אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

המחבל שדקר את נירית זמורה יורשע בניסיון רצח

בית המשפט הצבאי קיבל את ערעור משפחתה של נירית זמורה שנפצעה קשה ב2015 וקבע כי הרקע הלאומני של הפיגוע מחזק את כוונת המחבל להרוג את זמורה, זאת לאחר שהמחבל הורש בעבר בגרימת חבלה בלבד

המחבל שדקר את נירית זמורה יורשע בניסיון רצח

ביהמ"ש הצבאי לערעורים במחנה עופר החליט היום (שני)  לקבל את ערעור הפרקליטות בנוגע לקולת עונשו של המחבל שדקר את נירית זמורה, ולהרשיע אותו בניסיון לרצח.

השופט נתנאל בנישו, נשיא בית המשפט לערעורים, טען כי הרקע הלאומני של הפיגוע מחזק את כוונת המחבל להרוג את זמורה, וכן דחה את הספקות שהעלה בית משפט קמא לגבי פרטי האירוע. עוד קבע השופט בנישו כי אין בשבירת הסכין נסיבה שיש בה לערער על כוונת המחבל.

הסערה סביב משפטו של המחבל החלה כשהחליט בית המשפט הצבאי שלא להרשיעו בעבירה החמורה ביותר המקבילה לניסיון רצח, אלא בעבירה של גרימת חבלה מחמירה בלבד. בדיון בערעור, שהתקיים לפני חמישה חודשים, פנתה נירית זמורה לשופטים, שבה ותיארה את רגעי הפיגוע, את ניסיונו של המחבל להוציא את הסכין מגבה ואת ההתמודדות שלה ושל משפחתה לאחריו.

זמורה ניצלה בנס מפיגוע דקירה בו נפצעה קשה בצומת גוש עציון ב-2015. זאת לאחר שהמחבל השתמש בסכין קצרה, ולאחר דקירה אחת, נשברה הסכין. כאמור בפסק הדין קבעו שופטי בית הדין הצבאי, כי לא מדובר בניסיון רצח, אלא בניסיון חבלה חמורה. במהלך הקראת גזר הדין ישב המחבל וחייך. 14 שנות מאסר ותשלום פיצויים של חצי מליון ש"ח נגזרו אז על המחבל.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המלווה את נירית זמורה כנפגעת עבירה מסר "אנו מברכים על החלטת בית המשפט הצבאי לערעורים ועל הקביעה כי דקירה על רקע לאומני יש בה כדי להעיד על כוונת המחבל. בית המשפט לערעורים נתן את הביטוי הצודק לשכל הישר וההבנה אל מול מה מדינת ישראל ואזרחיה עומדים – מול טרוריסטים רצחניים. עלינו לפעול בכל הדרכים, גם המשפטיות, כדי להביא להרתעה אמיתית כנגד המחבלים. אנו צפייה שבית המשפט הצבאי יגזור שנות מאסר רבות על המחבל".

אורית זמורה סיפרה אז לשופטים,"חשתי בגבי חבטה חזקה. עד היום אני זוכרת את הקול של החבטה הלא רגילה הזאת.. הייתי מופתעת ואף פלטתי קריאת הפתעה, בעוד הפוגע ממשיך להתעסק במשהו בגבי. אחר כך הבנתי שעשה ניסיון להוציא את הסכין מגבי. חשתי שרגל שמאל חלשה וקרסתי במקום. מעדי ראיה שמעתי שהרוצח קרא קריאת אללה הוא אכבר ורץ עם סכין שלופה.. מאז ועד היום משפחתי ואני מתמודדים עם כל ההשלכות של הפיגוע והפציעה".

עוד הוסיפה זמורה "אני אומרת לכם, תקיפת אישה מאחור הוא מעשה פחדנות. מרחק הפגיעה היה קרוב ללב. היה פה זלזול בכל משפחות ישראל. עם ישראל הוא עם הנצח, אתם יכולים לפגוע בבודדים, ואני מבקשת מבית המשפט במקרים כאללה לתת את העונש המקסימלי. אני תוהה מי מוכן להגן על רוצח כזה.. אני בטוחה בניצחון של עם ישראל ושל האנושות".

 

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
3 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
ערעור על המחבל
יחיאל | 07-10-2019 15:14
אז הוא הורשע ברצח ולאן הוא הולך לבית כלא 5 כוכבים ליבי על המשפחה שהוא חי באושר והמשפחה אבלה
2
השיבה שופטנו כבראשונה
אור | 07-10-2019 16:46
מערכת המשפט שלנו הזויה ...
3
בשתי מילים: הגע הזמן!
אוראור | 07-10-2019 17:05
בשתי מילים: הגיע הזמן!