אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרמטכ"ל כוכבי: "התנהגות עבריינית; למצות את הדין"

הרמטכ"ל התייחס לארועי יצהר במסגרתם הותקפו חיילי צה"ל על ידי קומץ נערים שהגיע ליישוב יצהר ואמר כי מדובר בהתנהגות עבריינית. אלוף פיקוד מרכז: "מדובר בקומץ מועט של נוער עברייני"

הרמטכ"ל כוכבי: "התנהגות עבריינית; למצות את הדין"
  (צילום: הדס פארוש\ פלאש90)

הרמטכ"ל, רב- אלוף אביב כוכבי, התייחס לארועי יצהר במסגרתם הותקפו חיילי צה"ל על ידי קומץ נערים שהגיע ליישוב יצהר, ואמר כי הוא "מוקיע ומגנה את תקיפת חיילי צה"ל ורואה בחומרה רבה ביותר את ההתנהגות העבריינית כפי שבאה לביטוי בשבוע האחרון באזור החטיבה המרחבית "שומרון".

מדובר צה"ל נמסר כי "הרמטכ"ל הנחה לאתר את כלל המעורבים ולמצות איתם את הדין. הרמטכ"ל קובע שלא יעלה על הדעת שחיילי צה"ל, שעושים לילות כימים להגנת המתיישבים, יותקפו על ידי אלה המוגנים על ידם".

עוד נמסר כי בשיחה משותפת בין הרמטכ"ל לראש השב"כ, נדב ארגמן, ולממלא מקום מפכ"ל משטרת ישראל, ניצב מוטי כהן, הוחלט לרכז מאמץ ולפעול בשיתוף פעולה למגר בכל דרך "תופעה חמורה זו".

בהודעת דובר צה"ל נאמר כי "צה"ל יפעל יחד עם השב"כ והמשטרה למצות במהרה את הדין עם מפרי החוק והסדר".

מפקד פיקוד המרכז, אלוף נדב פדן, אמר: "מדובר בקומץ מועט של נוער עברייני שנגדו נדרש לפעול בחומרה רבה. אני מגנה כל אירוע בו תוקפים חיילים, מפקדים ואזרחים באלימות פיזית ומילולית בכל תוקף. אני רואה חומרה רבה באירועים האחרונים. צה"ל וכוחות הביטחון בפיקוד המרכז פועלים בשיתוף פעולה מלא עם המועצה האזורית שומרון על מנת למנוע פעולות מסוג זה ולהבטיח שמירה על הביטחון ושגרת החיים בקרב תושבי הגזרה. אירועים מסוג זה מסיתים את צה״ל מהעיסוק במשימתו העיקרית, היא ההגנה על אזרחי ותושבי המדינה, ושמירה על הסדר הציבורי והביטחון".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
9 תגובות - 6 דיונים מיין לפי
1
צהל
גקי | 20-10-2019 11:25
למציאות להיכנס בהם
אם הבנים פוגעים בערכי המשפחה וביסודות הבית
הבנינו הם? | 21-10-2019 10:26
אם בן של משפחה פוגע במשפחתו ובערכיה, ומערער את יסודות הבית...כיצד נגדיר אותו? כיצד נתייחס אליו?
2
הינה
התמים | 20-10-2019 11:59
מתחילה מכבסת המילים והקטנת האירועים. ביצהר היו אירועים כאלה גם בעבר. לא מדובר רק בנערים. מדובר בכך שהמתנחלים רואים את עצמם לא כפופים לחוק וכך מחנכים גם את ילדיהם. זה פרי הביאושים של המלחמה המתמדת נגד רשויות החוק והמשפט. מי שמאיים על בית המשפט בדי ניין - בל יתפלא אם בני נוער וגם מבוגרים מפנימים את המסר שאין צורך לכבד את החוק.
3
נוער עברייני?
מחפש אמת | 20-10-2019 13:40
נוער חדור אהבת ישראל ומסירות נפש זה נוער עברייני? גם עם הפעולות שלהם לא מוצדקות, ראשי הצבא והמדינה צריכים לשאול את עצמם האם אין להם אחריות בחוסר האמון והכבוד הזה של הנוער המצויין הזה לצבא (רמז: פעם היו קוראים לזה צהל. )
לא אהבה
התמים | 20-10-2019 16:50
ולא כבוד לערכיה של המדינה. אלה תושבים - ולא רק נוער - שאינם מקבלים את מרות המדינה, את חוקיה ואת ערכיה. בעיניהם כל מי ששונה מהם הוא עוכר ישראל, משומד, שונא יהודים ואויב. מכיון שהם רואים בצ.ה.ל. אויב - גם החיילים צריכים לנהוג בהם כבאויב, על כל המשתמע מכך.
4
תגובה
ב | 20-10-2019 13:57
אני לא גר ביצהר ולא מצדד באלימות אבל מעניין מה אומר הרמטכל על חיילי צהל שמותקפים עי המון ערבי פרוע ופורע האם גם איתם הוא ממצה את הדין האם גם הם סובלים ממעצרים מנהליים מחקירות שבכ אלימות האם למרות שצהל מגן על המתיעשבים הוא גם מציק להם לא פעם לחינם ? אם הגענו למצב כזה כל המערכות צריכות לעשות חשבון נפש
עוד מתקרבן
התמים | 20-10-2019 16:54
תמיד מישהו אחר אשם ומישהו אחר צריך לעשות חשבון נפש. ברור שאף מערכת איננה מושלמת , אבל מי לכל הרוחות נותן היתר לפגוע בחיילי צ.ה.ל. - אנשי מילואים וסדירים שבאים להגן על המתיישבים - כאילו הם כוח עוין ? איפה חשבון הנפש של המתיישבים שחושבים שהחוק לא נועד להם ואם החוק מפריע להם - הם עולים עליו בדי ניין ( או אבנים, ברזלים ואלות ) ?
5
שותפות
יורם | 20-10-2019 14:12
מה הפלא , הם שייכים לשותפים הטבעיים של ביבי הרבה זמן יש לנו ביצהר תופעות כאלה לכלום לא נעשה בנידון.השותפות הטבעית תמיד שורדת.
6
אזרח
ישראלי אמיתי | 21-10-2019 9:10
לא ניתן לצערי לטפל בנושא .. אם צ.ה.ל מקבל תפקיד שיטור .עם סמכויות של גננת . תמיד יהיו ילדים עם זכויות של קטינים .. אבל אבל אבל אם צ.ה.ל מקבל תפקידי שיטור שיקבל גם את הוראות היסם במשטרת ישראל .. רק רק רק ככה ולא לשלוח חיילים מסורסי הגנה עצמית ...