אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

מוטי יוגב: "זכרם של חיילנו קורא לנו לאחדות לאומית"

במהלך אזכרות לחללי מלחמת יום הכיפורים, חברי הבית היהודי-איחוד לאומי קראו להתפשר בדרך לממשלת אחדות. מוטי יוגב: "זכרם של כל חיילנו שלא שבו מהמלחמה קורא לנו לאחדות לאומית". אופיר סופר: "עלינו ללמוד איך לחיות יחד"

מוטי יוגב: "זכרם של חיילנו קורא לנו לאחדות לאומית"
  (צילום: דוברות הבית היהודי)

חברי הכנסת של הבית היהודי-האיחוד הלאומי השתתפו היום (חמישי) באזכרה לחללי מלחמת יום הכיפורים בבית העלמין בקריית שאול בתל אביב ובבית העלמין הצבאי בחיפה, שם התייחסו למשבר הפוליטי וקראו לראשי המפלגות להתפשר במגעים להרכבת ממשלה.

"מי מהבוגרים שבינינו שחוו את מלחמת יום הכיפורים, אינו זוכר את הרגע בו התחוור לו, בלב יום הכיפורים, שאנו בעיצומה של מלחמה כבדה, מהקשות שחווינו במדינת ישראל" סיפר ח"כ מוטי יוגב. "שתיים בצהריים בלב הצום, אזעקה מפלחת את האוויר. מי שתופסת אותו האזעקה בתפילתו, מי במנוחתו או עיסוקו. בשעה שלוש, קול ישראל מתחיל לשדר ברדיו, סיסמאות גיוס לכל חיילי המילואים. נהגי אוטובוסים שיוצאים מבתי הכנסת, מניעים ויוצאים לנקודות הריכוז לגיוס כוחות המילואים למערכה הכבדה".

"היינו ערים לגודל ההונאה וההפתעה שהפתיעו אותנו צבאות מצרים וסוריה, בלב צום יום הכיפורים. היינו ערים לקשיי הקרבות וההרוגים, לתחושות הקשות בימים הראשונים למלחמה, למהפך של בלימת האויב והמעבר להתקפה ולניצחון. חשנו את גודל המערכה וחשנו פספוס שלא השתתפנו במלחמה" הוסיף. "תחושה זו גרמה לי ולעוד מחברי למחזור, להתגייס בסוף שנת הי"ב ולחתום לשירות קבע לשנים רבות".

לדבריו, "זיכרם של כל חיילנו שיצאו למלחמה בשם כל ישראל ולא שבו מהמלחמה, קורא לנו לאחדות לאומית, לממשלת אחריות לאומית, שאינה פוסלת איש מכל דעות העם הזה. דעות המסכימות על היותה של מדינת ישראל, מדינה יהודית ודמוקרטית. ""זה צו השעה לאור האתגרים הביטחוניים והחברתיים העומדים לפתחנו. אחדות לאומית תכבד את זכרם של הנופלים שלחמו ונפלו למען כולנו".

אופיר סופר באזכרה בחיפה (צילום: דוברות הבית היהודי)

במקביל, ח"כ אופיר סופר ציין באירוע בחיפה כי "למדנו להילחם ולמות יחד, אך עלינו גם ללמוד איך לחיות יחד. לצערי, אנחנו זוכרים להתאחד רק בשעות צרה, והצורר – יהא אשר יהא – צורר את כולנו בצרור אחד ומזכיר לכולנו שבני עם אחד אנחנו".

"בימים אלו בהם מתנהל משא ומתן על העתיד הפוליטי של הממשלה בישראל. ראוי שנהיה ראויים כדברי הרב גץ זצ"ל, לכל אלו אשר מסרו את נפשם למען הגנת העם והמדינה" הוסיף והבהיר. "כנציג כנסת ישראל אני מבקש לשוב ולהזכיר לכולנו שכאשר יש איום על כולנו אין ימין ואין שמאל, אין מרכז ואין פריפריה, אין דתי ואין חילוני, כולנו עם אחד".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
3 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
זכרם של החיילים מחייב את התפטרותך
מוטי הבייתה | 10-10-2019 20:07
לך הביתה תככן וסכסכן
2
אחדות= עולים יחד בדי 9 על בית המשפט העליון
דרכך אינה דרכנו | 11-10-2019 0:48
מוטי יוגב מגלגל עיניים
3
מוטי, אחדות מתחילה בבית. חסוך את הצביעות!
ציוני | 11-10-2019 12:58
מגזר הצביעות והכיסאות לא יטיף לנו מוסר אחדות. הרי הם מתפצלים בעצמם בשאת נפש אחד מהשני. להטיף לנו לאחדות זה שיא החוצפה והיוהרה.