אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

בושה: הופעות של חניכים חשובות יותר מתושבי הדרום?!

מול הבקשה לדחות את שבת הארגון, ענה המזכ"ל כי זה מורכב מאוד משום ש"סניפים רבים סגרו אולמות להופעות". דורון מלצר חושב שזו תשובה לא חינוכית שאין בה נאמנות לדרך.

בושה: הופעות של חניכים חשובות יותר מתושבי הדרום?!
  זה פחות חשוב? תושבי נתיבות (פלאש90)

כרמל אברג'ל, מדריכה בסניף בני עקיבא בנתיבות כתבה סטטוס שקרא לדחות את שבת ארגון בכל הארץ, בעקבות המצב בדרום.

הסטטוס זכה למאות לייקים, ועשרות שיתופים ותגובות.

תגובת מזכ"ל בני עקיבא לא איחרה לבוא ועיקרה: אנחנו חושבים עליכם, אפילו נפגין למענכם. אבל לדחות את שבת הארגון זה מאוד מורכב משום (ציטוט) "שבמוסדות רבים השבת הבאה איננה חופשית וסניפים רבים סגרו אולמות להופעות וכדו'"

דני הירשברג, אלו השיקולים שלך? שבת חופשית והופעות?

איזה מסר אתה נותן לנוער שעבד חודש שלם בנושא "נאמנים לדרך"? שההופעות יותר חשובות מההזדהות עם תושבי הדרום? שהנאמנות היא לדרך אבל לא לאנשים שהולכים איתך בדרך?

יש מלחמה בדרום, ואולי כדאי שאנחנו נבין את זה קודם כל, אולי כך יבינו גם אחרים.

דחיית שבת הארגון (לשבת החופשית הבאה במוסדות – הנה, גם פתרתי בעיה אחת קשה) תגרום קודם כל לנו לחשוב ולהבין שיש כאן מציאות לא נורמאלית.

וכך נמשיך בדרך שאנחנו כל כך נאמנים לה.

