אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרמטכ"ל: "האתגרים לא תמו, נגיב בעוצמה לפגיעה"

הרמטכ"ל מעביר בטקס חללי הצנחנים מסר לאיראן: "צה"ל הינו צבא חזק, התקפי ואחראי, הפועל בזירות רבות". על ההתחממות ביו"ש: "המאמץ המודיעיני והמבצעי מנע פיגועים רבים, גם אם לא את כולם"

הרמטכ"ל: "האתגרים לא תמו, נגיב בעוצמה לפגיעה"
  (צילום: דובר צה"ל)

ראש המטה הכללי, אביב כוכבי, בטקס זיכרון לחללי חטיבת הצנחנים, מבהיר כי "לא נאפשר פגיעה במדינת ישראל, ואם תתרחש נגיב בעוצמה". על ההסלמה הבטחונית אמר: "נמנעו ונוטרלו אירועי ירי רקטי וסוכלו ניסיונות חדירה פעם אחר פעם".

ככובי אמר כי הקיץ האחרון היה עמוס אירועים ביטחוניים, "מעל השטח ומתחתיו, בזירות קרובות ורחוקות", ציין. הוא פירט את ההתחממות בשלושת הגזרות, ברצועת עזה – "נמנעו ונוטרלו אירועי ירי רקטי וסוכלו ניסיונות חדירה פעם אחר פעם". באיזור יהודה ושומרון – "נמשך המאמץ המודיעיני והמבצעי שמנע פיגועים רבים, גם אם לא את כולם". ועל הצפון אמר: "נעשתה פעילות לבלימת מאמצי איראן וחיזבאללה".

עם זאת, הוסיף, "האתגרים לא תמו. צה"ל הינו צבא חזק, התקפי ואחראי, הפועל בזירות רבות, בכל המימדים, וממלא הלכה למעשה את ייעודו – צבא הגנה לישראל".

הוא הזכיר את ציון מלחמת יום כיפור, לפני 46 שנה, ואמר: "אך דווקא ביום הזה, כשערב יום הכיפורים עומד בשער ומזכיר לנו את המלחמה, אנו זוכרים לא רק את הגבורה ועוז רוחם של הלוחמים, אלא גם את לקחי המלחמה. אנו יודעים שעלינו להיות מוכנים ורלוונטיים לאתגרי ההווה והעתיד, בהיקף הכוחות, בסוג היחידות ובשיטות הלחימה|.

"אתגרים ביטחוניים, ניצבו בפני מדינת ישראל בעבר וניצבים בפנינו גם היום. יכולנו להם בעבר, ואנו יכולים להם גם היום. אנו פוקחים שבע עיניים, מקיימים הערכות מצב על בסיס יומי, ומקבלים החלטות מקצועיות ואחראיות, המובילות לתקיפה וסיכול של איומים, לצד שמירה על איזונים"..

הוא פנה  לאזרחי ישראל והדגיש כי הם "יכולים להמשיך בשגרת חייהם, במדינה המשגשגת והמיוחדת שהוקמה כאן. חודשי הקיץ האחרון עברו ברובם בשקט, וכעת בתקופת החגים, אזרחים רבים פוקדים את אתרי הטבע, משפחות וחברים נפגשים, והחיים במדינה ממשיכים כסדרם. זוהי מציאות שמתאפשרת בזכות דורות של לוחמים, בזכות הנופלים ובזכות כל חיילי צה"ל ומפקדיו", דברי הרמטכ"ל בטקס.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
3 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
חסר לכם
ד | 08-10-2019 4:48
כשהמודיעין יודיע על זה שעומדת להיות מיתקפה על ישראל מידיי האיראנים ממקום איקס והמידע הוא של מאה אחוז מחובתנו לעזור לחיל האוויר עם מספר טיליים שדבר קיומם סודי ולא ידוע בעלי עוצמת הרס אדירה שהאיראנים יזכרו את הכאב שלו הרבה הרבה שנים אחרי זה אלה טיליי שיוט מדוייקים ביותר מתוצרת ישראל שדבר קיומם נשמר בסודי סודות עם יכולת הרכבת ראשיי נפץ גרעיניים במידת הצורך לכן מר חמינאי החרבן שב בשקט ואל תעשה פוזות עלינו
אז
התמים | 08-10-2019 7:22
למה אתה מגלה כאלה סודות שמורים ? אין דבר. העיקר שהאיראנים יקראו עכשיו כפר שלהם בשם רמת טראמפ. החבר הכי טוב שלהם. וביבי הקוסם הביא אותנו אל כברי פי פחת. אם מישהו חושב שפוטין, עוד חבר טוב של ביבי, יפעל למען ישראל - נכונה לו אכזבה מרה ומציאות קשה.
2
למה
למה | 08-10-2019 4:52
רציתי לעשות מנוי למשפחתי אבל בגלל שאתם מסננים אותי כמו במשטר קומוניסטי אני מוותר וגם לא יכנס לפה יותר מר סרוגים אתם לא דמוקרטיים אתם קומוניסטים.