אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

ימי הכרעה: היום יחלו ארבעת ימי השימוע של נתניהו

ארבעת ימי השימוע של ראש הממשלה יחלו הבוקר עם התייצבות עורכי דינו במשרד המשפטים מול היועץ המשפטי לממשלה. המטרה: להציג את טיעוניהם בניסיון לשכנע אותו לא להגיש כתב אישום

ארבעת ימי הכרעה: היום יחל השימוע של נתניהו
  (צילום: יונתן סינדל/ פלאש 90)

ממשלה עוד אין, אבל כרגע זה מאחוריו. היום (רביעי) יידרש ראש הממשלה בנימין נתניהו לספק תשובות באמצעות עורכי דינו מול הפרשות נגדו, בשימוע בפני היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט.

אל משרד המשפטים ברחוב צאלח א דין במזרח ירושלים, יתייצבו בשעה 10:00 מצד נתניהו סנגוריו רם כספי, עמית חדד ויוסי אשכנזי, ולצד היועמ"ש ינכחו גם המשנה לאכיפה כלכלית עו"ד ליאת בן-ארי והמשנה ליועמ"ש עו"ד רז ניזרי ועו"ד שלמה למברגר.

המלצת היועמ"ש, לפני 8 חודשים

 

השימוע יימשך גם מחר, חמישי, בהמשך שבוע זה ויעסוק בפרשה 4000, ואילו בימים ראשון ושני בשבוע הבא (6-7/10/19) הטיעון יהיה על פרשות 1000 ו-2000, ישיבת שימוע אחת לפרשה 1000 ואחת לפרשה 2000. כך שלמעשה ימי השימוע יגיעו לארבע ימי עבודה רצופים עד לערב יום הכיפורים.

מטרת השימוע היא לתת הזדמנות, כמה שיותר שווה והוגנת להשמיע את עמדתם של עורכי דינו של נתניהו בפני היועמ"ש, בניסיון לשכנע אותו שלא להגיש כתב אישום נגדו. לפי הדיווחים בחדשות 12 ו-13, גרסתם בתיק 4000 – נתניהו פעל פי הנחיות גורמי המקצוע, ולא היו יחסי שוחד בינו לבין שאול אלוביץ'. תיק 2000- המגעים עם ארנון (נוני) מוזס היו בגדר שיחות סרק, וכי לא היה בכוונתו להוציא לפועל את מתווה "חוק ישראל היום". תיק 1000- מדובר במתנות מחברים, והם בכמות הסבירה המותרת לקבלם, הרבה פחות ממה שהוצג בהמלצות היועמ"ש.

עוד באותו נושא

לאחר החלטת היועמ"ש: מה ההליך שנתניהו יעבור?


4

שימוע אינו כתב אישום. ההחלטה: בדצמבר

לפי הערכות במערכת המשפט, מנדלבליט צפוי למסור את החלטתו, כבר בחודש דצמבר, בעוד חודשיים זאת לפני בטרם פרישתו של פרקליט המדינה עו"ד שי ניצן. אך חשוב להדגיש, ששימוע אינו כתב אישום. זהו הליך לפני בית המשפט בו דנים בפרטי הראיות ומעלים טענות משפטיות. רק לאחר השימוע, היועמ"ש מחליט סופית אם להגיש כתב אישום.

לפי חוק יסוד: הממשלה סעיף 17(ג): "כתב אישום נגד ראש הממשלה יוגש בידי היועץ המשפטי לממשלה לבית המשפט המחוזי בירושלים, שיישב בהרכב של שלושה שופטים". רק אם בית המשפט הרשיע את רה"מ בעבירה, ורק אם יש בה קלון, יכולה הכנסת בהחלטת רוב חבריה להעביר מכהונתו את ראש הממשלה. המשמעות: נתניהו לא חייב להתפטר גם אם מוגש נגדו כתב אישום.

״נתניהו, לעולם לא תצעד לבד״. ההפגנה בפתח תקווה (ללא קרדיט)

אמש קיימו פעילי ליכוד הפגנה מול ביתו של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, לקראת פתיחת השימוע בחקירות נתניהו. הם קראו "להפסיק את רדיפת נתניהו" ו"שופכים את דמו של רוה"מ".

