אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב לאו: "באלול הקב"ה עושה את הצעד הראשון לקראתנו"

בכנס לקראת ראש השנה בסימן "קראוהו בהיותו קרוב" שאורגן על ידי המחלקה למורשת ישראל בעירית ירושלים ובהשתתפות רבני המדרשה בקמפוס טל של המרכז האקדמי לב, השתתפו מאות סטודנטיות ונשים צעירות וזכו לקבל ברכות מהרב אליהו ומהרבנית מזרחי

הרב לאו: "באלול הקב"ה עושה את הצעד הראשון לקראתנו"
  צילום: מיכאל ארנבורג

מאות סטודנטיות ונשים צעירות דתיות התכנסו בהיכל שלמה ומילאו את האולם עד אפס מקום, ליום עיון והכנה לראש השנה בסימן "קראוהו בהיותו קרוב".

הסטודנטיות והנשים הצעירות שמעו שיחות התחזקות לקראת הימים הנוראים מפי ראש מדרשת טל הרב יהונתן אורן, נשיא המרכז האקדמי לב פרופ' חיים סוקניק, הרב הראשי לישראל דוד לאו, רב העיר צפת שמואל אליהו, הרבנית ימימה מזרחי ורבני מדרשת טל הרבנית אהובה צוקרמן והרב יעקב שמעון, במטרה לחוות התעלות רוחנית בימים אלו ובמטרה שהימים הללו ישפיעו על השנה כולה. בסוף היום נהנו המשתתפות מהופעה מלאה של אלישע בירנבאום שהצליח לגעת בליבן של המשתתפות.

אלישע בירנבאום. צילום: מיכאל ארנבורג

את היום פתח אריה קינג, חבר מועצת העיר ומחזיק תיק מורשת ישראל שברך את המשתתפות והציג את הפעילות הרחבה של עיריית ירושלים הנוגעת לכל גווני הציבור בעיר, כל ציבור לפי הגוון והתכנים המתאימים לו והכל כדי להגדיל תורה ולהאדירה. קינג הוסיף ואמר שהעירייה פועלת רבות לטובת הסטודנטים בעיר ועוד היד נטויה.

צילום: מיכאל ארנבורג

ברגע מרגש במיוחד שהפך למסורת, ביקש הרב שמואל אליהו מהנשים להניח ידיים האחת על ראש חברתה ולברך אחת את השניה בברכות אישיות לשנה טובה. הנשים נענו בשמחה למחווה המיוחדת של הרב והרב אף ברך את כל המשתתפות בברכת שנה טובה הצלחה בעבודה, בלימודים, וכמובן – גם במציאת שידוך.

צילום: מיכאל ארנבורג

לדברי הרבנית ימימה מזרחי: "כל אחת מאיתנו רוצה להרגיש "דרושה" – דרושה בעבודה, דרושה אצל הבעל, דרושה אצל הילדים וכמובן אצל הקב"ה. ראש השנה הוא הזמן שבו אנו הופכות להיות דרושות אצל הקב"ה כפי שנכתב בספר ישעיהו "לא יאמר לך עוד עזובה ולארצך לא יאמר עוד שממה כי לך יקרא חפצי בה". בסיום דבריה ביקשה הרבנית מכל אחת מהמשתתפות להתפלל עבור חברתה כפי שכתב ר' נחמן מברסלב "שכשאדם יושב לדבר בחברו זה בחינת ראש השנה".

צילום: מיכאל ארנבורג

ראש מדרשת טל, הרב יהונתן אורן, ריתק את המשתתפות במצגת ובהרצאה המסבירה את המשמעות של "דירשו השם בהימצאו". הרב הסביר ש"גם כאשר אנו במצב אופטימלי שחיינו טובים בלי דאגות גם אז אנו צריכים לזכור ולדרוש את השם ולא לקרוא אליו רק כאשר כואב לנו".

הרב יהונתן אורן. צילום: מיכאל ארנבורג

אתי שטרן ראש קמפוס טל סיכמה את היום ואמרה: "מרגש לראות ציבור כל כך גדול של נשים וסטודנטיות שבאות להתחזק לקראת ראש השנה. אנחנו במדרשת טל מצמיחים נשים שמשלבות בצורה מיוחדת בין לימודים תורניים ולימודים אקדמיים ברמה גבוהה והבוגרות שלנו מבוקשות מאוד בשוק העבודה דווקא בגלל השילוב המיוחד של רמה מקצועית גבוהה עם אישיות בעלת ערכים ומידות טובות".

אתי שטרן. צילום: מיכאל ארנבורג

 

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו