בבית הכנסת בהאלה שבגרמניה ביום כיפור האחרון, וכן על רקע העלייה בפופולריות של תנועת ה-BDS והניסיונות לחרמות נגד ישראל. במאי האחרון הפרלמנט הגרמני אישר החלטה דומה, המגדירה את ה-BDS כתנועה אנטישמיות ומחייבת את משרדי הממשלה שלא לשתף פעולה עם אירועים של הארגון שמקדמים את החרם על ישראל. בארה"ב נרשם ניסיון להעלות הצעה דומה בבית הנבחרים במרץ האחרון, אך בסופו של דבר ההחלטה הורחבה והתייחסה גם לגילויי גזענות אחרים – ולא רק אנטישמיות.

שגריר ישראל בצ'כיה, דניאל מירון, בירך על אישור ההחלטה בפרלמנט הצ'כי. "אני מברך את הפרלמנט הצ'כי, שפעל היום נגד אנטישמיות ונגד כל ניסיון להטיל חרם על ישראל" אמר. "שוב אנו נוכחים ביחסים המיוחדים בין צ'כיה וישראל".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו