אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

האיחוד הלאומי הקים צוות מצומצם לקידום המיזוג

"שתי המפלגות לא יכולות ללכת לבד", טוען לסרוגים גורם בכיר במפלגה. "בעוד 5 דקות ניפגש בים המלח לעוד מערכת בחירות ונריב על המקומות. הציבור סולד מזה" בבית היהודי טרם נענו להצעה

האיחוד הלאומי הקים צוות מצומצם לקידום המיזוג
  (צילום: גילי יערי/ פלאש 90)

אחרי הצעתו הדרמטית של יו"ר האיחוד הלאומי השר בצלאל סמוטריץ', למיזוג של מפלגתו עם הבית היהודי, התכנסה כבר אמש (ראשון) הנהלת המפלגה במטרה להקים צוות ייעודי לניהול המגעים. אך בבית היהודי לא מתכוונים כרגע להיענות להצעה.

במהלך הכינוס לא הייתה הצבעה על איחוד שכזה שמחייב בדרך כלל אישור של חברי המרכז, שכן לא הובאו דברים קונקרטיים. אך מגורמים בכירים שנכחו בדיון נאמר לסרוגים כי רוב האנשים תמכו במהלך של הקמת מפלגה ציונית דתית אחת גדולה, אך סייגו זאת אם יהיה מדובר באיבוד ערכים והאג'נדה של האיחוד לאומי. לטענתם, ההבדלים בין הבית היהודי סביב הדגלים והערכים הם מינוריים.

לאחר הנאום של סמוטריץ', בו הכריז כי יפנה לרב רפי פרץ לקידום המהלך, התכנסה הנהלת האיחוד הלאומי, להקמת צוות מצומצם שיהיה אחראי להוביל את המיזוג בהובלה של סמוטריץ' היושב ראש, יהודה ולד מנכ"ל המפלגה וחה"כ אופיר סופר, כשהמטרה היא ליצור מבפנים את התשתית והקווים המנחים כדי לנהל את הדיון מול הבית היהודי.

עוד באותו נושא

מנכ"ל הבית היהודי: "אחדות לא מתחילה בפוליטיקה"


7

בנוסף, סמוטריץ' פנה לרב אלי בן דהן, שיוביל את המהלך לאחר שהיה ח"כ מטעם האיחוד הלאומי, ערק בהמשך לבית היהודי ומכיר את הקרביים של שתי המפלגות. גם במהלך הישיבה הראשונה של הצוות המצומצם לא ירדו לפרקטיקה, כשהשאלות הגדולות נשארות באוויר: מי הולך לעמוד בראש, איך המרכז יהיה בנוי והאם הפריימריז יישאר? אלא השאירו הכל פתוח, כשהתירוץ הוא כדי לא לסנדל את המו"מ ולבוא עם תנאים ראשוניים.

"שתי המפלגות לא יכולות ללכת לבד", טוען לסרוגים גורם בכרי במפלגה. "בעוד 5 דקות ניפגש בים המלח לעוד מערכת בחירות ונריב על המקומות. הציבור סולד מזה ומרחיק מאיתנו אנשים אז בואו נבנה את זה בצורה אחידה ונקבע את זה בצורה טובה".

באיחוד הלאומי לא הופתעו מתגובת הבית היהודי, לפיהם יעשו חישוב מחדש בתוך המפלגה ולאחר מכן ישקלו את ההליכה יחד: "הגענו לצומת דרכים בציונות הדתית וזה הזמן לעשות את זה. אנחנו מושיטים פה יד ומקווים שהם יצטרפו אלינו, להקים משהו חדש", אומר עוד בתגובה.

המטרה של האיחוד הלאומי מצד הבית היהודי היא גם שם יקימו צוות משלהם שיעבדו בשיתוף פעולה ויתחילו להניע את המהלך, שאף יכול לכלולמשהו רוחבי וגדול יותר עם הקמת מועצה ציבורית של הרב אלי בן דהן בשיתוף רבנים ואישי ציבור שינחו את המהלך.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
7 תגובות - 6 דיונים מיין לפי
1
סמוטריץ לא מחפש אחדות הוא מחפש כבוד ושליטה
זלמן | 07-10-2019 14:39
הוא יודע כמו כולם שלרוץ לבד אין לו סיכוי להביא חצי מנדט ולכן הוא רודף כביכול אחרי האחדות שבעצם הוא רק מנסה למקסם את הסיכוי שלו להמשיך להיות חבר כנסת הוא יודע יותר טוב מכולם שהוא כלומניק גמור שלא שווה כלום לא האחדות מעניינת אותו מעניין אותו רק הכבוד והשררה שבהם הוא כל כך חפץ
2
שתי הערות
משה | 07-10-2019 14:49
1. בן דהן ערק- נשמע לא טוב. למה לא עבר? 2. מי בראש? מה זאת אומרת? פריימריז
ההן זה לאוו.האחדות היא איצטלא לפילוג.
מעצם העלאתו. | 08-10-2019 2:02
.
3
הסרוגים פשוט נמאסתם
עמיר | 07-10-2019 15:21
לא בכדאי הגעתם ל 7 מנדטים, כי אין אצלכם שדרה קדמית שתוביל את המפלגה אלא ערב רב של דעות ואישים כל אחד והאורינטאציה הפולטית שלו, אתם עושים רעש של מפלגה גדולה ואתם לא.
4
איחוד הלוזרים
גרון עמוק | 07-10-2019 15:24
שתי המפגלות ביחד גם לא עוברות את אחוז החסימה בלי עוצמה יהודית. עוצמה יהודית שווה יותר לבד משתיהן ביחד. בבחירות הבאות פרץ וסמוטריץ' יזחלו על ארבע ויתחננו שיצרפו. לשווא.
5
כמו ילדים שרבים על ההגה צעצוע בספסל האחורי
אורי | 07-10-2019 15:50
מרוב פיצולים ואיחודים ושוב פיצולים, הכוח האלקטורלי האיזוטרי שלכם רק יורד ויורד
6
למה לבית היהודי עדיף לצרף את עוצמה יהודית
חשבון פשוט | 07-10-2019 17:30
עוצמה יהודית קיבלה בבחירות האחרונות 84 אלף מצביעים למרות הקמפיין המטורף נגדם. אני מאמין שבפועל היו להם 4 מנדטים ויותר, אבל גם אם נניח שהם איבדו 40 אלף בגלל הקמפיין נגדם. זה אומר שיש להם 124 אלף. בנוסף יש החבדנקים ששווים עוד 30 אלף, שיצביעו להם במידה ויקבלו מקום ראוי. לסיכום:במידה והבית היהודי יחברו לעוצמה יהודית ויתנו להם מקום ראוי, הם יקבלו 150 אלף בוחרים נוספים. סדר הרשימה לכנסת הבאה: בית יהודי:1,3,4,6,7 עוצמה יהודית:2,5,8,9 סמוטריץ לא מוסיף/מוריד כלום, הוא יתאדה ויעלם ולכן החבירה אליו מיותרת ומזיקה. לעומתו, איתמר בן גביר יתנהג תמיד ביושר והגינות, מילה שלו זה מילה.