אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

נתניהו החזיר את המנדט לנשיא, ותקף את גנץ

48 שעות לפני פקיעת המנדט, רה"מ הודיע לנשיא כי לא הצליח להרכיב ממשלה והחזיר את המנדט. מלאכת ההרכבה תעבור לידי בני גנץ, שהותקף על ידי נתניהו: "סירב לאחדות פעם אחר פעם"

נתניהו החזיר את המנדט לנשיא, ותקף את גנץ
  (צילום: יונתן זינדל\פלאש 90)

48 שעות לפני פקיעת המנדט להרכבת הממשלה, ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע הערב (שני) לבית הנשיא כי לא עלה בידו להרכיב ממשלה, והוא מחזיר את המנדט. כעת הנשיא ראובן ריבלין צפוי להעביר את מלאכת הרכבת הממשלה לבני גנץ, שיקבל 28 יום לנסות להרכיב ממשלה.

בסרטון שפרסם בפייסבוק נתניהו שוב האשים את גנץ באחריות לכישלון המגעים להרכבת הממשלה. "מאז שקיבלתי את המנדט פעלתי ללא הרף, גם בגלוי וגם בסתר, להקמת ממשלת אחדות לאומית רחבה. זה מה שהעם רוצה, זה גם מה שישראל צריכה אל מול האתגרים הביטחוניים שהולכים וגדלים מדי יום" אמר.

עוד באותו נושא

הקלטות כץ: "הלוואי גנץ יקים ממשלה עם ערבים"


95

"במהלך השבועות האחרונים, עשיתי כל מאמץ להביא את בני גנץ לשולחן המו"מ ולמנוע בחירות נוספות. לצערי, פעם אחר פעם הוא פשוט סירב. תחילה סירב למתווה הנשיא, אחר כך סירב להיפגש איתי, ולבסוף סירב לדון במתווה הפשרה שהצעתי. הוא לא נותן לזה אפילו 5 דקות, שום דיון רציני. פשוט נתן תשובה אוטומטית שלילית, והתמיד בסירובו". הוסיף. "הוא התמיד בסירובו גם אחרי שנעניתי לבקשתו להיפגש עם הרמטכ"ל, שהציג את כל האיומים שישראל ניצבת מולם".

גנץ, לפיד, ליברמן פוסלים את חובשי הכיפות

לטענתו, "הסרבנות של גנץ מעידה על דבר אחד: הוא נותר שבוי בידיהם של ליברמן ולפיד. הם רק מדברים על אחדות, בפועל הם עושים את ההפך הגמור – מעודדים פילוג וחרמות. הם פוסלים את חובשי הכיפות, אך לא את חברי הרשימה הערבית המשותפת. הם מתואמים איתם לאורך כל הדרך בדרך להקמת מיעוט של השמאל". עוד הבהיר: "אם גנץ יתפתה להקים ממשלה מסוכנת כזאת, אעמוד בראש האופוזיציה ואפעל יחד עם חברי להחליפה במהירות".

"עוד לא מאוחר. אם גנץ יתעשת ויזנח את הרעיון של ממשלת המיעוט, נוכל להקים יחד את הממשלה שישראל כל כך זקוקה לה בעת הזאת- ממשלת אחדות לאומית רחבה של כל אלה שמאמינים במדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית" סיכם. "זה היה הפתרון וזה נשאר הפתרון".

בשלבים הבאים, בהתאם להוראות חוק יסוד הממשלה, יפנה מנכ״ל בית הנשיא, הראל טובי, לכל נציגי הסיעות מימין ומשאל ויודיע להם כי בכוונת הנשיא להעביר את המנדט להרכבת הממשלה בהקדם, לגנץ. על פי חוק, יועמדו לרשותו 28 הימים הבאים.

עד להעברת המנדט, לריבלין עומדים שלושה ימים מעת הודעתו של נתניהו על כישלונו, עד שעליו להטיל את המנדט על ח״כ אחר, שכצפוי יהיה גנץ.

