אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

בגלל הכבאים: מופע הסליחות הענק של דוד ד'אור בסכנת ביטול?

ארגון עובדי הכבאות, הוציא הודעה לפיה אירוע הסליחות הענקי בבריכת הסולטן בהובלת דוד ד'אור ואמנים נוספים בסכנת ביטול, זאת בשל עיצומי הכבאים על תנאי העסקתם. מנציבות כיבוי והצלה הבהירו: "נעמיד את האמצעים הדרושים לקיום עצרת הסליחות"

מופע הסליחות הענק של דוד ד'אור בסכנת ביטול
  צילום: אלעד גוטמן

יממה לפני מופע הסליחות הענק בבריכת הסולטן, בו אמורים להשתתף אלפים. ארגון עובדי הכבאות הוציא היום (ד') הודעה, לפיה המופע שאמור להתקיים מחר ובמוצ"ש – בסכנת ביטול. על אף ההודעה הזו, נציבות כיבוי והצלה הבהירו, כי לא יתנו שהמופע יבוטל: "נעמיד את האמצעים הדרושים לקיום עצרת הסליחות".

ההודעה יוצאת לרקע עיצומי הכבאים על תנאי העסקתם, דבר שעלול לטעמם להביא לביטול אירוע הסליחות הגדול המתוכנן מחר (חמישי, 3.10) ובמוצ"ש (5.10.19) בבריכת הסולטן בירושלים, בהובלת דוד ד'אור ואמנים נוספים בהם: אמיר דדון, בניה ברבי, עידן עמדי, ליאור אלמליח וג'קי לוי.

עוד באותו נושא

מתחזקים: מיטב אמני ישראל מתכוננים לסליחות. צפו


5

באירוע נדרשת אבטחה של כבאית, אך בשל החלטת ארגון עובדי הכבאות לעבוד במתכונת שבת – אין הכבאים מאבטחים אירועים. יש לציין כי עיצומי הכבאים נמשכים כבר שבועיים, ולמרות פניות של המדינה ונציבות כבאות והצלה להפסיק את העיצומים בטענה לפגיעה במבצעיות, בית הדין לעבודה בחר שלא להתערב וקבע כי עיצומים הם כלי לגיטימי במאבק על תנאי העסקה.

תגובת כבאות והצלה לישראל מחוז ירושלים לאיומי העיצומים של ועד הכבאות: "בכבאות והצלה לישראל מחוז ירושלים, מוסרים לציבור. למרות איומי ועד העובדים, כי לא יתקיימו אירועי חגי תשרי, ובהם מופע סליחות, צעדת ירושלים וכו'…כל האירועים, המופעים והחגיגות יתקיימו כסדרן ללא שום הפרעה!"

מנציבות כיבוי והצלה נמסר בתגובה: "מצער להיווכח כי יו"ר ועד ארגון הכבאים רותם את ארגון כבאות והצלה לצרכיו האישיים פעם אחר פעם תוך שהוא נוקט בצעדים ארגוניים פרועים וכוחניים שעלולים לסכן את הציבור. מפקד כבאות והצלה ירושלים יעמיד את האמצעים הדרושים לקיום עצרת הסליחות כמתוכנן ומבלי לפגוע בציבור הרחב".

אבי אנקורי, יו"ר ארגון עובדי הכבאות: "אנחנו מבקשים סליחה מציבור המאמינים שרצה להשתתף באירוע, אבל לצערנו אנחנו נאלצים לנקוט בצעדים ארגוניים כדי להפסיק את הפגיעה בעובדי הכבאות. למרות העיצומים אנחנו ממשיכים לצאת לכל קריאה שמגיעה למוקדי החרום שלנו, בין אם מדובר בהצלת חיים או בהצלת רכוש".

טפסר ניסים טויטו מפקד כבאות והצלה מחוז ירושלים:"בעקבות פניות מאזרחים מודאגים בירושלים שהגיעו אליי, לאחר ששמעו בתקשורת על ביטול האירועים הצפויים בירושלים לרגל חגי תשרי ע"י ועד הכבאות, החלטתי לפנות לציבור ולהבטיח לו! לא תהיה שום פגיעה באירועי הסליחות החשובים כל כך לאזרחי ישראל, ולא תהיה שום פגיעה במופעי ואירועי יום כיפור וסוכות בירושלים. אירועים שהם מסורת קדושה וחשובה לתושבי ירושלים וישראל

-עוד מוסיף מפקד כבאות והצלה מחוז ירושלים: "את הדיונים שיש לנו עם ועד הכבאות, אנחנו מתכוונים לעשות בצורה מכובדת ומכבדת כלפי הוועד ולטובת לוחמי האש, אך בשום מצב, לא נסכים להכניס בתווך את אזרחי ישראל ותושבי ירושלים, להם מגיע לחגוג בחגי תשרי ללא כל הפרעה תוך כדי הגנה של לוחמי האש על שלומם ובטחונם. בהזדמנות זו, אני מאחל לכל תושבי ירושלים ומבקריה, גמר חתימה טובה וחג סוכות שמח!"

מטעם מארגני המופע טרם נמסרה תגובה

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
שהממז וקציני התחנה המתרוממ ים יצאו
גיא | 02-10-2019 16:10
ויאבטחו או שדדי בעצמו ילך