אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב יוסף זייני: אסור לשלוח את הילדים לחוג קראטה

במכתב לבני קהילתו באשדוד כותב הרב יוסף זייני, כי כדי להוציא את הילדים מהטלויזיה ומהמחשב יש לשלוח אותם לשיעורי תורה ולא לחוגי אומניות לחימה "ב"ה איננו יוונים, מתייוונים או רומאים."

הרב יוסף זייני: אסור לשלוח את הילדים לחוג קראטה
  משחית את הנפש. חוג קראטה (פלאש90)

לפני דור נהוג היה למשוך ילדים וילדות משכונות עוני על ידי ממתקים כגון 'קרמבו' לפעילות תורנית בבתי הכנסת, ללימוד חומש, דינים או תהילים.

מאות ממתקים אלו איבדו מכוחם וכל מיני מכשירים משונים ומשוכללים מהפנטים את ילדי ישראל במשך שעות, והתוצאות ידועות לצערנו, הבורות גואה ויראת השמיים אזלה והידלדלה.

אמנם דווקא במצב כה מפחיד הגענו אולי אצל חלק מהציבור לנקודה שניתן ממנה לבנות דרך הצלה מסוימת לילדינו.

הורים רבים שמחים לראות את בניהם הולכים בשמחה לכמה שעות של תלמוד תורה אחר הצהריים במסגרת הקהילה בבית הכנסת השכונתי, עבורם כל דקה בבית המדרש היא ממש הצלה מייבוש השכל או מטמטומו בישיבה מול המסך בבית. והפלא שהילדים יותר שמחים מהוריהם.

לא לחנך את הילדים לאלימות

מו"ר הרצי"ה זצ"ל שהיה כ"כ מעריך ומוקיר את ערכו של צה"ל כמצווה ציבורית ופרטית היה סולד בלי גבול מהשתתפות בגדנ"ע באומרו שאת נערי ישראל יש להכשיר להיות בנים נאמנים לעמם במידותיהם ובתורתם ובשעת הצורך כאשר יגדלו ויצטרכו לשרת את עמם אז ואז בלבד יוכשרו להיות חיילים אמיתיים ומוצלחים של עם ישראל, ולא לפני כן.

וכשם שלא מראים משחק כדורגל וכדומה לילד כי הדבר מלא אלימות והורס את נפש הנוער כך לא נראה לילדינו תמונות של עדר נמרים המתנפל על עדר זברות לטורפו ונשאיר זאת למנהלי גני החיות, אם הם זקוקים להכיר את דייריהם.

לכן לא יעלה על הדעת לאפשר לילדי ישראל להשתתף בחוגי ג'ודו או קראטה או אומנויות לחימה כי ב"ה איננו יוונים, מתייוונים או רומאים.

כל החוגים הללו נולדו מייאוש ההורים מגודל הזמן הפנוי שעלול להיות לא מנוצל ב"ה התורה הדריכה אותנו היטב מה חובת הורים לבניהם (הלכות תלמוד תורה להרמב"ם פרק ב הלכה ב).

להוסיף יראת שמים

תלמידים המסיימים את לימודיהם באמצע אחר הצהריים רצים לחוגי תורה ומשנה כבר פחות משעה אחרי הגעתם לביתם. כנראה שלימוד התורה שאינו במסגרת מועתקת מעולם החול אלא שהוא לשם שמיים, סגולה יש בו לעורר את תום הילדות וקדושתו!

והננו כבר עדים איך "מצדדים שונים תבוא ותתגלה התשובה. אחד מיוחד מצדדיה אלה יהיה הצער על העלבון שנעלם הרוח הגדול האצור בכל מה שהנחילונו אבותינו שאין שיעור לעוזו וכבודו… בחושך הכפרני גרם… לתעות בשדות זרים שאין בהם לשד וחיים בעדינו כלל (כל השכלול הטכנולוגי הביא אולי תועלת לאומות העולם אבל עבורנו זו ירידה נוראה להושיב את בנינו מול מסכים אלה במקום מול מסכתות שלנו) חופש הקודש הפנימי שבנשמה יצא ממאסרו…

ויחל כל רוח… לשתות לרוויה ממקור החיים העליון, הדעה והרגש וטעם החיים… ייוולדו ותיגלו אז בחטיבה אחת מאור חיים זה תצמח ישועת עולמים… להחיות על ידו את הכלל ואת הפרט, הלקים סוכת דוד הנופלת ולהסיר חרפת עם ד' מעל כל הארץ" (אורות התשובה ד,ט)

==

הרב יוסף זייני הוא רב שכונה ד' באשדוד וראש ישיבת אדר היקר.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
13 תגובות - 12 דיונים מיין לפי
1
צביעות
יונתן | 12-11-2012 11:53
אז איך זה שלאחיך, הר' אליהו רחמים זייני יש חגורה שחורה בקראטה? קיבל את זה משמים?
2
ל1. הא לן הא להו
יוסף | 12-11-2012 12:17
בחו"ל כדי להתגונן מהגויים היה צורך ללימוד אומניות לחימה ולהסתובב עם נשק קר. אבל בארץ אתה לא מצפה שילד ילך לבית הספר עם סכין או אולר.
3
איך תקיים את "נפש בריאה בגוף בריא"
isar | 12-11-2012 12:29
הרי הרמב"ם כתב כי בור ועם הארץ מי שלא יודע קרוא כתוב ושחייה. פעילות גופנית מובנית בקבוצה (ולא לבד) היא התשובה. אולי זו לא הפעם הראשונה שהרב הזה מפגין בורות. היו כמוהו לפניו. דתיים חרדים ומסורתיים רבים אוחזים בחגורות שחורות והם דוגמא חיה.
בושה
עזות פנים | 17-11-2020 22:12
חוצפה ובושה שלך
4
יונתן הקטן
אסף | 12-11-2012 12:31
אתה יכול לשאול את הרב את השאלה. מן הסתם הוא יודע שלאחיו יש חגורה שחורה ויש לו תשובה לזה. אבל מה אתה ישר קובע שזה צביעות? ומי אתה שתגיד לרב כזה גדול צבוע. תתבייש. אולי כדאי שהאתר יתחיל לסנן מטומטמים שחושבים שהם יותר חכמים מגדולי ישראל ומרשים לעצמם לדבר ככה. זה לא פעם ראשונה
5
ליוסף - לא צריך חגורה שחורה בקראטה בשביל זה
יונתן | 12-11-2012 12:48
הולכים פעם-פעמיים לקורס הגנה עצמית וזהו לא מבין מה הבעיה להודות שהרב זייני האח פשוט התעניין בקראטה וזה משך אותו. מה יש, זה חיסרון? לדעתי הרב קוק (האב) בעצמו לא פסל את תרבות הפנאי הזו
6
ל-1 זה לא הדבר היחידי שיש בו הבדל בין האחים...
נו די | 12-11-2012 12:54
חוץ מזה אפילו אם הרב זיני מחיפה מסכים עם אחיו צריך לזכור שהוא לא נולד הרב זיני ואין לצפות שיתן הכשר על כל מה שעשה מימיו
7
שילדיך יהיו שמנים, מדולדלים, אך בקיאים בתורתנו הקדושה
רז | 12-11-2012 12:58
את שלי אני מעדיף לראות בריאים וחסונים, כאלה שיודעים להשיב לא רק לאפיקורס, אלא גם לבריון.
8
כבוד הרב, האם שמעת על ניר מלחי?
אריאל | 12-11-2012 13:10
הרב ניר מלחי (זלצמן) מלמד טאי צ'י כבר כמה וכמה עשורים, והדבר לא פוגע בעבודת ה' לא שלו ולא של תלמידיו הרבים. למגיב מס' 1: גם בארץ לא חסרות בעיות, החל מערבים (זוכרים את ניסיון החטיפה בעפרה?) וכלה בסתם ערסים. לפעמים התפילות עוזרות פחות מכוח הזרוע.
9
קטונתי אבל
יואב | 12-11-2012 14:18
למה נכנסתי לקרוא את הכתבה? חשבתי אולי יש פה אזהרה על עבודה זרה. ובכן באמת נגע לליבי מה שהרב מזהיר על השחתת הנפש. קטונתי מלהבין אם הוא צודק וכיצד ניתן וראוי להישמר מכך. אבל זה שפשוט שלחנך את הילדים להתעמלות בא"י - זו מצווה. אבל הכי קשה לי להבין איך אינו רואה את המציאות שלפנינו הרי זה רק ענין של זמן עד שיהיה עימות אזרחי פנים אל פנים מול ערביי ישראל בכל רחוב שכונה וכביש. כשיעבדו חניכך בשדה לצד אביהם החקלאי אז תפטור אותם מחוגי התעמלות.
10
כאשר כולם בלבוש הקראטה כולם שווים
אצל אלדד בן-חורין | 12-11-2012 14:54
המאסטר לקראטה ממודיעין אלדד בן-חורין מלמד חילוניים דתיים וחרדים. גברים ונשים. אלדד תמיד אומר שכאשר כולם מסירים את המותגים והסמלים ובאימון הקראטה כולם לובשים חליפת קראטה, אין הבדל בין בני האדם, כולם שווים. יהודי חייב לדעת להגן על עצמו. אם אין אני לי מי לי?
11
ל -7
| 12-11-2012 22:09
רזי לי רזי לי,אושחי ובושחי .כדאי לך להכיר אנשים מקרוב ,קל וחומר ת"ח ,לפני שאתה צובע אותם בצבעים שלך
12
ל-3
| 04-08-2014 18:46
קראטה זה לא האפשרות היחידה לשמור על הבריאות.