עם זאת, מבית הנשיא נמסר כי "בהודעתו לסיעות יודיע מנכ״ל בית הנשיא כי סיעה אשר מבקשת להביא את עמדתה בפני הנשיא, טרם הטלת המנדט על ח״כ גנץ, תוכל לעשות כן בהתאם ללוחות הזמנים הקבועים בחוק", כאמור עד יום חמישי הקרוב.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
14 תגובות - 9 דיונים מיין לפי
1
שהחיינו
xyz | 21-10-2019 20:19
שנשמע תמיד בשורות טובות כאלה. שהחיינו וקיימנו והגיענו לזמן הזה. הביביזיון נתן לעם ישראל את מתנת יום ההולדת הטובה אי פעם. ברוך שפטרנו!!!!!
Bb מחכה להזדמנות הראשונה לעקוץ את גנץ
Bb לא יוותר | 22-10-2019 0:00
הציבור סלח לbb על כל המתנות והוויתורים לחמאס ולפלסטינים, אבל bb ידאג שהם לא יסלחו לגנץ או לאחר. הציבור לא היה מוחל לגנץ על טרור העפיפונים שנמשך זמן כה רב, על העברת הדולרים ועוד...
נתניהו ממש לא הולך לשום מקום
אבי | 21-10-2019 22:26
עם מי גנץ יקים ממשלה כרגע? עם החייזרים? הוא יהיה חייב להגיע לאחדות עם נתניהו ולהיכנע לדרישות שלו ואם לא אנחנו בדרך לבחירות
2
גנץ רוצה ממשלת שמאל ערבים
אהרן דרעי | 21-10-2019 20:25
גנץ אם יקים ממשלת שמאל ערבים.יפגוש את העם ברחוב חוץ מזה הוא לא ידע לנהל מדינה.כי הוא למד בפקולטה למדעי החרטא.ממשלה כזו תיפול תוך חודשיים.והעם יתגעגע חביבי.שיכבוש שוב את השלטון ובגדול מעתה נקרא לגנץ בני לוזר
3
ביבי חכם. צריך רק שגנץ יעשה קצת טעויות...
דניאל | 21-10-2019 20:32
לא יקח יותר מחצי שנה, עד שיתערמו הטעויות ותוחלף הממשלה.
כנראה לא הבנת
אבי | 21-10-2019 22:27
גנץ לא יכול להרכיב ממשלה בשום סרט שהוא. האפשרות היחידה שלו היא ממשלת אחדות עם נתניהו שלזה נתניהו יסכים רק עם הדרישות שלו ואם לא, הוא יכול במקסימום להקים ממשלת מיעוט שתפגע בו ובגוש השמאל קשות
4
ממשלה רחבה ?
משה | 21-10-2019 21:01
ממשלה שבה מעוט למד לשלוט בחיי ברוב אינה מייצגת את רצון העם ייפרד נא נתניהו מחבריו יביא את הליכוד ורק את הליכוד לממשלה ניהוותוך כמה ימים תקום ממשלה המתבססת על כ 70 וע״פ מתווה הנשיא יהיה נתניהו הראשון לכהן כראש ממשלה.... לאחר גיבוש קווי יסוד של הממשלה החדישה תוזמן כל סיעה המקבלת את קווי הסוד לביות שותפה בממשלה בהצלחה !
זה לא עובד ככה
אבי | 21-10-2019 22:29
זכותו של נתניהו לבוא בשמו של הגוש כולו ולגבש קווי יסוד עם גנץ. אם קווי היסוד יהיו מקובלים על מפלגות הימין, מה אכפת לגנץ שהן יהיו בממשלה? למה הוא פוסל מפלגות שמסכימות לדרישותיו?
5
גוש הימין חייב להישאר ביחד
אבי | 21-10-2019 22:25
כוחנו באחדותנו ובגיבוי המלא לראש הממשלה הנבחר על ידי אזרחי ישראל (שמעדיפים את נתניהו על פני גנץ). אם גוש הימין ישאר מאוחד, לגנץ לא תישאר ברירה והוא יהיה חייב לעשות אחד מ 3: 1. להיכנע לדרישות נתניהו. 2. לוותר וללכת לבחירות. 3. להקים ממשלת מיעוט שתוביל בסוף לבחירות ותפגע קשות בכחול לבן.
רק גנץ
אני | 22-10-2019 16:30
אזרחים רבים יותר מעדיפים שגנץ יהיה ראש ממשלה, ושביבי יעזוב
6
הצעה
דוד | 21-10-2019 22:37
לשנות את השיטה לפי מחוזות כמו בארצות הברית - הגיע הזמן
7
תקף??נשך גם??
רוטביילר | 22-10-2019 11:19
הוא כבר במערכת הבחירות הבאה יבזבז עוד מיליונים
8
שילך
לינור | 22-10-2019 19:58
שילך כפרה על גנץ.ראש הממשלה של ישראל.הליכוד המושחת והרקוב ילכו כפרה על שרה החולת נפש
9
פלוגים
ייקב | 27-10-2019 11:19
אמרתי בתחילת הבחירות הראשונות שביבי אחל לזרוק מתחשבים מבתיהם ולהרוס בתים כבר עז אמרתי שהוא יכל להגיד קדיש על היותו ראש ממשלה זה רק ענין של זמן קצר מאוד אישית, הוא גם ישפט על כל התיקים גם אם הוא לא אשם, כך אנו רוצים, רק אם יחזיר את הגלגל לאחור את המתיישבים שזרק לבתיהם, ובמקומם הראשון, ויקיים את כל מה שכבר הצהיר והתחייב הכל בפועל ממש, ולא, ימשיך לאמר קדיש על היותו ראש ממשלה ,,,מקסימום הסגן של גנץ זה מקומו הטבעי,,,