ההפגנה בכיכר גורן (צילום: תומר ניוברג/ פלאש 90)

במקביל לשימוע, יקיים נתניהו בשעה 10:30 פגישה עם ראשי סיעות הימין, לאחר שכחול לבן ביטלו את פגישות המו"מ וכן את פגישת גנץ – נתניהו במשרד ראש הממשלה.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
7 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
בעז"ה
מאיר | 02-10-2019 7:27
בעזה נתניהו יצא מהכל בשלום... זה גורלו.. הוא צריך לעבור התעללות ורוע אבל ראש ממשלה הוא ישאר לעוד הרבה מאד זמן.. לפני שנים רבות אמר הרבי מלובביץ לנתניהו אתה תצטרך להלחם בכולם ולא תתרשם מהם כי הקבה בצד שלך.. הכל יהיה בסדר..
''כפי שאומרים'' חלק 2
תקע בשופר גדול | 02-10-2019 13:41
הנייר סובל הכל. באיזה עולם הפוך אנו חיים : את מנדלבליט צריך לכנות רשע ומושחת ואת ביבי צריך לכנות צדיק וקורבן. ולמה מנדלבליט רודף את ביבי המלך? כי הוא מועמד לבית המשפט העליון....התחתון. כמה שטויות מסוגלים אנשים לבלוע... כדי להתמנות לעליון עדיף היה למנדלבליט לחסל את ביבי. רשעות זו היא פי אלף לקבל את תמיכת השמאל ושר 'הקרן לישראל חדשה'. ולהגיש נגד ביבי המלך ''כתב אישום'' חחחח. ולהימצא בעין הסערה ולהכשיר את הדרך לוועדה למינוי שופטים, ולשר המשפטים החדש שיהיה מהשמאל. כיהוא יושב ראש ובעל קול כפול. כן מכהנים שם חברי כנסת של האופוזיציה. תמיכת גנץ תהיה מבטיחה למנדלבליט את מינויו כהרף עין. כל זאת מבלי שהזכרנו שאלשייך המושחת שהיה המפכ''ל ומנדלבליט היועמ''ש - הם אנשי שמאל שמונו כביכול על ידי ביבי והיו אנשי סוד שלו. אז למען קידום כזה מעמידים פרקליטי השמאל בהכוונת מנדלבליט את ראש ממשלה לדין ???? תגידו, אתם לפעמים משמיעים לאוזניכם את מה שפיכם מדבר ???? שטיפת המוח מעביר השמאל
כפי שאומרים
התמים | 02-10-2019 12:12
הנייר סובל הכל. באיזה עולם הפוך אנו חיים : את מנדלבליט מכנים רשע ומושחת ואת ביבי צדיק וקורבן. ולמה מנדלבליט רודף את ביבי ? כי כביכול הוא מועמד לבית המשפט העליון....כמה שטויות מסוגלים אנשים לבלוע... כדי להתמנות לעליון עדיף היה למנדלבליט פי אלף לקבל את תמיכת ביבי ושר המשפטים מטעמו מאשר להגיש נגד ביבי כתב אישום ולהימצא בעין הסערה. בועדה למינוי שופטים, שר המשפטים הוא יושב ראש ובעל קול כפול. כן מכהנים שם חברי כנסת של הקואליציה. תמיכת ביבי הייתה מבטיחה למנדלבליט את מינויו כהרף עין. כל זאת מבלי שהזכרנו שאלשייך שהיה המפכל ומנדלבליט היועמש - הם אנשי ימין שמונו על ידי ביבי והיו אנשי סוד שלו. אז למען קידום כזה או אחר יעמידו לדין ראש ממשלה ???? תגידו, אתם לפעמים משמיעים לאוזניכם את מה שפיכם מדבר ???? שטיפת המוח שעברתם עיוורה אתכם לחלוטין ? אין חשיבה עצמאית ?
כל ילד יודע שהמושחת מנדלבליט יכסח את ביבי
תקע בשופר גדול | 02-10-2019 7:55
הרי מנדלבליט רץ לבית המשפט העליון=התחתון. ''ואין לו כאילו'' ברירה אלא להאשים את ביבי. אבל הבורא יתברך יכול ליטול את נשמת ''אביחי'' ולהפכו ל''אבימת''
2
שה' יעזור לו אמן! שמנדלבליט יוריד את הכיפה!
ליאת | 02-10-2019 8:33
מושחת, בובה כל חוט, מבקש לרצות את השמאל שכל שאיפתו היא השמדת המדינה ורק כי פניו לבית משפט עליון. לכן הוא מפחד מהפרקליטות שבעצמה מנוהלת עי גורמי שמאל מחוץ למדינה רק כדי לשנות כאן את המדיניות ולהפוך את ישראל למדינת כל אזרחיה יימח שמם!
3
רדיפות
אלישבע | 02-10-2019 8:49
עצוב. כמה רדיפות נגד איש שעשה כל כך הרבה למען עם ישראל.
4
השימוע
elie | 02-10-2019 9:26
מנדלבליט עוד לא היה כדבר הזה באף מקום בעולם שעבריין שהמשטרה המליצה להגיש נגדו כתב אישום והפרקליטות המליצה להגיש נגדו כתב אישום והיועץ המשפטי קבע להגיש נגדו כתב אישום כפוף לשימוע מוציא מפגינים לביתו של היועץ המשפטי עבריין שמכתיב את התנאים לשימוע אם אתה מתעלם ממעשיו אז מה עוד אתם מסוגלים עוד לעשות