אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הדלקת נרות בסוכה: בשל הסכנה עדיף להשתמש בנרות חשמליים

הרב מנחם פרל ראש מכון צומת ומי שהיה רב שירותי כיבוי אש אומר כי עדיף להדליק נרות חשמליים בסוכה בכל מקרה שיש חשש להתלקחות ולהצתת הסוכה בשל רוחות, גשמים או חשש אחר

בשל הסכנה: עדיף להדליק נרות חשמליים בסוכה
  צילום: הדס פורוש, פלאש 90

למניעת סכנה – בסוכה עדיף להדליק בנרות חשמליים

הרב מנחם פרל ראש מכון צומת ומי שהיה רב שירותי כיבוי אש אומר כי עדיף להדליק נרות חשמליים בסוכה בכל מקרה שיש חשש להתלקחות ולהצתת הסוכה בשל רוחות, גשמים או חשש אחר.

בתשובה לפניות שהגיעו למכון כתב הרב פרל כי בכל מקרה שיש חשש ולו הקטן ביותר שהדלקת נרות בסוכה תסכן את היושבים בה עדיף להימנע מהדלקת נרות רגילים בסוכה ויש לעשות שימוש בנרות חשמליים.

בתשובתו כתב הרב פרל כי לפי ההלכה לכתחילה יש להדליק את נרות השבת והחג במקום שאוכלים בו אך יש מי שמדליקות נרות בסוכה ולאחר הברכה מכניסות את הנרות הביתה – וזה ודאי לא תקין שכן לפי ההלכה יש להדליק דווקא במקום בו יונחו הנרות.

הרב מנחם פרל (צילום: באדיבות מכון צומת)

על מנת שלא לטעות בהרגל של כל שבת, יש המדליקות נרות חג רק בלילה, עם החזרה מבית הכנסת. במקרה זה לעתים לא תהיה סכנה בהדלקת הנרות בסוכה.

כדי להימנע מסכנה הציע הרב מרדכי אליהו להדליק נרות בתוך תיבת זכוכית בסוכה. אפשרות נוספת הינה נר חשמלי עם סוללה. רוב הפוסקים כתבו שאפשר לברך על נר חשמלי כנר שבת, בפרט כאשר אין נר רגיל. על כן, אין טוב יותר מלהדליק בנרות חשמליים (עם סוללה וחוט להט) משמעותיים ומהודרים בסוכה, בכל מקום בו יש צל של חשש סכנה.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו