אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

מעל לאלף יהודים התפללו הלילה בקבר יוסף

מעל לאלף יהודים- ביניהם הרב רפי פרץ- התפללו הלילה בקבר יוסף בשכם בתפילת חודש אלול המסורתית: "הארץ הזאת שלנו, היא אותה מתנה אלוקית, ונזכה להעמיק בה שורשים"

מעל לאלף יהודים התפללו הלילה בקבר יוסף
  (צילום: הלל מאיר)

מעל לאלף בני אדם נכנסו הלילה (שלישי) לקבר יוסף שבשכם וערכו את התפילה המסורתית המתקיימת מידי שנה בחודש אלול. לאלפים הצטרפו שר החינוך הרב רפ פרץ וראש המועצה האיזורית שומרון יוסי דגן ודדוברת המועצה אסתר אלוש. מי שעוד נכח במקום הוא אביו של החייל נתנאל פלבר שנפצע באורח אנוש בפיגוע בצומת גבעת אסף והתקיימה תפילתו לרפואתו.

על רקע המגעים בין ראש הממשלה נתניהו ליו"ר כחול לבן, בני גנץ, להקמת ממשלת אחדות, אמר הרב פרץ: "את מושג הערבות ההדדית הראשון אנחנו לומדים מיוסף, שלימד את אחיו כמה חשובה הערבות ההדדית. חלק מהערבות ההדדית שלנו זה לדאוג שיהודה ושומרון יהיו מבוססים, איתנים וחזקים גם בתשתיות גם במגורים"

הרב פרץ קרא במקום לחיזוק ההתיישבות בשומרון ולהמשך תנופת הבניה: "צריך להמשיך את תנופת הבניה בשומרון. יש להביא לכאן כמה שיותר יהודים שיגורו כאן, שיהיו פה. הארץ הזאת שלנו, היא אותה מתנה אלוקית, ונזכה להעמיק בה שורשים. וכל מי שבא לכאן, לוקח מהשורשים האלו וחוזר הביתה עם חלק מהשורשים. ובימים האלו שהיו פילוגים, נחזור עם הרוח הזו של יוסף שרוצה טוב ורוצה חיבור ואהבת ישראל, ונראה בע"ה ברכה גדולה ושנה טובה."

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן אמר: "כולנו מייחלים ליום שישיבת 'עוד יוסף חי' תחזור לכאן ודגל ישראל יהיה מונף כאן 24 שעות ביממה. אני רוצה לברך בשם כל תושבי השומרון את השר הרב רפי פרץ חברנו היקר, הקב"ה ישלח ברכה והצלחה במעשה ידך, ותחזק מכאן מכוחו של יוסף הצדיק את ההנהגה הלאומית שלנו, שנגיע בע"ה לממשלה שתחזק את ההתיישבות בכל חלקי ארץ ישראל. הגעה למיליון יהודים בשומרון, אנו מתחזקים כולנו מכוחו של יוסף הצדיק להגיע ליעד הזה, למסה גדולה מאד של מסה גדולה של יהודים בארץ התנ"ך בשומרון".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
חולה פרסום
יוסי נרקומן מצלמה | 24-09-2019 16:21
מבזה את יוסף הצדיק, יוסי מחרים את ערוץ 7 כבר חודש,כולל מועצת שומרון ,כי הכניסו תמונה שלו,שהוא לא מסתכל למצלמה,חולה נפש,מסכנה משפחתו,איש נהנתן.
2
גאולה
דבר בשם אומרו | 24-09-2019 18:40
על כן כשצריך העולם לעבור מענין הלאומיות אל הכללות, צריך להיות גם כן כעין הריסה אל הדברים שהושרשו מצד הלאומיות הצרה, שיש עמה המגרעות של אהבה הפרטית היתירה. על כן עתיד משיח בן יוסף להיות נהרג, ומלכות אמתית וקיימת תהי' משיח בן דוד