בתקווה לשבת ארגון שקטה ובטוחה

בב"ח לתו"ע

דורון מלצר

==

דורון מלצר היה חניך ומדריך בסניף בנ"ע בקדומים ואבא לבן בשבט נבטים בסניף לוד מרכז.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
8 תגובות - 8 דיונים מיין לפי
1
מה רוצים ממזכ"ל שמתרפס בעצרת רבין
| 12-11-2012 18:45
כשאין ערכים זה כל דבר
2
כנראה הוא עסוק בלחבר נאום לזכר רבין
יוסי | 12-11-2012 19:07
3
לא צריך להגזים בטענות
| 12-11-2012 19:18
הטענה שאפשר לדחות לשבת החופשית הבאה פשוט מראה על חוסר הבנה בתחום. השבתות החופשיות במוסדות כלל לא מתואמות אחת עם השניה, כמעט אין שבת בכל השנה שכל (או רוב) המוסדות בשבת חופשית. למעט שבת ארגון, עליה מודיעם בנ"ע מראש והמוסדות נערכים בהתאם. וכן, גם אם אני גם מרגיש שיכול להיות עוצמתי ונכון לדחות את השבת, אני מבין מאוד את הטענה בדבר הסיבוכים של ההשלכות. סניפים שסגרו עם אולמות, מוסדות שיאלצו לשנות את לוחות השבתות שלהם. אני מסכים עם ההרגשה, אך לא עם התקיפה המאסיבית.
4
עושים מהטפל עיקר ומהעיקר טפל
יוסי לוי | 13-11-2012 0:03
מה שקראתי בכתבה מזכיר לי סיפור ששמעתי על א' שאני לא זוכר את שמו ומעשה שהיה כך היה הזמינו אותו לשבת ארגון כדי להיות שליח והוא אמר לקומונרית בהתחלה כן וביום רביעי הוא התקשר לקומונרית ואמר לה תראי אני לא יכול לבוא תמצאי מישהו אחר ובאותו סניף מישהו אחר העביר את הפעולה ובסוף הערב הגיע אדם חילוני ואמר לחבר'ה: שלום לכולם, לא רחוק מכאן יש בית אבות שנשרף וצריך לעזור לזקנים שהיו שם, והוא מבקש עזרה והחבר'ה התחילו לגמגם ולומר לו תראה אנו לא יכולים היום וגם לא מחר אולי באמצע שבוע הבא ותוך כדי שהם מדברים על הנושא הוא קם והוריד את המסיכה מעל פניו ואמר שלום אני הייתי צריך להעביר פעולה כאן הערב ורציתי לבדוק אתכם אם אתם רציניים לגבי הערכים שלכם ונוכחתי לדעת ששבת אירגון היא עוד חג שקם לאחרונה עד כאן הסיפור יכול להיות שיש שינויי פרטים אבל זה בעיקרון הסיפור וראוי להדגיש שלא כולם כך מתנהגים אלא הרוב והמסר שאולי כדאי להפסיק עם המנהג של שבת אירגון וכדאי לעשות תרומה לקהילה במקום
5
הפסד מרובה, טרחה דציבורא, דבר האבד, עגמת נפש
| 13-11-2012 1:16
כל אלו זה לא מושגים מצוצים מהאצבע. המאמר לוקה בצדקנות יתר של מי שלא בקי בפרטים אינו מעורב בעשיה ולא נושא בעול (עם כל הכבוד לכך שהיית מדריך בסניף קדומים...) יש צד שני למטבע גם בעצם הרצון להמשיך בשגרה ולהראות שהאוייב לא שובר אותנו ולא משבש את סדרי חיינו.
6
תגובה
דני הירשברג | 13-11-2012 1:50
דורון שלום וה' עמך בעייני דווקא מתוך נאמנות לדרך ומתוך תפיסה כי אויבינו לא יצליחו לשבש את חיינו אנו נקיים את חגיגות שבת הארגון שיעמדו בסימן נאמנות לדרך ונאמנות לעם, כמובן שניתן לחלוק על ההחלטה ועל הגישה ולהציגה כחוסר נאמנות וכמונעת משיקולים אגואיסטיים וכדו' אך לאורך ההיסטוריה נמנענו בחברה הישראלית מלבטל אירועים או שגרת חיים כתוצאה מפעילותם של אויבינו, כך נהגנו לאחר פיגועים נוראיים בערב חג הפורים כך נהגנו בימי עצמאות שבערבם אירעו פיגועים וכך נהג עם ישראל בחג הפורים שחל יום לאחר האירוע הנורא בפיגוע האוטובוס במעלה עקרבים! אני מאוד מקווה שעד שבת יוכלו תושבי הדרום לחזור לחיים נורמליים ובכל מקרה אני מתכוון לשהות השבת יחד עם חניכנו באחד מסניפי הדרום ולהשתתף שם באירועי שבת הארגון. ולסיום, נימת הזלזול שבה נכתבו הדברים, המחשבה שהחלטה מעיין זו שקיבלנו בהנהגת התנועה התקבלה כלאחר יד רק משיקולים שוליים - אינה מכבדת בעיניי את הדיון ואת הנושא. בברכת חברים לתורה ועבודה ובתפילה לשקט ולרוגע לכל יושבי הארץ דני הירשברג בהזדמנות זו אני מבקש מגולשי האתר המכובד לכבד את כולנו - הערות ציניות ופוגעות תחת חסות של עילום שם אינן מוסיפות ואינן תורמות לא לדיון ולא לכבוד האתר...
7
תשובה לדני הירשברג
דורון מלצר | 13-11-2012 9:58
דני שלום, יברכך ה' דבר ראשון, מצטער אם הרגשת זלזול בדברי. אני הערכתי ומעריך מאוד את תנועת בני עקיבא ואותך באופן אישי כעומד בראשה. לא התכוונתי לזלזל או לפגוע. לעניין הדברים עצמם: הדברים שכתבתי נגעו לתגובתך הראשונית כפי שהובאה כאן, בה השיקולים היו שבת חופשית וביטול הופעות. מול עיני ראיתי מדריכה מנתיבות שכל עולמה הוא בני-עקיבא (קשה לה עם ביטול החזרות ועם העובדה שאצלם יכריזו על השם החדש אחרי כולם) היא יושבת במקלט באמצע מלחמה, מתחננת שתנועת הנוער שלה תכריז ותצא באמירה חריפה (באמת קשה) בגלל המצב הלא נורמאלי שנמצאת בו המדינה, ואתה ענית לה בטענות טכניות. אני בטוח שישבו בהנהלת התנועה בכובד ראש והחליטו על הצד הטוב ביותר, ולכן אני לא דן בטענה הרשמית שיצאה מדוברות התנועה ובטענות שכתבת כאן, שאכן עונים לעניין (גם אם יש כאלו שחולקים עליהם) בב"ח לתו"ע דורון מלצר
8
קצת אחריות
יוני ורנר | 14-11-2012 18:35
חברים,מזכ"ל בני עקיבא הוא אדם עם אחריות.תנו לו להוביל את דרכו ותסמכו עליו שהוא יעשה את הטוב ביותר לחניכים ולתנועה מתוך אחריות ושיקול דעת. כרגע המצב משתנה בעקבות תגובת צה"ל ומן הסתם התנועה בהובלת דני תקבל את ההחלטות ביותר. חניכי מחוז דרום מבינים את המורכבות ומכבדים כל החלטה של מזכ"ל התנועה. יוני-רכז הדרכה מחוז דרום