אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

נשיא המדינה יחל ביום ראשון את סבב ההמלצות

כבר ביום א' הקרוב יעלו המפלגות להמליץ בפני נשיא המדינה על המועמד שלהן להרכבת ממשלה: האם המשימה תוטל על נתניהו או לראשונה על גנץ? טרם החליטו: ליברמן והרשימה הערבית

נשיא המדינה יחל ביום ראשון את סבב ההמלצות
  (צלם: אבי אוחיון, לע"מ)

בזה אחר זה, יעלו כבר ביום ראשון הקרוב נציגי המפלגות, חלקם בפעם השנייה ויהיו אחת מ – 9 מהסיעות שנבחרו לכנסת ה-22, וימליצו בפני נשיא המדינה ראובן ריבלין על המועמד שלהן להרכבת הממשלה הבא: האם המשימה תוטל על ראש הממשלה בנימין נתניהו או לראשונה מזה עשור על בני גנץ?

בעוד אצל מרבית המפלגות ההחלטה ידועה מראש,  יו"ר ישראל ביתנו, חבר הכנסת אביגדור ליברמן המהווה לשון מאזניים שומר את הקלפים קרוב לחזה, אך בשיחות סגורות הוא אומר כי בכוונתו להמליץ בפני הנשיא ריבלין על יו"ר כחול לבן, בני גנץ, להרכיב את הממשלה.

לדבריו, "נתניהו, שלא מוכן לקבל את הכרעת הבוחר ולהודות בכישלון שלו, נאחז בקרנות המזבח ומנסה לייצר תודעה שכביכול הליכוד ניצחה בבחירות, קראה לממשלת אחדות וגנץ וליברמן הם שהכשילו את המהלך. למעשה, נתניהו עובד במקביל בשני ערוצים. מצד אחד, הוא מנסה להרדים את המערכת כאשר הוא קורא לאחדות, ומנגד ממשיך בנסיונות שלו לשכנע ח"כים ממפלגות אחרות להצטרף אליו ול'גוש ההלכה' שהקים אתמול על מנת להשיג רוב של 61 מנדטים"

הנשיא קיבל את ההחלטה לאחר שיחת תיאום בנושא עם יו״ר ועדת הבחירות, המשנה לנשיאת בית המשפט העליון, השופט חנן מלצר מוקדם יותר היום ולאחר שקיבל את הסכמתו לכך.

בתום סבב ההתייעצויות האורך בדרך כלל כיומיים, וברקע הבקשות אשר הופנו אליו על ידי המערכת הפוליטית, יזמן הנשיא אליו במידת הצורך, את המועמדים הרלוונטיים להרכבת ממשלה כפי שיעלו מהמלצות כלל הסיעות.

בנוסף, כפי שהתבצע לראשונה בבחירות הקודמות, הנחה ריבלין על העברת מפגשיו עם הסיעות השונות בשידור חי, בכל פלטפורמות המדיה השונות וזאת "מתוך רצון לקדם שקיפות מול אזרחי ישראל".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו