אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום
מבזק

40 אקדחים נתפסו: סוכלה הברחת נשק בגבול לבנון

הותר לפרסום כי לפני שלושה שבועות, בשבת כי תצא (14 בספטמבר), בפעילות משותפת של כוחות צה"ל ומשטרת ישראל, סוכל ניסיון הברחת נשק בגבול לבנון.

40 אקדחים נתפסו: סוכלה הברחת נשק בגבול לבנון
  (צילום: דובר צה"ל)

הותר לפרסום כי לפני שלושה שבועות, בשבת פרשת כי תצא (14 בספטמבר), בפעילות משותפת של כוחות צה"ל ומשטרת ישראל, סוכל ניסיון הברחת נשק בגבול לבנון.

בשעות הבוקר זיהו תצפיתניות מגדוד 869 התנהלות חשודה של שני אנשים בצד הלבנוני של הגבול סמוך לגדר. לוחמי צה״ל הגיעו למרחב והחלו בתהליך בדיקה וזיכוי.

האירוע נוהל בשטח על ידי לוחמי צה״ל וכוחות משטרת ישראל שבדקו את התיקים שנמצאו בשטח. בנוסף, נעצר חשוד בצד הישראלי של הגבול סמוך לנקודה. החשוד הועבר לחקירת כוהב"ט, אשר ממשיכה להתנהל.

צילום: דובר צה"ל

בתיקים נמצאו כ-40 אקדחים ומחסניות אשר תוכננו להגיע ממדינת לבנון למדינת ישראל. הרקע לאירוע נבדק. צה״ל ומשטרת ישראל ימשיכו לפעול על מנת לסכל כל ניסיון הפרה של ריבונות מדינת ישראל והברחה של אמצעי לחימה לשטח ישראל.

טוראי עדי בן נעים, התצפיתנית שזיהתה את החשודים: ״ראיתי חשוד מתקרב לגדר וישר הבנתי שמדובר במקרה חריג. ברגע שהבנתי במה מדובר הקפצתי כוחות והכוונתי אותם לנקודה. רק אחרי האירוע, הבנתי שסיכלנו הברחת נשק גדולה מאוד. תפקידי כתצפיתנית הוא לזהות את מה שקורה בשטח ולהוות עיניים עבור המפקדים, וזה בדיוק מה שהרגשתי שעשיתי באירוע הזה".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
אנחנו עסוקים בפוליטיקה ובתקשורת יותר מידי
זאת המציאות | 03-10-2019 23:46
המציאות האמיתית היא לא הספינים של הפוליטיקאים המפונפנים, אלה מה שקורה לילה לילה בשטח. ותודה ללוחמים