אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

תוצאות סופיות בבית היהודי: סלומיאנסקי, שקד, אורבך

ניסן סלומיאנסקי הראה מה שווה הניסיון בפוליטיקה וניצח את הפריימריז בבית היהודי, כשהוא גובר על הנבחרת של נפתלי בנט. מיד אחריו איילת שקד שלא השתמשה בשריון לאישה וח"כ אורי אורבך. אבי וורצמן ויוני שטבון ילכו לבית הדין ולבית המשפט כדי להכריע מי יהיה במקום החמישי.

תוצאות סופיות בבית היהודי: סלומיאנסקי, שקד, אורבך
  המנצח הגדול. (פלאש90)

ניסן סלומיאנסקי ניצח את הנבחרת של נפתלי בנט ברשימה לכנסת.

סלומיאנסקי השריד היחיד ממחנה אורלב, הצליח לגבור על חמשת המועמדים של נפתלי בנט, והשיג את המקום הראשון ברשימה. הח"כ לשעבר שצפוי לחזור לכנסת לאחר ארבע שנות העדרות, יביא איתו את הניסיון הפרלמנטרי שחסר לנבחרת של בנט.

אחריו ברשימה תוצב איילת שקד שכנראה שברה כל מחסום בפריימריז, כשהצליחה להתברג ברשימה למרות היותה חילונית, כשהיא אפילו לא נזקקת לשריון עבור אישה.

ח"כ אורי אורבך, שהימר על בנט בתחילת דרכו קוטף את הפירות, כשהוא אמנם יורד מקום אחד ברשימה, אך נשאר במקום ריאלי.

למקום החמישי הגיע אבי וורצמן, גם הוא נציג ממחנה בנט, אך מקום זה שהיה אמור להיות משוריין לצעיר, עומד ותלוי בהכרעת בית הדין של התנועה ובית המשפט שכנראה יתערב, בשאלה האם יוקפץ למקום זה יוני שטבון או לא. במקום השישי מוטי יוגב, שיוכל להפוך לשביעי אם שטבון יצליח בערעור.

המקום החמישי שעל פי הסקרים ספק אם הוא ריאלי יספק ככל הנראה הרבה חומר לויכוחים פנימים ולהתכתשויות בבית המשפט.

אלו שלא יכנסו למקום ריאלי, הם ד"ר דורון דנינו, ג'רמי גימפל, שולי מועלם, הרב רחמים נסימי, עמיעד טאוב וגילה פינקלשטיין.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
15 תגובות - 15 דיונים מיין לפי
1
המקום השישי משוריין ל'דמות ציבורית'...(במגבלות מסוימות)
שמואל | 14-11-2012 14:20
שימו לב לסעיף הרלוונטי בתקנון עכשיו יתחילו הקרבות על השיריונים... 37. א. במקום הראשון ברשימת המפלגה לכנסת יוצב יו"ר המפלגה. ב. במקומות השני, השלישי, השביעי והתשיעי לרשימת מועמדי המפלגה לכנסת יזכו המועמדים שזכו במספר הרב ביותר של הקולות הכשרים בפתקי ההצבעה של המועמדים לכנסת; ג. המקומות הרביעי והשמיני ברשימת מועמדי המפלגה לכנסת ישוריינו לאשה. המקומות החמישי והעשירי ברשימה ישוריינו לצעיר. ד. היה ומיקומם המקורי של שתי הנשים ושני הצעירים, הראשונים בכל קבוצה, ברשימה הנבחרת של מועמדי המפלגה לכנסת יהיה נמוך מאחד מהמקומות הנזכרים בס"ק (ג) לעיל, הם "יוקפצו" , לפי סדרם ברשימת המועמדים שנבחרו, למקומות אלה, ובלבד שלא יהיה פער גדול מ-8 מקומות בין מיקומם המקורי, לפי תוצאות הבחירות, לבין מיקומם הסופי בעקבות ה"הקפצה". היה והפער יהיה גדול מ-8 מקומות, תחליט ועידת המפלגה הנבחרת, ברוב קולות של המשתתפים בהצבעה, איזו אישה או צעיר ישובצו במקומות הנקובים בס"ק (ג). היה ומיקומם המקורי של שתי הנשים ושני הצעירים, הראשונים בכל קבוצה, ברשימה הנבחרת של מועמדי המפלגה לכנסת יהיה גבוה מאחד מהמקומות הנזכרים בס"ק (ג) לעיל, יבוטל ה"שריון" לאותו מקום. ה. המקום השישי ברשימת מועמדי המפלגה לכנסת יישמר לדמות ציבורית או לדמות שיהא בהצבתה במקום זה איזון מגזרי או אידיאולוגי. תנאי מקדים להצבתה במקום זה הוא בחירתה על ידי רוב של לפחות שני שליש מצירי הועידה המשתתפים בהצבעה. המועמד למשבצת זו יכול שייבחר גם אם לא הופיעה ברשימת המועמדים לכנסת. במידה והוועידה תבחר, מסיבה כלשהי, שלא לממש את זכותה לבחור מועמד למקום זה ברשימה, יופיע בו המועמד הבא שקיבל את רוב הקולות בבחירות למועמדי המפלגה לכנסת, לאחר שהופעלו ה"שריונים" שנזכרו לעיל. ו. בנוסף לאמור לעיל בסעיף זה, בכל שאר המוסדות הנבחרים של המפלגה ישוריינו 20% לצעירים ו 20% לנשים.
2
נבחרת מצויינת, בדיוק מה שבחרתי
אלי | 14-11-2012 14:31
סלומיאנסקי מאזן את כל הצעירים האלו שלא יהיו שרים עוד לפני שצברו נסיון... אורבך ירד למקום הרביעי בצדק לא מספיק לדבר הרבה צריך להביא תוצאות
3
תוצאות צפויות עכשיו תהיה מלחמה משפטית
אהרון | 14-11-2012 14:39
המלחמה תהיה על המקום של וורצמן. וורצמן נבחר חוקית. אבל שטבות יטען למקום לצעיר .אך מי שתרוויח בסופו של יום היא כנראה שולי מעולם שתדרוש ייצוג לאשה. ויכולה לטעון בצדק כי מכיוון ששקד לא השתמשה בשריון לאשה ולצעיר .הרי ששקד ניצלה את המקום לצעיר ולא לאשה. פלפולים פלפולים זה ימלא את בתי הדין בזמן הקרוב.ואח"כ תהיה המלחמה מול האיחוד הלאומי על הרשימה המלאה בכנסת.כשכמובן שגם לאלדד ובן ארי יהיה מה לומר.ותרשו לי להמר שלא בהכרח הם לא ירוצו במשותף.הכל כיפופי ידיים פוליטים רגילים ומחייבי המציאות.
4
נציג בית הלל-מימד דנינו לא נכנס!
חורי | 14-11-2012 15:27
טוב מאד
5
רבים על מקום לא ריאלי.אולי בקושי יקבלו 3 מנדטים
| 14-11-2012 15:27
מה בכלל הם רבים על מקום לא ריאלי ??? המקום הרביעי במפד"ל הוא בספק גדול ועל המקום החמישי אין מה לדבר בכלל. ובודאי שאם יהיה איחוד בין הבית היהודי לאיחוד הלאומי ...אז בכלל המקום החמישי עליו מתקוטטים הופך להיות המקום העשירי ברשימה המשותפת ...ש...הוא בכלל פנטזיה מזרחית וחלום באספמיה. ואם נוסיף את הרשימה המאוחדת של אלדד ובן ארי...אז בכלל שהמפדל יגידו תודה אם הם יקבלו 3 מנדטים ויצטרכו לברך ברכת הטוב והמטיב. הטוב....על זה שלא נמחקו לגמרי מהמפה הפוליטית והמטיב על זה שנשארו ב-3 מנדטים בכנסת ושוב יהיו שרים וסוררים וחברי גנבים בכנסת הבאה.
6
לא בוחרים במי שעשה הסכם דיקקטורי עם כצלה
עם אחד | 14-11-2012 15:29
רוצים דמוקרטיה ולא דיטטורה חולנית של כצלה
7
ברכה והצלחה לכל הנבחרים
יובל | 14-11-2012 15:58
8
אשר יגורתי בא. הספרדים אין לנו חלק בבנט ולא נחלה
עקיבא | 14-11-2012 16:02
בסלומיאנסקי. מה נשאר לספרדי המגורש מבית שאף פעם באמת באמת לא היה שלו. תמיד התנשאות : "רק הכסא יגדל ממכה " ואם ספרדי חלילה עלה מתחילה ההסתה וחיפוס מה תעשה המשטרה. כשתיק אפרסק נגע לאשכנזים הוא מיד התאדה. ומי חוקר לנעשה באדמות בית אל ? בתי ספר מקיפים מקופחים כי בהם הספרדים ואת שלהם מטפחים. הדוגמאות לאלפים . ספרדים יקרים לא בושה לקחת את מקל הנדודים ולבנות דבר חדש או להתחבר להיכן שאותנו רוצים. ארור הספרדי שיתן את קולו לבנט ואמר כל העם אמן.
9
יוני שטבון צודק-בהצלחה!
צעיר | 14-11-2012 16:26
המאבק הוא לא נגד וורצמן,אלא על מימוש התקנון
10
גימפל וטאוב תומכים בערעור של שטבון
| 14-11-2012 16:43
11
זו לא המפלגה שייחלנו לה. המהלך של בנט יחזק את הליכוד
| 14-11-2012 17:35
12
אורבך עיין ערך עסקן פוליטי קטן במילונבך
גם אני התפקדתי | 15-11-2012 9:27
אורבך עשה מהלכים שהביאו עליו את התוצאה הזו - דבר ראשון הוא התחנף בצורה דוחה ומגעילה ומתרפסת לבנט, ממש היה רחמנות לראות. דבר שני- הוא אמר לא להצביע לניסן כי צריך צעירים במפלגה והוא בעצמו ביטל את השריון של הצעירים. ודבר שלישי והכי חשוב - חוץ מלכתוב את המילונבך שלו הוא לא עשה כלום בקדנציה שלו בכנסת. חבר כנסת חלש שבכלל לא עשה בשביל הציבור הדתי. לא היה בוועדת כספים ולא מכיר את הרשויות ומשרדי הממשלה.לא מספיק לנו דיבורים, אנחנו צריכים מעשים. אז כדאי שאורבך יחזור לרדיו ויתן ומנוסים ומוצלחים ולצעירים ממנו לעשות את העבודה
13
ואני חשבתי שוורצמן נחשב דווקא צעיר...
חוטהשני | 15-11-2012 11:20
האם אנשים מעבר לגיל 40 הם כבר זקנים :-0 נו באמת...
14
ניסן לא שייך לשום מחנה ולכן הצליח ובגדול
שלמה | 15-11-2012 23:35
15
כריך לא כשר : שני אשכנזים וחילונת ביניהם . מי יצביע להם
רחמים | 18-11-2012 1:08