אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

בקבוקי תבערה ומטענים בכניסה הלילה לקבר יוסף

במהלך כניסת כ1000 מתפללים למתחם קבר יוסף התפתחה הפרת סדר שכללה יידוי אבני ובקבוקי תבערה וכן 4 מטעני חבלה נמצאו במקום, התפילה התקיימה כסדרה וללא נפגעים, בין המתפללים היה גם השר אלי כהן

בקבוקי תבערה ומטענים בכניסה הלילה לקבר יוסף
  קרב יוסף הלילה (באדיבות: דובר צה"ל)

לוחמי צה״ל, כוחות מג״ב, משטרת ישראל והמנהל האזרחי אבטחו את כניסתם של כ-1,000 מתפללים שנכנסו הלילה למתחם קבר יוסף בעיר שכם. במהלך כניסת לוחמי צה״ל במטרה לאפשר את כניסת המתפללים, התפתחה הפרת סדר בהשתתפות עשרות פלסטינים שיידו אבנים, השליכו בקבוקי תבערה והבעירו צמיגים. הלוחמים הגיבו באמצעים לפיזור הפגנות.

בנוסף נמצאו ארבעה מטענים בייצור עצמי, אין נפגעים ולא נגרם נזק. התפילות התקיימו כסדרן.

מטען שהתגלה הלילה בשכם (באדיבות: דובר צה"ל)

סליחות בקרב יוסף הלילה קרדיט: מנהלת קבר יוסף וגלעד הדרי

בין הנכנסים היו גם: ו "שר הכלכלה ח"כ אלי כהן, ראש מועצה אזורית שומרון יוסי דגן, ח"כ משה ארבל (ש"ס), ח"כ אופיר סופר (ימינה) וכן משפחתו של הלל ליברמן הי"ד, שהגיעה בדיוק 19 שנים לאחר הרצח לקבר יוסף, לקיים עבורו אזכרה במקום בו נרצח.

שר הכלכלה ח"כ אלי כהן: "אני מרגיש זכות גדולה להיות כאן היום. את הביקור הזה, בקבר יוסף אני מתכנן כבר חצי שנה, ועלה בידי דווקא עכשיו בזמן הקדוש הזה לפני יום הכיפורים להגיע. אני רוצה לחזק את כל כוחות הבטחון שעושים למעננו בכל מקום. אני רוצה להבטיח לכם, ראש מועצת שומרון דגן וסגנו דוידי אנחנו נמשיך יחד, בחיזוק הארץ וההתיישבות, כאן בשומרון ובכל מקום".

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן: "היום אחרי 19 שנה, היום המביש והנורא של הבריחה והנסיגה מקבר יוסף, נמצאת איתנו המשפחה של הלל ליברמן שנרצח באותו יום בלינץ' נוראי, כשהיה בדרך לכאן. מאז עם ישראל כולו, משתוקק לחזור לכאן, בצורה מלאה, לממש את הריבונות היהודית כאן עם דגל ישראל, ולחזור לכאן בצורה מלאה, אנחנו קוראים לממשלת ישראל בתום 19 שנה, לתקן את העוול הזה. שישיבת עוד יוסף.חי תחזור לכאן, ולממש את הריבונות היהודית כאן"

חכ משה ארבל: "יוסף הצדיק יצא מבית האסורים בראש השנה ועלה לגדולה בימים הללו, ימים שעולים לגדולה, אנחנו נתפלל כולנו שגם המקום הקדוש הזה יעלה לגדולה"

ח"כ אופיר סופר: "הגעתי להתפלל בקבר יוסף הצדיק שהוא מקום משמעותי רגשית עבורי, ביחד עם כלל ישראל שבאו להתפלל על עצמם ועל עם ישראל שנחתם לחיים טובים ולשלום. אני מחזק את כוחות הביטחון ואת כל העוסקים במלאכת כניסת היהודים לציון הקבר, מי יתן ונוכל לעשות זאת בקביעות בעזרת ה' וכל יהודי יוכל להתפלל בקבר הקדוש בכל זמן."

בנוסף במהלך הלילה עצרו לוחמי צה"ל וכוחות שב״כ, מג"ב ומשטרת ישראל באיו"ש עשרה מבוקשים החשודים במעורבות בפעילות טרור, טרור עממי ובהפרות סדר אלימות לעבר אזרחים וכוהב"ט. החשודים הועברו לחקירת כוהב"ט.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו