אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

מועצת יש"ע מקדמים: דחיית הבחירות ליו"ר עד לבירור זהות הממשלה

בצל הפלונטר להרכבת הממשלה, במועצת יש"ע מבקשים לדחות את מועד הבחירות ליו"ר עד שתתבהר התמונה הפוליטית. במקביל, מקדמים את מועמדותו של ראש מועצת גוש עציון שלמה נאמן לתפקיד

מועצת יש"ע מקדמים: דחיית הבחירות ליושב ראש
  דורני, נאמן וגנץ אצל יו"ר הכנסת (צילום: מועצת יש"ע)

במועצת ישע מקדמים את דחיית הבחירות שיכריעו את זהות היושב ראש הבא, עד שתתבהר זהות הממשלה. מועד הבחירות צפוי להיות בחודש נובמבר הקרוב, אך עד שהתמונה הפוליטית תוכרע בין הגושים מעדיפים במועצה להמתין עם ההכרעה, לה עלולות להיות השלכות משמעותיות בהמשך.

יו"ר מועצת יש"ע הנוכחי, חננאל דורני, צפוי לסיים את כהונתו אחרי החגים, וכבר לפני שהתגלו תוצאות הבחירות העגומות לימין, פלח אחר במועצת יש"ע, המורכב מראש מועצת בנימין ישראל גנץ שמקבל תמיכה חיצונית מראש מועצת שומרון יוסי דגן שמסתייג בשנים האחרונות מההרכב הנוכחי של המועצה, ביקשו להקדים את מועד הבחירות ליו"ר בטרם הבחירות לכנסת, במטרה להגיע עם מנהיג קבוע לקראת המשא ומתן הקואליציוני של המפלגות –  אך למהלך לא הושג רוב בהצבעה שהתקיימה בתחילת החודש.

שלמה נאמן, ראש מועצת גוש עציון עם יוחאי דמרי ראש מועצת הר חברון (צילום: חיים גולדברג/ סרוגים)

השאלה שעומדת לפיתחה של מועצת יש"ע, האם הממשלה שתקום תהיה ידידותית להתיישבות ביהודה ושמרון ותראה באזורים הללו כמקום אסטרטגי שמצריך תקציבים ופיתוח, או במקביל ממשלה שתדבר על פינוי יישובים מסויימים ואז תידרש מנהיגות תקיפה של מאבקים והפגנות לקראת אתגרים דומים.

הישיבה הבאה של המועצה צפוייה להתקיים מייד לאחר החגים, אז תוכרע השאלה האם הבחירות יידחו ולמתי, מתוך ציפייה שהתמונה הפוליטית תתבהר ושם יחזרו לעבודה.

מועצת ישע מקדמת את שלמה נאמן ליו"ר

במקביל, מקדמים במועצת יש"ע את מועמדותו של ראש מועצת גוש עציון, שלמה נאמן, לתפקיד יושב הראש, כשטרם החליט דורני אם הוא מעוניין בקדנציה נוספת, אך לפי ההתמקדות בנאמן, נראה כי השאלה לא רלוונטית. בין המועמדים הנוספים שעלו, נמצאים גם יגאל להב מקרני שומרון שהיה מועמד גם בסיבוב הבחירות הקודם, דוד אלחאני, ראש מועצת בקעת הירדן וכן שמו של אביחי בוארון שעלה כמועמדו של גנץ.

בהתאם להחלטה שהתקבלה לאחרונה בין חברי המועצה, תפקיד היו"ר הבא יהיה מקרב ראשי המועצות האזוריות, אך אחרים מעריכים כי ניתן להתגבר על הסעיף הנ"ל ולהביא מועמדים חיצוניים כדוגמת קובי אלירז, מי שהיה עוזר שר הביטחון לענייני התיישבות, ופוטר במפתיע על ידי ראש הממשלה. במועצה מעריכים כי הוא גם היחיד שיכול להיות מוסכם על שני המחנות.

הבחירות מתקיימות ברקע חילוקי דעות חריפים בהתיישבות על הדרך שבה פועלת מועצת יש"ע, שמוצבת כמי שמתנהלת בצורה ממלכתית בפעולות לובינג בממשלה תוך שיח סובלני עם ראש הממשלה נתניהו, ומהצד השני משיכה להתנהלות יותר מיליטנטית של מאבקים לטובת הצלחות מיידיות ביו"ש.

שלמה נאמן מסר בתגובה לסרוגים: "קיבלתי פניות שונות ואני לא פוסל. במערכת השיקולים שלי מה נכון להתיישבות".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
3 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
בוארון וגנץ ליצנים,ופודלים של יוסי דגן
שלמה מתאים | 24-09-2019 23:37
ויוסי דגן נרקומן המצלמה,חולה פרסום, עף על עצמו,יסיים כמו גרשון,מרוב קומבינות לא רואים את המועצה.
2
ימין מתרפס
חלאס עם הממלכתיות | 25-09-2019 1:15
כל מועצת ישע סמרטוטים של ביבי! וגם דגן חולה המצלמה! וגם כל הליכודניקים המזוכיסטים מהר ברכה
3
מועצת יש"ע תחמנים מגעילים
משיח | 25-09-2019 8:34
.