אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

לא מוותרים: יהדות התורה תערער על תוצאות הבחירות

בסיעת יהדות התורה מתכוונים לערער על התוצאות שפרסמה וועדת הבחירות במהלך הלילה, לפיהם הליכוד עולה ל 32 ומרוויח מנדט על פני יהדות התורה שמאבדת מנדט ויורדת ל- 7 מושבים בכנסת

לא מוותרים: יהדות התורה תערער על תוצאות הבחירות
  צילום: הדס פורוש, פלאש 90

עם פרסום תוצאות האמת, יהדות התורה יורדת לשבעה מנדטים והליכוד עולה ל- 32. המשמעות: ח"כ יצחק פינדרוס מיהדות התורה נותר בחוץ, ואילו קטי שטרית מסיעת הליכוד תשבע גם לכנסת ה- 22.

לאור זאת סיעת יהדות התורה סבורה כי על פי הנתונים שברשותה המנדט השמיני  מגיע לה ועל כן היא שוקלת להגיש ערעור על תוצאות הבחירות.

עוד באותו נושא

תוצאות האמת: הליכוד עולה ל-32, יהדות התורה ירדה ל-7


13

 

בנימוק הם אומרים כי יו"ר ועדת הבחירות השופט חנן מלצר כותב לקראת סיום דבריו אודות ההחלטה בענין הכללת קלפיות שונות בתוצאות הבחירות : "הקלפיות המפורטות בהחלטתי זו הן הקלפיות שהובאו בפני עד המועד האחרון לעריכת הסידורים המינהליים לצורך עמידה בהוראות סעיף 11 לחוק היסוד הנ"ל. עם פרסום התוצאות הסופיות, תקום הועדה מכיסאה, והסמכות לתקן את התוצאות לא תהיה עוד בידה. זהו סד הזמנים שהציב המחוקק, וממנו אין בידי לסטות. עם זאת, ככל שיתגלו לאחר מכן טעויות שיש בהן כדי לשנות עוד את תוצאות הבחירות שיפורסמו, או שיתבררו חס וחלילה מעשים פליליים נוספים לכאורה – בדין יש פתרונות אף לכך".

כלומר, ההחלטה שהתקבלה בסד זמנים קצר, פער הקולות המזערי והעובדה שיש חסר בנתונים חשובים כדי לקבוע את תוצאות הבחירות, מביאה אותנו לשקול את הגשת הערעור כאמור. ביהדות התורה מוסרים כי "אנו תקוה כי בעקבותיו תתברר האמת ונקבל את המנדט השמיני".

במהלך הימים האחרונים מאז יום הבחירות ערכה ועדת הבחירות המרכזית הליכי בדיקה ובקרה מעמיקים על תוצאות הבחירות לכנסת ה-22. סך הכל נבדקו 20 קלפיות, מתוכן 6 קלפיות בכפרים הערבים 3 רק ירכא ועוד 3 קלפיות בסחנין, עראבה ושפרעם שנפסלו לחלוטין, בהן נמצאו ראיות מנהליות ממשיות למעשי זיוף לכאורה – אך ייתכן ובהמשך יגישו נגדם ערעור.

על פי התוצאות, הליכוד מצליחה לצמצם את הפער מול כחול לבן שעומדים על 33 מנדטים, למנדט אחד בלבד כשהם עומדים על 32 מנדטים. עם זאת, אין שינוי בגושים, והגוש החוסם  של הימין והמפלגות החרדיות עם הליכוד עומד על 55 חברי כנסת.

נוכח הפגמים שאותרו והתוצאות, ביקשה מלצר מהיועץ המשפטי לממשלה לשקול את האפשרות לפנות לבית המשפט המחוזי בירושלים ולבקש עריכת בחירות חוזרות בקלפיות שבהן נתגלו ליקויים או זיופים לכאורה, אך סביר להניח כי זה לא יצא אל הפועל, לאחר שראו כי הללו לא ישפיעו מהותית על תוצאות הבחירות.

נזכיר, כי במערכת הבחירות הקודמת, השתנו המספרים שבוע לאחר קיום הבחירות, ובעדכון מועדת הבחירות  נמסר כי יהדות התורה עלתה לשמונה מנדטים, על חשבון הליכוד שירדה ל- 35 מנדטים, מה שהשאיר את עמית הלוי בחוץ.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
4 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
בחירות
אילן | 25-09-2019 14:42
פחות כסף מהקופסה ציבורית תחלבו
2
האמת
שוקי | 25-09-2019 15:15
למה לא כתוב בתנך על הודו או אוסטרליה או על אנדיאנים או על יערות הגשם או על שקרים של הדת או למה עברתם על חוקי אלוהים? עשרת הדברות עברתם מהסוף להתחלה רצחתם את אלוהים
3
ביגון קודר
בצער רב | 25-09-2019 15:23
אין אמון לחלוטין במערכות הצדק שאמונות להיות ניטרליות . משטרה פרקליטת ובית המדפט הכל מונע על פי אינטרסים ושיקוליים אישיים ופוליטיים .. הלוואי והייתי חש אחרת כאזרח
4
לא יכול להיות 7 מנדטים,הרי יום לפני הבחירות
לא יכול להיות! | 25-09-2019 16:41
פורוש הלך לעבריין המין 'הרב' אליעזר ברלנד והתנשק עימו והתחבק עימו,וברלנד הורה לרבבות תלמידיו השוטים להצביע ג׳.מנדט אחד שייך לברלנד.עכשיו לא יהיה מי שייצג את ברלנד בכנסת בשל פשעיו כי גם עורך הדין איתמר בן גביר לא נכנס לכנסת,צפו ביוטיוב-'איתמר בן גביר הנואש פונה לחסידי עבריין המין ברלנד שיצביעו עבורו על כך שמסייע לברלנד בשירות עורך דין'