אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

מנכ"ל הבית היהודי: "אחדות לא מתחילה בפוליטיקה"

מנכ"ל הבית היהודי, ניר אורבך הגיב על תמונה בה נראה הרב פרץ כשהא מחבק את הרב יואל בן נון, וכתב: "אחדות בציונות הדתית לא מתחילה בפוליטיקה", ברמיזה על הצעת סמוטריץ' למיזוג המפלגות

מנכ"ל הבית היהודי: "אחדות לא מתחילה בפוליטיקה"
  אורבך וסופר (דוברות הבית היהודי)

מנכ"ל הבית היהודי, הגיב על תמונה בטוויטר בה נראה הרב רפי פרץ כשהוא מחבק את הרב יואל בן נון, וכתב: "אחדות בציונות הדתית לא מתחילה בפוליטיקה", זאת בתגובה להצעת השר סמוטריץ' למיזוג המפלגות.

על התמונה עצמה הוסיף: "שאפו לרב רפי. אין ראוי מהרב יואל בן נון לפרס", זאת במסגרת טקס פרסי שר החינוך לתרבות יהודית שהתקיים אמש.

הרב רפי עם הרב יואל בן נון (צילום: חורחה נובומינסקי)

הדברים מגיעים ברקע הצעתו הדרמטית של יו"ר האיחוד הלאומי השר בצלאל סמוטריץ', לפיה הוא יפעל למיזוג של מפלגתו עם הבית היהודי, ויפנה לרב רפי פרץ כדי לדון על כך בימים הקרובים.

"אני לא רואה הצדקה ל-2 מפלגות. אפנה לרב רפי למיזוג מיידי בין 2 המפלגות" אמר אמש בכינוס מרכז של המפלגה. "יש מוקשים טכניים ומהותיים למיזוג, אך הכל פתיר. כשנמזג הכל למפלגה אחת נוכל להביא את הבשורה והחזון לכל מקום".

עוד באותו נושא

סמוטריץ': "לא רואה הצדקה ל-2 מפלגות, אפנה לרב רפי"


10

לדבריו, "יש מוקשים טכניים ומהותיים למיזוג, אך הכל פתיר. כשנמזג הכל למפלגה אחת נוכל להביא את הבשורה והחזון לכל מקום".

עם זאת, אתמול בכר הערכנו כי בבית היהודי לא ימהרו לקפוץ על ההצעה של סמוטריץ'. למרות שהם למדו לעבוד יחד, עדיין נמצאים משקעים רבים בין המפלגות משתי מערכות הבחירות האחרונות. גורמים במפלגה אמרו לוואלה, ""המפלגה נמצאת כרגע במצב מורכב. קודם נבצע פעולה של שיקום, ואחר כך סמוטריץ' יוזמן להצטרף אלינו".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
7 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
הם לא רוצוים אחדות
חיים | 07-10-2019 11:30
הכל סיפורי ספתא ותירוצי סרק הם מומחוים בלהיתחמק
2
הוא לא שווה יותר מחצי מנדט
סמוטריץ מנסה לעקוץ.. | 07-10-2019 12:22
קיבל 2 מנדטים כמו הבית היהודי, למרות שהוא שווה חצי מנדט. מנע את האיחוד עם עוצמה יהודית ששווה כפול 4 ממנו... בפעם הבאה עושים איחוד בית יהודי עם עוצמה יהודית, ומשאירים לסמוטריץ מקום אחד ספק ריאלי... חייבים פעם אחת ללמד אותו ואת המאפיה שלו לקח!
3
Bb הצליח לפרק העם לחלקיו, כדי להעצים כוחו
המדינה מתפרקת לשבטים | 07-10-2019 14:35
השמאל והימין מתפרקים לשבטים, בהמשך לחמולות..ואחר כך למשפחות...ובסוף לפרטים. התהליך ברור. המדינה שבכוח האחדות שכפה עליה דוד בן גוריון...הן איחוד הכוחות הלוחמים מימין (=אצל ולחי) ומשמאל (=הפלמח), והן כור ההיתוך החברתי והתרבותי, הצליחה להתגבר על אתגרים אדירים...עומדת להתפרק.
מי ששבע מתפלג מי שרעב מתאחד
מנעמי השילטון | 08-10-2019 15:01
שנים באופוזיציה גרמו לפיצול כי אפשר. מי שחלקו קופח בעוגה הציבורית לאחר שנים באופוזיציה דווקא התאחד לכחול-לבן.
4
ניר אם זו תגובתך הראשונית לרצון למיזוג עליך לפרוש מיד
איתן | 07-10-2019 15:20
יש לניר זכויות רבות בעשיה ובפרט בתוך הבית היהודי בהובלה בשיקום ובעצמה, אך מערכות הבחירות האחרונות מוכיחות שחייבים מיזוג! והוא עוד מתפלפל
הו לא רוצה שום מיזוג
חיים | 07-10-2019 17:53
כי זה ידחוף אותו החוצה במידה ויהיה פרימריס
5
זה לא ספין של סמוטריץ
משה | 07-10-2019 18:13
עוצמה יהודית קיבלה בבחירות האחרונות 84 אלף מצביעים למרות הקמפיין המטורף נגדם. אני מאמין שבפועל היו להם 4 מנדטים ויותר... אבל גם אם נניח שהם איבדו 40 אלף בגלל הקמפיין נגדם, זה אומר שיש להם 124 אלף. בנוסף יש את החבדנקים ששווים עוד 30 אלף, שיצביעו להם במידה ויקבלו מקום ראוי... לסיכום:במידה והבית היהודי יחברו לעוצמה יהודית ויתנו להם מקום ראוי, הם יקבלו 150 אלף בוחרים נוספים. סדר הרשימה לכנסת הבאה: בית יהודי:1,3,4,6,7 עוצמה יהודית:2,5,8,9. סמוטריץ לא מוסיף/מוריד כלום, הוא יתאדה ויעלם, ולכן החבירה אליו מיותרת ומזיקה. לעומתו, איתמר בן גביר יתנהג תמיד ביושר והגינות, מילה שלו זה מילה.